Ból w lewym lub prawym górnym kwadrancie

Ból w lewym lub prawym górnym kwadrancie

Nie jest tajemnicą, że większość ludzi w naszym kraju na początku bólu w lewej lub prawej podżebrza w nie spieszy się do szpitala, a próba postawić diagnozę i leczyć się. Ale niewielu z nich myśli o możliwych konsekwencjach niewłaściwego traktowania. Więc przejdźmy tych chorób, których objawy są bóle podżebrza, i że jest to konieczne, aby zrobić.

Ból w lewym podżebrza

W lewym górnym kwadrancie jest: żołądka, śledziony, pętli jelita, trzustki i lewej stronie membrany. Ból w stanie techniki, często może być związana z śledziony. Korpus jest wystarczająco blisko powierzchni ciała.

Głównym zadaniem śledziony jest usunięcie czerwonych krwinek z krwi po ich normalnego życia, w ciągu czterech miesięcy. Ona je porywa i ostatecznie niszczy, przynosząc składniki przyjazd w szpiku kostnym, gdzie nowych krwinek.

W niektórych chorobach, śledziona znacznie zwiększa objętość jego kapsułka jest rozciągnięty i w ten sposób powoduje ból. Od śledziony znajduje się w pobliżu powierzchni ciała, mogą być podatne na pęknięcia. Powodem, że najczęściej są uszkodzenia i różne choroby, takie jak mononukleoza zakaźna. Choroba ta paskudna zwiększa śledzionę.

Zwiększa to prawdopodobieństwo pęknięcia. Jak pokazuje praktyka — zwiększona śledziony może rozerwać się. Określić pęknięcie śledziony, to należy zwrócić uwagę na następujące objawy.

Pierwszym objawem pęknięcia niż czułość i ból w tej dziedzinie, jest uważany niebieski skóry znajduje się w okolicach pępka.

Inną przyczyną bólu w lewym górnym kwadrancie brzucha może być. Lekarze mówią, że wszystko, co drażni śluzu, sprzyja rozwojowi zapalenia błony śluzowej żołądka — zapalenie żołądka. Najczęściej jest to ból boli w przyrodzie mogą towarzyszyć nudności i wymioty.

Innym możliwym ryzykiem bólu w lewym górnym kwadrancie może być przepuklina przeponowa. W membranie, która oddziela klatkę piersiową z jamy brzusznej, nie ma otwór, przez który przechodzi tor przełyk do żołądka. Jeśli uważasz, nawet najmniejsze objawy podobne do powyższych, a potem, jak tylko jest to możliwe, zasięgnąć porady gastroenterologa lub chorób zakaźnych.

Ból w lewym podżebrza

W prawym górnym kwadrancie są następujące podmioty: pęcherzyka żółciowego, wątroby, przepony i prawej strony jelit. Różne choroby lub uszkodzenie tych narządów może spowodować wystąpienie bólu w nadbrzuszu i prawym górnym kwadrancie. Ważne jest, aby pamiętać, że natężenie i natężenie bólu zależy od tego, gdzie i, co się dzieje.

Ból w prawym górnym kwadrancie mogą być spowodowane przez zapalenie wątroby (zapalenie wątroby). Do chwili obecnej nie są trzy główne typy tej choroby: zapalenie wątroby A, B i C. W większości ludzi cierpi na wirusa zapalenia wątroby typu A — to z powodu spożycia skażonego wody. Co do zapalenia wątroby typu B, jest to szczególnie powszechne wśród sekcjach niekorzystnej sytuacji ludności — narkomanów, homoseksualistów, i tych, którzy byli z nimi w stałym kontakcie. Ostatni — Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest niemal zawsze przekazywane przez igieł medycznych, transfuzji zakażonej krwi i pokarmów zawierających krew.

Różne leki chemiczne mogą uszkodzić wątrobę poprzez jego toksyczności. Zjawisko to nazywa się przewlekłe zapalenie wątroby. Niebezpieczne dla wątroby jest uważana za rdzeń alkoholu.

W przypadku regularnych nadużywania alkoholu zaczyna się rozwijać się alkoholowe zapalenie wątroby.

Inną przyczyną bólu w prawym górnym kwadrancie problem z pęcherzyka żółciowego. Nie należy zapominać, że w ludzkiej żółci ciała odgrywa kluczową rolę. Żółci jest wytwarzana w wątrobie, pomaga trawienia pokarmu. Nadwyżka znajduje się w woreczku żółciowym. Kiedy jeść dużo tłustych, trzeba dużej ilości żółci, która umożliwia trawienie tłuszczów.

Dlatego też wszystkie pęcherzyka żółciowego wstrzykuje jej zawartość do jelita, co wpływa również na występowanie bólu.

Słabe funkcji wątroby, zakażenia lub kamienie żółciowe są często odpowiedzialne za ból w prawym nadbrzuszu i pod prawą piersią. Mój żołądek jest również inny ważny narząd — trzustki. Jest to narząd gruczołowy położony głęboko w jamie brzusznej, które wydziela insulinę, soki i enzymy. Kształt trzustki kilku rozciągało się od prawej do lewej. "Przewodniczący" gruczoły znajdujące się w prawym górnym kwadrancie, "ogon" W lewym górnym kwadrancie i "ciało" przechodzi przez pośrodkowej brzucha.

Najczęstszą przyczyną bólu jest uważany trzustki Zapalenie, zwany zapalenie trzustki, które podlegają większości osób cierpiących na choroby pęcherzyka żółciowego i alkoholików.

Napady ostrego zapalenia trzustki, charakteryzuje się następującymi cechami. Po pierwsze, te ataki są bardzo bolesne, a po drugie, towarzyszą nudności, wymioty i obfite pocenie się. Bolesność jest podawana bezpośrednio z tyłu. Ból staje się silniejszy w pozycji leżącej na plecach, i osłabia gdy pacjent siada się i pochyla się lekko.

Rozpoznanie często wymaga potwierdzenia przez badania laboratoryjne, które pozwala określić dokładną treść niektórych enzymów, które są uwalniane uszkodzoną przysadkę.

W rzadkich przypadkach, ból w prawym górnym kwadrancie mogą być powodowane przez choroby nerek. Nerki są umieszczone na każdej stronie. Z każdej strony ciała ludzkiego — jeden nerek, powodując chorobę nerek, ból w odpowiednim boku.

Jeśli prawo nerek jest zainfekowany, to tworzy ropnia, ropnia, czy są kamienie, to nie jest ból może być podana w prawym górnym kwadrancie brzucha lub w prawej piersi.

Czy czujesz ból w prawym górnym kwadrancie lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat pojawiają się objawy? Nie próbuj leczyć się — skonsultuj się z lekarzem lub gastroenterologa — choroby zakaźnej!

Share →