Bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci

Bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci

Problem bezpieczeństwa dzieci na drogach z roku na rok staje się coraz bardziej nagląca. Liczba samochodów rośnie, moc ich

silniki rośnie, na drodze, istnieje wiele początkujących kierowców, jakość kształcenia w szkołach nauki jazdy pozostawia wiele do życzenia, a nasze dzieci poprzez rzeczywistość komputera jest mniej strachu tych pojazdów. Oznacza to, że czynniki ryzyka wzrostu i metody nauczania są nadal zamrożone gdzieś w ubiegłym wieku. Rodzice i nauczyciele są obecnie trudne do zrobienia tylko w mieszkaniu plakatów rysunkowych «Przepisy ruchu drogowego».

Potrzebujemy nowego podejścia i metod, ale to długi proces, a co więcej, nie zawsze jest skuteczna, a dzieci powinny być chronione na drodze teraz.

Nowoczesne rodzice nie powinni polegać wyłącznie na szkoły, a ich lekcje « Bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci «I uczyć i chronić swoje dziecko na własną rękę. Po tym wszystkim, którzy cię nie lubi, zainteresowany jego maksymalne bezpieczeństwo na drodze. W tym artykule postaramy się udzielić porady związane z dróg, a szerzej z zagrożenia ulicznych przestępców, drobnych chuliganów, osoby chore psychicznie, pijacy i agresywnych rówieśników tylko przeczytać materiał o zasadach zachowania się na ulicy.

Nie należy również zapominać, że nauczenie dziecka, jak bezpiecznie zachowywać, czego potrzebujesz od najmłodszych lat, jak większość tragedie wystąpić, ponieważ dziecko nie rozumie poziom zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Jeśli wychowywać dzieci w wieku przedszkolnym, "Obrońca Bagheera" zaleca, aby zapoznać się z informacjami na temat przedszkolaków bezpieczeństwa pożarowego.

Dlaczego dzieci się w wypadku? Fakty na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego i dzieci

Nie są brane pod uwagę w tym artykule śmiertelnego zderzenia okoliczności, kiedy dziecko staje się udział w wypadku drogowym, bez łamania zasad. Oznacza to, na przykład, gdy był w samochodzie i został potrącony przez pijanego kierowcę na chodniku. Rozważmy główne przyczyny wypadków, które występują z winy dzieci.

 • Ostry i źle przewidział pojawienie się dziecka na jezdni przed poruszające się pojazdy, oraz w miejscach, które nie są przeznaczone do przechodzenia przez jezdnię;
 • Przejdź na drodze ze względu na duże przeszkody, zazwyczaj w nieznanym miejscu.

  Często jest to przejście drogowe dziecka bezpośrednio po wysiadania z transportu publicznego. Dorośli prowokują takie zachowanie, bo zamiast iść dziesięć metrów od przejścia dla pieszych są sprzeczne z zasad ruchu drogowego. I nadal pogarsza fakt, że autobusy i trolejbusy dzieci mogą dostać przed i za tramwajem, który jest sprzeczny z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego;

 • Ignorowanie sygnalizacji świetlnej przez jezdnię w żadnym określonym miejscu często dziesięć metrów od ziemi lub przejście podziemne;
 • Gra na jezdni lub w pobliżu.

  Problem ten jest szczególnie dotkliwy w małych miastach i na obrzeżach dużych miast, gdzie ruch jest dość rzadkie;

 • Rowerowych wzdłuż dróg, jak również podróży na piechotę nie jest na chodniku i na drodze.

Dlaczego dzieci przychodzą dość lekkomyślnie, nie myśląc o bezpieczeństwo na drogach? Odpowiedź na to pytanie jest złożona z kilku powodów. Oto problemy, zarówno fizjologiczne i psychologiczne. Fizjologiczne to fakty, że dzieci są powolne reagowanie na zdarzenia, widzą tylko obraz przed sobą — tak zwane widzenie tunelowe, określić źródło dźwięku jest złe i trudno jest zorientować się w kategoriach «prawo» i «lewo».

W związku z tym trudno jest zidentyfikować i reagują na niebezpieczeństwo. Ze względów psychologicznych, to brak zrozumienia stopnia zagrożenia dzieci, bo nie ma wrodzony lęk przed jadącym samochodzie. On również nie rozumie fizyczne prawa ruchu dużych obiektów, wydaje się, że prawdziwym samochodem można zatrzymać tak szybko, jak w kreskówce. Uczeń nie zawsze przewiduje poważne konsekwencje swoich czynów, on po prostu robi to, co w tej chwili czuje się dobrze. Nie zapomnij o zły przykład dorosłych, którzy sami łamią przepisy ruchu drogowego.

A dzieci często koncentrują się na niektóre działania i nie może kontrolować inne procesy, jeśli coś silny uścisk, po prostu zapomnieć o wszystkim innym. Na przykład, uruchamiane piłkę bezpośrednio pod kołami pojazdu. Oczywiście, zwykle z umiejętności kontroli czasu i świadomości rzeczywistości skutków przyjść do ucznia, ale zadaniem rodziców, aby chronić go przed śmiertelnym działania teraz.

