Aby nie było obrzęku.

Aby nie było obrzęku.

Obrzęk w drugiej połowie ciąży według statystyk pojawiają się u 10-15% kobiet. Co to jest — normą lub patologii, i jak zapobiegać ich powstawaniu? Są to pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Obrzęk występujący podczas ciąży, zwykle objawem stanu przedrzucawkowego, czyli jak to nazywano wcześniej, późnym Zatrucie ciąży.

Stan przedrzucawkowy jest szereg patologicznych objawów (obrzęk, zwiększone ciśnienie krwi, zmian w moczu), które zwykle występują w drugiej połowie ciąży i cechuje się zaburzeniami układu krążenia i nerwowego, zaburzenia czynności nerek, łożysku, zaburzeń metabolicznych.

Stan przedrzucawkowy — Najczęstszym powikłaniem ciąży i porodu, jedną z głównych przyczyn chorób matki i dziecka i, niestety, — śmiertelność. Rocznie na świecie umiera z nim 65.000 kobiet.

Stan przedrzucawkowy i rzucawka (większość jego przejawach, charakteryzuje się atakami drgawek), są obarczone takimi poważnymi konsekwencjami zarówno dla matki, jak i płodu, jako krwawienie w mózgu, nerek, wątroby i serca, niewydolności, Przedwczesne odklejenie łożyska, przedwczesnego porodu, opóźnienie wzrostu (zanik) i wewnątrzmacicznego jego śmierć.

W naszym kraju, według danych Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, częstość występowania stanu przedrzucawkowego od wielu lat jest 5-6%.

Czołowych jego objawów rozwijać się w wyniku zmian w ścianach naczyń krwionośnych. Zwiększone napięcie naczyniowe prowadzące do wzrostu ciśnienia krwi (BP). Istnieje również różnica w liczbach ciśnienia w lewej i prawej ręce.

Różnica ta jest zwykle większa niż 10 mm Hg.

Drugi najwyższy wskaźnik wśród objawów stanu przedrzucawkowego, jak już wspomniano, jest obrzęk. Ich przyczyny wieloczynnikowej przed ich związane ze zmianami w metabolizmie wapnia — zmniejszaniem z nich ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza ich poziom w tkankach ciała w ciąży.

Choroby nerek prowadzi do pojawienia się białka w moczu, a to jest surowe ostrzeżenie, że ciało nie może walczyć w ciąży sama (a więc wymaga jedynie z lekarzem, aby pobrać próbkę moczu przed każdą wizytą do niej).

Należy zauważyć, że ostatnio zaobserwowano jednego z jej objawów: dana kobieta tylko pęcznienia, to śladowe ilości białka w moczu wykrywa się, wzrasta ciśnienie. Ogólny stan zdrowia w ciąży nie jest uszkodzony, i trudno jest przekonać traktowane.

Ale leczenie tego powikłania ciąży lekarze rodzenia i oddziałach położniczych. I chcę mówić o środkach, które pomogą zapobiec i zatrzymać rozwoju stanu przedrzucawkowego.

Środki te obejmują: warunki normalnej pracy ciężarnej, pełnego wypoczynku, wyeliminowanie negatywnych emocji i stresu w rodzinie iw pracy, świeże powietrze, umiarkowane ćwiczenia, racjonalnej i zrównoważonej diety, witaminy, medycynie (zioła). A teraz o nich więcej.

Stanowisko Główny, oczywiście, ma zrównoważoną dietę. Dzienne spożycie kalorii powinno być 2800-3500 kcal. W codziennej diecie musi zawierać 120 g białka, 350 g węglowodanów i 80 g tłuszczu. Ilość cieczy nie powinna przekraczać 1-1,5 litra soli — 3-5 G Należy unikać wędlin, przyprawy i przyprawy. 1-2 razy w tygodniu wyznaczył dzień na czczo: jabłkowe (1,5 kg jabłek niesłodzone), sery (500 g sera), jabłek i sera (1 kg jabłek i 250 g sera).

Dieta powinna być bogata w sole magnezu, potasu, wapnia i witaminy. Oznacza to, że należy podjąć witamin dla kobiet w ciąży, takie jak «Pregnavit.» Bardzo pomocny i zdrowia produkty «Polisol» lub «Antigipoksin», które są przygotowane na podstawie kukurydzy, ekstrakt słodowy i kiełkującego ziarna owsa i pszenicy i wzbogacone pierwiastków śladowych i witamin w dawkach wymaganych dla kobiet w ciąży. Herbaty specjalne są również zalecane następujący skład:

Małpa-kolekcja №1 — korzeń kozłka (1 g), herb pospolity (1 g), liście borówki czarnej (1 g), głóg (1 g), biodra (2 g);

Małpa-kolekcja №2 — korzeń kozłka (1 g), herb pospolity (1 g), nasiona kopru (1 g), liść mącznicy lekarskiej (1 g), liście borówki czarnej (1 g), biodra (2 g).

Zgromadzenie przyjęło w ciągu 4-8 tygodni 100 ml (pół szklanki) 2-3 razy dziennie, dodając 25 g miodu. Zdobądź więcej №2 pokazane na rozpoczynających obrzęk (jeśli zaczynasz dostrzegać, że nogi puchnąć wieczór).

Potrzebne również codzienne spacery na świeżym powietrzu (z dala od drogi!), Walking na równym podłożu na 40-60 minut w 100 kroków na minutę, co poprawia wymianę gazową w organizmie matki i łożysko-matka-płód.

Wszystkie te środki zapobiegawcze powinny być przeprowadzane w zakresie 20-22, 28-33 ciąży 35-37 tydzień dla, 10-15 dni.

I jeszcze jedna prośba, jeśli nadal spełnia wszystkie te działania wzrosły obrzęk, a lekarz zwraca uwagę na wzrost ciśnienia krwi lub zmiany w moczu, słuchać go i rozpocząć leczenie, jeżeli jest to konieczne, nawet w warunkach stacjonarnych. Bądź uprzejmy dla siebie, nie przegap wizyty u lekarza, który patrzy, i dokładnie śledzić jego powoływania i zalecenia.

ocena przydatności artykułu:

Share →