Blueberry

Blueberry

Zawsze uważałem, że jagody — Saskatoon! Mama żartowała, że ​​I — «Tundra». Ale tundra — to jest miejsce, gdzie znajdziesz najwięcej tej jagody.

Blueberry krzewy rosnące w ciemności, prawie czarne jagody borówki obejmuje lekki dotyk, to on daje im głęboki błękit. Przyjemny słodko-kwaśny smak tego owocu jest kochany przez wielu, wielu też chcą się rozwijać jagody na ich terenie, aby zawsze mieć smaczny zbiorów. To nie jest tak trudne, a teraz będzie podzielić się z wami tajemnice plantacji.

Jeśli absolutnie dokładne, jagody nazywane kilka bardzo różnych gatunków krzewów.

Borówka wysoka. jak sama nazwa wskazuje -. to nie jest wcale niski krzew, który osiąga wysokość 2-4 m Jest to krzew z Ameryki Północnej, angielski nazwał to jagody borówka wysoka. Blueberry i tłumaczy, jak jagody, jeżyny, i jak, więc czasem nazywany również «duże jagody» czy «wysoka Borówka». I jej owoce smakują naprawdę jak zwykle, dzikie jagody, poza tym, że ręce nie plami i słodsze.

Inne jagody — borówki zwykłe. również borówki karłowate, bagno, bagno. U osób, to jest wciąż zabawna nazwa «gonobobel.» Gęste zarośla formy krzewów 40-100 cm wysokości na terenach bagnistych, podmokłych.

Wiele może też mylić z jagodami, chociaż smak tych owoców są bardzo różne: w borówki bagienne jagody są większe, podłużne, wodnisty, lekko słodki i kwaśny smak, miąższ jest zielonkawy, bezbarwny sok.

Jest jeszcze mało znany, ale szybko zyskuje popularność rodzaj «borówki wąskolistnej» pochodzenia amerykańskiego, również z Kanady. Dzięki wybitne właściwości, bezpretensjonalność i daje unikalne eksperci mróz wyrzucenia jej wielką popularność w przyszłości.

Wszystkie te borówki rodziny, sama rodzina i rodzaju, ale wyżej wymienione Saskatoon nie stosuje się do nich, a nawet dość ściśle związane z jabłek.

Ten artykuł będzie mówić o sadzenie wysoka borówki. Nie była już uprawiana w Rosji i ma wiele funkcji, które mogą być istotne dla tych gatunków bagno i uzkolistoy jagodami.

Sadzenie borówki wysokiej

Wybór i przygotowanie gleby

Jeśli chcesz, aby uzyskać maksymalną wydajność i przyjemne emocje z jagodowym miejscu sadzenia powinna być odprowadzana, bez stojącej wody powierzchniowe. Gleba powinna być torf lub piasek. Ale na torfowiska dużo azotu, może to doprowadzić do roślin oblodzenia w zimie, i długo po odwilży zima. Wybierz lokalizację, która jest chroniona od zimnych wiatrów, słoneczne i ciepłe.

Wskazane jest, aby uniknąć bliskość dużych drzew, krzewów.

Jeżeli gleba nie sprzyja sadzenia borówki, można go poprawić.

  • Jeśli gliniastej, wypełnić pit lądowania mieszaniny piasku i torfu (1: 3).
  • Jeśli masz kwaśnego torfu, wypełnić gleby około 2-3 wiadra piasku na kilometr kwadratowy. metr.
  • W glebach, skąpe nawozy organiczne, aby fosfor, azot, nawóz potasowy 1: 1: 1.
  • Jeżeli gleba jest bogata w próchnicę, wypełnić samego nawozu, należy przyjąć stosunek potasu, fosforu i azotu, 3: 2: 1.

Po dokonaniu nawozy wszystko ostrożnie wykopać.

Główny pokład — nie wysycha roślinę. Roślina może być wiosną przed bud obrzęk może spaść.

Gdy jagody sadzenia trzeba wyciąć wszystkie gałęzie słabych i silnych zdrowych — cięcia w połowie długości. Lądowanie przycinanie młody 2-letni borówki roślin nie jest konieczne.

Powielanie borówka wysoka

Blueberry odmiany są rozmnażane wegetatywnie zachowanie cech odmianowych rośliny. Wysoki borówki propagowane przez sadzonek macierzystych i lepszego warstw. Sadzonki zakorzenione gorzej niż inne rodzaje jagód.

