Antykoncepcja doraźna

Antykoncepcja doraźna

Środki i metody antykoncepcji

Antykoncepcja doraźna jest potrzebne w przypadku był niezabezpieczony stosunek seksualny, lub metody stosowane do ochrony podsumować, na przykład prezerwatywy złamał. Albo nie ma wątpliwości co do tego, czy — na przykład obciążenia antykoncepcyjnego, wprowadzono środki plemnikobójcze do pochwy przed rozpoczęciem współżycia seksualnego, przy czym zaleca się odczekać co najmniej 10 minut, powinien wiedzieć, że antykoncepcji nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, przez. Według tego sposobu ochrony nie zawiera się różnorodnych technik, takich jak woda, płukanie soku z cytryny, ponieważ są one bardzo skuteczne, to nie da się uniknąć ciąży, nie jest to absolutnie konieczne, ujemny wpływ na mikroflorę pochwy.

Nie próbując nawet warto, bo w aptekach bez recepty pigułki antykoncepcyjne awaryjnych. Najbardziej popularne wśród nich: Ginepriston, eskapel, Postinor. Ten ostatni jest uważany za lek starej generacji pierwszych 2 są mniejsze ryzyko efektów ubocznych, chociaż są one oczywiście w różnym stopniu następuje po podaniu prawie każdej kobiety.

W przypadku Postinor 2 tabletki potrzebnej odbioru ze szczeliną o 12:00. Ginepriston i eskapel należy pić 1 tabletkę. Ważne jest, aby wziąć lek, nie później niż 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku, awaryjnych leków antykoncepcyjnych i skuteczności działania niż kiedykolwiek podjęto. Weź pigułki w ciągu 72 godzin po stosunku, nie ma żadnego sensu. Niektórzy uważają, że antykoncepcja awaryjna może powodować tego rodzaju poronienia, a zatem pić leki już jest w ciąży.

Ale tak nie jest. Biorąc te tabletki są przeciwwskazane w ciąży, ale nie wskazuje na aborcję, czyli powyższe leki nie mają wpływu na teratogennego na płód.

Dokładniej, eskapel i Postinor Ginepriston hamuje owulację i zmiany błony śluzowej macicy, tak, że nawet jeśli nastąpiło zapłodnienie, wszczepia się do macicy może nie, to ciąży nie występuje. Skuteczność tabletek jest bardzo wysoka, ale mogą doprowadzić w niektórych sytuacjach. Antykoncepcja doraźna mieć skutki uboczne, takie jak nudności i wymioty.

W przypadku wystąpienia wymiotów zachodzi w ciągu mniej niż 3:00 po pigułki, traci większą część swojej skuteczności w od 03:00, ponieważ nie ma więcej całkowitej absorpcji składnika aktywnego. W takich przypadkach, odbiór następnego tabletki. Ponadto efektywność może być zmniejszona, jeśli kobiety w tym samym okresie czasu trwa niektóre leki, takie jak antybiotyki są często «Ampicillin».

Pełna lista leków można znaleźć w instrukcji do pigułek antykoncepcyjnych.

Wszystko antykoncepcji awaryjnej przynieść szkody dla organizmu. Prawie 100% prowadzi do różnych zaburzeń cyklu miesiączkowego. A jeśli kobieta ma te leki często mogą wystąpić poważne krwawienie międzymiesiączkowe.

Dlatego należy rozważyć rutynowe antykoncepcji. Przy okazji, schemat Yuzpe (odbiór kilku planowanych hormonalne pigułki antykoncepcyjne w określony sposób), odnosi się również do interwencji w nagłych wypadkach. A skutki uboczne tej metody jest nie mniej niż «klasyczny».

Od pigułki awaryjnej antykoncepcji «pracy» nie zawsze ma, co opóźnieniem 5-7 dni co miesiąc, lub jeśli miesiączka jest niczym niezwykłym w naturze (na przykład, bardzo skąpe lub bardzo szybko zakończyła), jak również inne interesujące cechy sytuacji — powinny być sprawdzone pod kątem ciąży, zarówno macicy i pozamaciczna. Najbardziej proste — trzeba zrobić test ciążowy. Bardziej niezawodnie będzie również oddać krew dla hCG.

USG i badanie miednicy w tej kadencji nie może być pouczające.

Wyjątkiem specjalnie przeznaczone do zapobiegania ciąży tabletki o wysokiej zawartości hormonów, istnieją inne metody antykoncepcji. Należą do nich instalację wkładki wewnątrzmaciczne w okresie nie dłuższym niż 5 dni od niezabezpieczonego stosunku. W tym przypadku, nawet jeśli zapłodnienia przez plemniki się stało i nie mogą być wszczepiane w ściany macicy — Navy boli (spirala zaczyna działać natychmiast po instalacji, to jest bardzo skuteczne).

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że spirala zestaw kobiet rodzących, a dopiero po przejściu szeregu badań oraz niektórych dniach cyklu — zalecane ostatnich dniach miesiączki (5-6 dnia cyklu). Oczywiście metoda ta powinna być stosowana tylko dla tych, którzy wstępnie zaplanowano instalację spirali.

Oto sposoby, aby zapobiec nieplanowanej ciąży, antykoncepcji awaryjnej w krajowym sprawdzone metody zalecane nie są.

Share →