10 tydzień ciąży

10 tydzień ciąży

Co nowego?

Powoli przybiera na wadze. Zasiłek powinien być zaplanowane, bez nagłych skoków. Aby zdobyć się do lekarza — to wskazanie, że owoc rozwija się prawidłowo. Być może lekarz nawet pochwały lub skarcić ciebie. Posłuchaj jego zaleceń.

Należy zwrócić uwagę na poziom cukru we krwi. Zwłaszcza, jeśli ciąża powstała przed jego promocji, jesteś starszy niż 25 lat ma nadwagę, jeden z najbliższej rodziny cierpi na cukrzycę, była wcześniej obserwowana zwykłego poronienia. Problem podnoszenia glukozy we krwi wzrasta do 8% kobiet w ciąży.

Dlatego też, konieczne jest, aby wiedzieć. Normalne dla kobiety w ciąży jest uważane za wskaźnik: — Post 4 — 5,2 mmol / l — o 2:00 po posiłku 6,7 mmol / l Jeśli wartości przekracza normę, Twoja dzielnica musi wydać skierowanie do konsultacji specjalistycznej endokrynologa. Martwić przed czasem nie jest to konieczne, ponieważ cukier pomniejsze rasy może być spowodowane przez intemperance w jedzeniu i pustych uczuć.

Kochanie

Gdy okres ciąży — 10 tygodni, osoba wewnątrz was ma rozmiar dojrzałych moreli. Jej rozwój jest skokowo. Skąpe już aktywne i sprawne, tylko tak długo, jak nie wiesz. Na początku 20. tygodniu po raz pierwszy czujesz ruch jego dzieci. Ale jeśli nie jest to Twoja pierwsza ciąża, to możesz poczuć mieszanie się dużo wcześniej, pod koniec 16 tygodni.

W naszych matek forum często dyskutować, w jakim momencie po raz pierwszy czuje dziecko. W połowie 10 tygodni zaczynają funkcjonować nerki, jelita, wątroba. Nagrane aktywność mózgu. Utworzone naczynia krwionośne w płucach.

Spójrz na zdjęcia dziecka w łonie matki — w mały palec człowieka to już można rozważyć nagietki!

Co zrobić w tym tygodniu?

Share →