BCG, test Mantoux - co rodzice muszą wiedzieć

BCG, test Mantoux – że rodzice muszą wiedzieć

Gruźlica, który jest uważany za chorobę ludzi biednych i bezdomnych, wciąż nie może wygrać w Rosji. W leczeniu tej starożytnej choroby w ostatnich latach, nowe wyzwania. Szczególnie narażone są dzieci.

Co wiemy o gruźlicy — i jest to prawda?

Pierwszy mit: gruźlica — choroba przeszłości

Jest chorobą wywoływaną przez Mycobacterium tuberculosis prątka gruźlicy (lub), naprawdę bardzo stary: objawy zakażenia TB wykryte nawet w egipskich mumii. Gruźlica towarzyszy człowiekowi w całej jego historii i «podnosi głowę» ze spadkiem poziomu życia higieny ludzi zaniedbania, złe odżywianie, z przeludnienia i braku świeżego powietrza obudowy i światła słonecznego.

W Rosji, wzrost zachorowań na gruźlicę ponownie rozpoczęła się w połowie lat 90-tych XX wieku w związku z upadkiem ZSRR, pogorszenia warunków materialnych ludzi, zwiększenie migracji. Od 2004-2005 ,. Dzięki staraniom państwa jest stopniowy spadek liczby zgonów dorosłych chorych na gruźlicę, a liczba chorych dzieci pozostaje stabilna. Na przykład, w 2012 roku w Rosji wykazały, 3679 dzieci i dorosłych z gruźlicą 97542.

Cechą tej choroby jest to, że jego rozwój (które mogą wystąpić w niekorzystnych warunkach) poprzedza zakażenie — spotkanie z Mycobacterium tuberculosis i uderzył ją w organizmie. Do tej pory, zakażonych prawie każdy z nas — 90% populacji.

Mit drugi: gruźlica jest dobrze traktowane

W istocie, pierwszy skuteczne leczenie gruźlicy pojawiły się w środku ubiegłego wieku. Ponieważ leki są nieustannie doskonalone, ale zmienił i Mycobacterium tuberculosis — zmutowana, próbując przeciwstawić się nowych leków. Doprowadziło to do poważnych problemów, których rozwiązanie nie stwierdzono, — Pojawienie się opornością wielolekową, TB (MDR-TB).

Tak więc, w 2011 roku, 40% dorosłych pacjentów spośród ankietowanych została odkryta dokładnie takiego rodzaju choroby.

Jedną z głównych przyczyn pojawienia się MDR-TB — przerwanie leczenia anty-gruźlica u dorosłych pacjentów, którzy muszą kontynuować przez 18 miesięcy. W poprzednich latach, może się zdarzyć, ze względów ekonomicznych — mało leków, w tym leków fałszerstw. Teraz, gdy leczenie każdego pacjenta TB jest w pełni finansowane przez państwo, które zostało przerwane leczenie — Pytanie pacjentów nieodpowiedzialności (zwykle — z sekcji społecznie upośledzonych ludności), które w ten sposób stają się głównym źródłem rozprzestrzeniania się choroby.

MDR-TB z kolei wymaga droższych leków i dłuższy przebieg leczenia. Ale najsmutniejsze jest to, że leki te nie powinny być stosowane u dzieci, aw ostatnich latach także one coraz częściej zakażone nowych form gruźlicy.

Mit trzeci: szczepienie chroni przed chorobami

Szczepienie BCG do wszystkich noworodków robią w Rosji w 1962 roku, a sama szczepionka opracowana prawie 100 lat temu. 3-7 dni po jej urodzenia w szpitalu otrzymuje około 93% dzieci. Szczepienie BCG nie chroni przed zakażeniem TB, ale według specjalistów TB, w stanie zapobiec rozwojowi ciężkich postaci choroby u dzieci.

Do 7 lat, około połowa wszystkich dzieci nie są już przedmiotem ponownego szczepienia stały się nosicielami prątka gruźlicy. Przewoźnik nie może rozwijać się choroby — w sprzyjających warunkach życia i dobrego zdrowia w ogóle. Istnieją przypadki choroby, po których następuje samoregulacji — Mycobacterium przestają się mnożyć i nie objawi się (po choroby objawiające się w tomografii komputerowej).

Ale ze spadkiem obronne organizmu, nabywają w trakcie trwania przewlekłej choroby może rozwinąć gruźlicy kiedyś osoby zakażonej.

Gruźlica u dzieci pojawia się inaczej niż dorosłych, wyjaśnia Valentina Aksenov, MD Profesor, kierownik gruźlicy u dzieci i młodzieży Badania Phthisiopulmonology Najpierw MGMU im. IM Sechenov, dyrektor phthisiatrician pediatryczne rosyjskie Ministerstwo Zdrowia. Jeśli dorośli często wpływa na płuca i stają się MBT to choroba zlokalizowana u dzieci w układzie limfatycznym — dotkniętych węzłów chłonnych.

W związku z tym niemożliwe jest laboratorium w celu określenia, czy mamy do czynienia z gruźlicy lekoopornej czy nie. Komplikuje to stosowanie leków.

Tak więc, najważniejszym zadaniem lekarzy i rodziców — zapobiegania zakażeniu u dzieci. Aby zidentyfikować zarażony jest test — tak zwany test Mantoux. Jednakże, w ostatnich latach coraz chorób alergicznych nie zawsze poinformowany.

W Rosji, nowy «Diaskintest» — wstrzyknięcia, które jest zrobione i sprawdzone przez tej samej zasadzie co w Mantoux, ale zawiera inne składniki aktywne i pozwala na lepsze diagnostyki.

Mit czwarty: gruźlica — działalności państwa

Rosyjski zdrowia finansuje wszystkie programy związane z profilaktyką i leczeniem gruźlicy. Ale równie ważne, aby dbać o zdrowie ludności. Jest to szczególnie ważne dla rodziców, którzy, z jednej strony, aby zapewnić dziecku zdrowy tryb życia, ale z drugiej — zwracać uwagę na swoje otoczenie, ponieważ TB jest przekazywana przede wszystkim do bliskich kontaktów w rodzinie.

Share →