Achalazja - objawy i leczenie; Achalazja przełyku;

Objawy Achalazja i leczenia; Achalazja przełyku;

     Achalazja — jest niezdolność dolnego zwieracza przełyku na relaks mięśni podczas połykania, które są połączone z zaburzeniami perystaltyki przełyku. Jeśli ten alahaziya wpustu, to przewlekła choroba nerwowo-mięśniowego urządzenia przełyku charakteryzuje się zaburzeniami otworu odruchu dna zwieracza przełyku u wejścia do żołądka podczas połykania żywności. Choroby towarzyszą obniżonej ruchów perystaltycznych przełyku, co utrudnia przechodzenie różnych żywności w żołądku.

Objawy achalazja

Choroba może wystąpić w każdym wieku. Jednak najczęściej zaczyna u osób w wieku 20-40 lat, które w ciągu roku będzie się rozwijać tylko w ciągu kilku miesięcy lub lat. Głównym objawem achalazja — trudności w połykaniu płynów i ciał stałych.

Skurcze HCC powoduje znaczny wzrost zwieracza przełyku jest wyższa od tej.

Ponadto objawy achalazja może być ból w klatce piersiowej, kaszel i treść noc niedomykalność już rozszerzonej przełyku. W niektórych przypadkach może okazać się bólem w klatce piersiowej podczas połykania, bez znaczącego powodu.

Przyczyny achalazja

Przyczyny tej choroby nie jest jeszcze w pełni ustalone, ale eksperci uważają, że achalazja niespójność wynika z neuronalnych mechanizmów regulacyjnych, które są odpowiedzialne za ruchów perystaltycznych przełyku, a także świateł otwarcia dolnego zwieracza przełyku na podejście do niego w bolusie. Jednak inne badania na występowanie tej choroby jest bardzo duża rola odgrywana przez niedożywienie i niedostateczne spożycie witamin z grupy B z żywnością. Ponadto zakłada się, że achalazja jest związana z uszkodzeniem nerwów, w konstrukcji ścian przełyku, który jest odpowiedzialny za aktywność pracy przełyku.

Diagnoza achalazja

     W diagnostyce tej choroby lekarz przepisze rentgenowskie przełyku, które czynią człowieka w połykaniu zawieszenie baru i wykryje brak perystaltyki. W tym czasie, przełyku rozciągane, w pewnych przypadkach do ogromnych rozmiarach, ale zwężony dolnego zwieracza przełyku. Ponadto, ciśnienie mierzone w przełyku, to wskazuje, że nie przeprowadzono manometrię nacięcia dzięki czemu wzrasta ciśnienie w dolnym zwieraczu przełyku, a także wskazuje niekompletną otwór przełyku podczas połykania żywności.

Dodatkowo, lekarz określa oesophagoscopy tj badaniu przełyku urządzenia, które jest wyposażone w kamerę wideo i pokazuje rozszerzanie, ale nie ujawniają drożności. Ponadto, za pomocą górnego odcinka endoskopię, to elastyczne włókna światłowodowe instrument medyczny technik wytwarza biopsji. I trwa do tego materiałem, w celu zbadania jej pod mikroskopem, a tym samym wyklucza innych przyczyn uszkodzenia dolnego przełyku może być twardzina lub rak przełyku. Co więcej, te choroby mogą towarzyszyć zaburzenia połykania. Warto zauważyć, że achalazja nie zawsze może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowia.

Jednakże rokowanie może być bardzo ciemny, jeśli zawartość żołądka przedostaje się do płuc powikłania płuc jest bardzo trudne do leczenia.

Leczenie achalazji

Leczenie tej choroby jest ułatwienie to ujawnienie zwieracza przełyku. Możliwe jest również, aby mechanicznie rozwinąć zwieracza, podczas nadmuchiwania balonu wewnątrz przełyku. Procedura ta przynosi pozytywne wyniki w 40% przypadków, ale niektórzy pacjenci mogą wymagać ponownej ekspansji.

Dodatkowo pacjent może być nitropreparatov — jest nitrogliceryny, która jest umieszczona pod językiem, przed posiłkiem lub blokery kanału wapniowego podawany jest nifedipine, co może opóźnić konieczność rozbudowy przełyku, ponieważ przedłużenie zwieracza.

Mniej niż 1% przypadków, podczas ekspansji mechaniczne podartych przełyku, co prowadzi do stanu zapalnego tkanek otaczających. I w tym przypadku, trzeba natychmiastowej operacji, które pomogły by zamknąć lukę w murze uszkodzonego przełyku.

I ewentualnie rozszerzyć mechanicznie za pomocą specjalnego endoskopu dolnego zwieracza przełyku podawanej toksyny botulinowej. Co więcej, ta nowa metoda leczenia jest tak skuteczne, jak ekspansji mechanicznej, ale jego skuteczność do dalszego czasu nie jest jeszcze znana.

Gdy rozszerzanie lub terapii toksyną jadu kiełbasianego nie powoduje żądany efekt, w tym przypadku chirurgicznie wnikliwie włókien mięśniowych dolnego zwieracza przełyku. Operacja ta daje bardzo dobre wyniki, w 85% przypadków. Ale po konferencji, 15% pacjentów rozwija refluksu kwasu epizodycznej. Jeszcze jedna trzecia osób cierpiących na achalazja, jest zwracanie strawionego pokarmu podczas snu.

W rezultacie może ona dostać się do płuca, a to z kolei prowadzi do ropień płuca zasysania i oskrzelowe zapalenie płuc. nie jest stan zapalny dróg oddechowych i ekspansji. Ogólnie achalazja jest czynnikiem ryzyka w raku przełyku, ale rozwija się mniej niż 5% pacjentów.

Share →