Zdrewniałe pędy są zbierane jesienią lub zimą. Opakowane i przechowywane w chłodnym. W kwietniu produkowane pędy i sadzonki zostały pocięte na około 20 cm.

Torfu umieszczono na piasku w stosunku 1: 1, kilka razy na tydzień podlewane. W sierpniu słuchać szklarnie filmowych, a jesienią posadzone w glebie i doraschivat.

Branże schylić i pogrzebać w podłoże (zawiera torf, trociny, mieszaninę piasku), gdy pędy zasnąć, konieczne jest, aby ukryć swój film. Od sadzonki krzewów oddzielone rodzic na wiosnę przyszłego roku, ale okres ten może być więcej.

Pielęgnacja borówki

Nawadnianie, uprawa, rozdrabnianie

. Kilka razy w sezonie luźnej gleby na głębokość około 8 cm Ale uwaga — często rozluźnienie może wysuszyć jagody.

Mulczu gleby pod drzewem, będzie chronić korzenie przed przegrzaniem w lecie i zamrażanie zimy. Warstwę mulczu około 12 cm, a najbardziej korzystnie sosnowego trociny, torf i dębowych, ale pozostawia mogą również być stosowane). Możesz dodać niewielką ilość mulczu z zgnił obornika.

Uzupełnij ściółkę co dwa lub nawet trzy lata.

Bardzo delikatnie zwilżyć glebę, rośliny nie mogą wypełnić. Jeśli woda stagnacji na więcej niż 2 dni, roślina może umrzeć. Ale nie można utrzymać wilgoć i gleby, gdy dojrzałe jagody i kwiaty kwitną.

Jest to niebezpieczne, ponieważ system korzeniowy jest jagody w górnych warstwach ziemi.

Jeśli między rzędami siać nawóz zielony, takich jak łubin lub owsa, a następnie zabezpieczyć przed mrozem korzenie z ziemi i zapłodnić je wiosną.

Po wylądowaniu po dwóch tygodniach Nakarm młodych borówki, potas azotu i fosforanów 1: 1: 2 (najlepiej formularz siarczanu). Po make nawozu wlać swój krzak. Drugi rok karmienia odbywa się w kwietniu i czerwcu, podwojenie dawki co roku, aż roślina ma 6 lat. Nawóz organiczny na jagody jest zgnił obornika. Stężenie nawozu, zależy od ilości próchnicy w ziemi.

Materia organiczna wpływa na jakość plonów i owoców.

Gatunków i odmian borówki

Borówki są uważane za cenne kultury nie tylko ze względu na swoje dobroczynne właściwości, ale również dlatego, że jest idealne na krótki czas lata, szerokości i długiej mroźnej zimie. Borówki są bardzo wytrzymałe rośliny, która jest bardzo odporna na choroby i szkodniki, a także większe formy w obrębie gatunków i różnych odmian. Owocowania borówki ma do 4 roku po posadzeniu, rośliny i żyją około 90 lat!

Borówka wysoka

Wysoki krzew około 3 m wysokości, mróz. Owoce są duże, 1,5-2,2 cm, słodki z lekką cierpkość.

Głównym klasy przemysłowej w danym momencie. Wysokość Bush o 1.6-2 m, z ich oddziałów i dużych jagody wielkości około 16 mm, słodkie, okrągłe. Można zbierać jagody kg 6-9 z buszu.

Zaczyna dojrzewają w sierpniu.

Krzew 1,5-1,8 m, duże, gęste berry 18-20 mm. Dojrzewają w połowie sierpnia. Odmiany mrozoodporne.

Borówka bagienna (jasna, Bagno)

Cenne, że może rozwijać się w kwaśnych glebach podmokłych i wysoko w górach. Ale to nie ma wydajność i nie ma wyraźny smak jagód. Ale ze względu na wzrost w tych trudnych obszarach i ma interesujący wybór odmian «rosyjsko-made» (Niebieski pakowacz, Iksinskoye, Taiga urody Yurkovskaya itp).

  • Borówki Niebieski błotna odmiany Placer

Liście są średniej, różowy rozmiar tsvetki.Srednie niebieskawo-szare z nutą jagód, kwaśny smak sladkiy.Pri deszcze nie pękają.

Borówki angustifolia

Są to małe, ale dają wielkie krzaki zbiorów lubił ogrodników ze względu na twardo zimowym, która jest tak ważna w środku pasa.

  • Blueberry odmiany angustifolia North Country
Share →