Metody nauczania bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci

Jak można zaszczepić w swoim dzieckiem podstawowej zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci? Tu potrzebny jest kompleksowe podejście, ponieważ nie wystarczy po prostu powiedzieć: «Czy tak,» konieczne jest, aby zrozumieć wagę dziecka i nauczyli się chronić się przed nim. Ważne dla przepisów ruchu drogowego szkoły zostaną omówione w innym artykule.

Poniżej prezentujemy podstawowe metody nauczania dziecku zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Real World — świadomi niebezpieczeństwa. Wyjaśnić zasadę ruchu tego urządzenia, powiedz, że aby zatrzymać samochód nie do jazdy na duże odległości. Z prędkością 80 kilometrów na godzinę krajowych hamulców samochodowych dla czterdziestu metrów, aw deszczu dwa razy dłużej. Spacer z dzieckiem 50 metrów, niech wie, że wielu będzie zatrzymać samochód, jeśli kierowca naciśnie na hamulec ostro. Pozwól dziecku spróbować przyspieszenia i gwałtownie się zatrzymać, który miał zmierzyć drogę hamowania.

  Dyskusja na temat tego, co ciężkie maszyny i może się złamać, jeżeli awaria (w domu, stop, kiosk, itp);

 • Prawdziwa szkoda — Zawiera instynktu samozachowawczego. Dyskusja na temat tego, co maszyny są drogie, ale życie ludzkie jest bezcenne. Zapytaj o nią, gdy syn lub córka rodziców potrącony przez samochód, zapytać — czy to dobrze leżał w szpitalu, nie bawią się zabawkami?

  Wyjaśnij, że nie ma nic ważniejszego dla zdrowia ludzi i dlatego nie ma sensu narażać go na ryzyko na drodze. Wyjaśnij inne konsekwencje wypadków (wypadek samochodowy, korki, opóźnienia, itp). Pozwól dziecku nauczyć się widzieć jezdni jako strefy zagrożenia.

  I przez jezdnię jako zabezpieczenia mostu. Niech zrozumie, że nie można grać w pobliżu niebezpieczeństwie;

 • Zły przykład — dorośli nie zawsze mają rację. Wyjaśnij studenta, że ​​dorośli nie zawsze robią to, co trzeba, więc nawet w więzieniu, gdzie dorośli umieścić złe, ludzie robią złe rzeczy. Wyjaśnij, że jeśli dziecko widzi dorosłego przez jezdnię na czerwonym świetle lub w niewłaściwym miejscu, to nie powinien powtarzać po nim złe rzeczy. Jeśli nie pozwalają dzieciom z takiego zachowania, powinny być przed nimi przeprosić i przyznać się do błędu.

  Wyjaśnij dziecku, że zasady ruchu drogowego wymyślił dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców, i ten, kto narusza zasady, nie jest bardzo zła, ponieważ może to sobie lub innym krzywdy;

 • Mały, ale doskonale ukształtowana — nauczyć się ostrożności. Wyjaśnij dziecku, że jest jeszcze małe, więc wszystko można szybko i dobrze jak dorosły. Powiedz nam, co też było tak, wnieść trochę śmieszny przykład jego dzieciństwa.

  Wyjaśnij dziecku, że nie trzeba się spieszyć, aby przejść przez ulicę, jak dorosłych i trzeba być bardzo ostrożnym, uważnie rozejrzeć i przejść przez ulicę, tylko wtedy, gdy nie ma samochodów;

 • Podstawowe zasady — znać i przestrzegać! Zapytaj uczniów, co on wie zasad SDA, a które nie. Nauczyć go podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  Spróbuj zrobić to w zabawny sposób, dają żywe przykłady i rysunki. Idź z nim na drodze, przejdź do jej kilka razy. Pozwól dziecku pokazać, gdzie można poruszać i jak się poruszać i jak to zrobić źle. Daj mu szansę na przetłumaczenie całej drogi, niech czują odpowiedzialność.

  Poszukaj «Wujek sprawcy», niech dziecko, jak mu powiedzieć, co zrobić, tak źle i dlaczego źle. Zagrać w kierowców i pieszych w domu lub w ogrodzie. Możesz również aktywnie korzystać bajki, książki, zdjęcia, symulatory samochodowe komputera. Powtórz ćwiczenie dopóki nie uświadomimy sobie, że Twoje dziecko jest w pełni świadoma niebezpieczeństw na drodze i rozumie konsekwencje wykroczenia drogowe.

Naucz dzieci odpowiedzialnego zachowania na drodze, a obok niego, będzie nie tylko zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w okresie ich dzieciństwa, ale schludne i rozwijać przyszłych kierowców. Mimo wszystko, większość wiedzy, że są w życiu są pobierane z dzieciństwa, i na wiele sposobów z rodziców zdecyduje, czy te informacje, aby pomóc osobie lub powodować problemy.

Aby uniknąć utraty artykuł i dzielić z przyjaciółmi w sieci społecznych, z wyjątkiem adresu, klikając jedną z ikon:

Share →