Alkoholową marskość wątroby

Alkoholową marskość wątroby

Alkoholową marskość wątroby — Luksusowe leczenie w Europie

Gastroenterologia — EURODOCTOR.ru -2005

Uważa się, że alkoholową marskość wątroby rozwija się u 15-25% wszystkich przewlekłych alkoholików. Do rozwoju marskości systematycznie nadużywanie alkoholu musi wynosić co najmniej 10-20 lat. Alkoholową marskość wątroby, zwłaszcza jest opracowanie stłuszczenie wątroby i dostępność bezbarwną alkoholu (Mallory ciałka) w komórkach wątroby.

Pogłębienie marskością wątroby występuje zwykle podczas epizodów alkoholu, a gdy zawartość pacjenta od picia, stan pacjenta poprawił się znacząco i pozostał mniej więcej stałym poziomie. Na etapie kompensacji pacjent nie może narzekać.

Alkoholową marskość wątroby Szczególnie towarzyszy ciężkiego białka i niedoborem witamin. Tego typu zmiany zawsze towarzyszy marskości wątroby alkoholowe innych narządów i układów. Udział ośrodkowego układu nerwowego objawia się drażliwość, agresji, zaburzeń snu, psychoz, majaczenie alkoholowe, psychoza Korsakowa.

Na części obwodowego układu nerwowego powstaje polineuropatii alkoholowej, która przejawia się naruszenie wrażliwości kończyn, bóle kończyn, osłabienie i niedowładem obwodowym i paraliż.

Rozwija zapalenie mięśni alkoholikiem — Bóle mięśni, osłabienie mięśni. Zwiększ ślinianki gruczoły ślinowe. Włosy wypadają. Okazuje przykurcz Dupuytrena — konsolidacja i skurcz ścięgna myć zwykle 3 lub 4 palce. W tym przypadku, palec pacjenta nie jest całkowicie niewygiętego i są przyciągane do dłoni, które odczuwane jest zdeformowany zagęszczonej ścięgna.

Pacjenci są żołądka alkoholikiem, objawia się nudnościami i wymiotami w godzinach porannych, ból brzucha, biegunka alkoholikiem.

Nie ma niewydolność układu sercowo-naczyniowego — kardiomiopatia alkoholowa, porażka trzustki — przewlekłe zapalenie trzustki, cukrzyca.

Często marskość komplikuje krwawienia z przewodu pokarmowego. W wyrównaną marskością wątroby rozwija się ciężkie zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka, wyczerpanie pacjenta.

Leczenie marskości jest wyeliminowanie przyczyn marskości wątroby (konsumpcji napojów alkoholowych) oraz w zapobieganiu dalszemu uszkodzeniu komórek wątrobowych. W 5-15% pacjentów z marskością wątroby jest utworzony złośliwej degeneracji wątroby — rak wątrobowokomórkowy (wątroby). Pacjent obawy nasiliły osłabienie, utrata masy ciała, uczucie ciężkości w wątrobie, brak apetytu.

Wątroba szybko rośnie wielkość, staje się gęsta. Dyskusja o zdrewniałych wątroby. Czasami na powierzchni wątroby wyczuwalny guz. W późniejszych etapach jest stały wyraźne żółtaczka, wodobrzusze, żylaki na przedniej powierzchni brzucha. We krwi Badanie ujawniło niedokrwistość, wzrost OB (OB). Wysokich enzymów wątrobowych we krwi, fosfatazę alkaliczną.

Specjalne metody ujawniają guza wydzielającego AFP.

Diagnoza odbywa się za pomocą skanowania radioizotopu, USG, tomografii komputerowej wątroby, laparoskopia. Leczenie operacyjne, ale nie zawsze jest możliwe. Prognoza poważne i często niekorzystne.

Leczenie w Izraelu bez pośredników — CENTER. Sourasky w Tel Awiwie

POMOC W LECZENIU — 8 (495) 66 44 315

Share →