Bograch gulasz (Gulyas Bogracs)

Bograch gulasz (Gulyas Bogracs)

Kategoria: Mięso. Grill

To danie jest po prostu idealny do przygotowania wiosną lub jesienią. Ogrzewa i gęsty. Po prostu prawo na chłodniejsze wieczory.

W lecie zazwyczaj można gotować gulasz przez ogień, ale smak nie był tak łatwy do oceny.

To danie węgierskich pasterzy recepty, jak "Gulyas" oznacza dosłownie "pasterz" bardzo. Pierwszy nazywa gulasz "Gulyas hus" lub mięso przez pasterzy, aw końcu stał się nazwa "Gulyas", Istnieje wiele odmian gulaszu, a każdy gotować swoje przekonania na temat gotowania. Bograch gulasz — gulasz gotowane w garnku na ogniu, który jest nazywany Węgierski kociołek.

Przyznaję, i gotowane na kotle ognia i na kuchence w kuchni. Mała różnica w smaku jest wyczuwalna. Kuchnia z gazem gotować gulasz jest znacznie łatwiejsze za dużo łatwiej dostosować intensywność pożaru w stosie nie jest tak łatwo.

Ale romans gotowania tej potrawy na ogniu na pewno warto! Smakuje lepiej, bo zarówno gotowane i apetyt "Po wysiłku" na zewnątrz.

Zacznij gulasz potrzebują czasu na płonącym stosie, a nie pod kątem, tak jak ciepła nie wystarczy, aby uzyskać prawo do puli, a następnie, a następnie drugiego, i doprowadzić do wrzenia tak wiele gulasz, ale po zagotowaniu wody może mieć na ciepła pozostały po pożarze do gotowania, ale musimy również utrzymać ciepło stabilny, co nie jest takie proste. Gotuję tylko dla ostatniej pół godziny ciepła resztkowego, a większość czasu było w ogniu, podnosząc potrzebę puli powyżej lub spada poniżej.

I o składnikach: Nie lubię zbyt dużo tłustego jedzenia, tak dużo mniej tłuszczu w mojej receptury niż wiele tradycyjnych.

Ja również własne mięso nie pre-fry, jak podczas gotowania na ogniu, na ulicy, zawiedziony, a następnie coś się wydostać z kotła (w tym przypadku mięsa) jest niewygodne. A jeśli nie wyjąć mięso po paleniu, cebula i przyprawy protomai trochę przed dodaniem płynu. Dlatego też, w moim przekonaniu, jest prawidłowa, cebula i wydobyć maksymalną smak z przypraw jest ważniejsze niż pieczeni, więcej smaku pieczonego mięsa wędzonego boczku odpowiednio dać z warstwą.

To medium pikantny gulasz. Jeśli chcesz gulaszowa popikantney, dodać 1 całe, cięte wzdłuż prawie połowę (lepiej się później), suszone lub świeże czerwone papryki chili.

I jeszcze jedno! W zasadzie, prasę czosnkiem, czyli cięcia. I dodać go do naczynia, w końcu. Zapach jest zupełnie inna!

To jest to, czego potrzebujesz! Jeśli dodać czosnek pierwsze przygotowania tego dania, w końcu to nie jest nawet duch!

Okazuje się dużo! Można bezpiecznie hojnie karmić 6-8 osób. Gulasz całkowicie zamrożone i ogrzewania staje się smaczniejsze i smaczniejsze, podobnie jak barszcz ukraiński dobry.

Często gulasz pierogi z mąki i jaj "chipetke" (Od węgierskiego słowa "szczypta"). Ale kiedy gulasz z ziemniaków jest, dla mnie, to jest po prostu zbyt wiele. Jeśli chcesz je gotować, a następnie 300 g mąki, 2 jajka, sól do smaku i dokładnie zagnieść. A następnie z otrzymanego kluska ciasta szczypta off wielkości orzecha laskowego, i rozprzestrzeniają się na pokładzie lub płyty. Następnie wszyscy razem w prawym dolnym gulaszem i gotować, aż splivut, około 5 minut.

Radzę je zrobić, jeśli tylko będziemy jeść wszystko na raz gulaszem. Jeśli gotowanie bardziej w stanie zjeść chipetke firmy przesiąknie i ogrzewanie będzie po prostu niesmaczne kawałek rozmoczony ciasta.

6-8 porcje

    150 g wędzonej słoniny z warstwą, pokroić w drobną kostkę 100 g surowej słoniny, grubo posiekane (aby łatwiej dostać się wtedy) 500 g wołowiny, Pashnina, żeber i klatki piersiowej, pokroić w dużą kostkę 500 g cielęciny, Pashnina, żeber i klatki piersiowej, posiekane duże kostki 1 kg żeberek wieprzowych lub mostek, pokroić w dużą kostkę 300 g cebuli, pokroić w drobną kostkę 2 łyżki słodka papryka mielona 1 łyżka. l. węgierska papryka wędzona (można zastąpić zwykłą słodką paprykę) 1 łyżka red hot chili 10 g kminku 1,5 litra wody lub bulionu (z kurczaka lub wołowiny) 200 g marchwi, oczyszczonych i pokroić w krążki, czy cienkie pół-ringi, jeśli surowiec 3 słodka papryka, pokroić w pół pierścieni 1 kg ziemniaków, skórki, pokroić w kostkę 200 gramów pomidory, usunąć skórki, z grubsza posiekanej 150 ml czerwonego wytrawnego wina 1 ząbek czosnku, skórki, drobno posiekane

1) W ogniu, umieścić garnek w pobliżu ognia i dodać boczek wędzony i surowy.

Smażyć, mieszając od czasu do czasu, aż podgrzewana wystarczająco dużo tłuszczu, dodać cebulę.

2) Dodaj cebulę, przykryć i gotować na wolnym ogniu, aż cebula przetargowych.

3) Gdy cebula zmiękcza, dodać paprykę, kminek i chili. Smażyć przez około 1 minutę, cały czas mieszając, aż dobrze czuć zapach papryki. Upewniając się, że papryka nie pali.

4) Dodać mięso (wołowina, cielęcina i wieprzowego), mieszając smażyć przez 1 minutę.

Wlać wodę obficie solą i dobrze wymieszać, trzymając garnek i dolną podskrebivaya.

Przykryć garnek z pokrywką i dusić, gdy zacznie się gotować, podniesienie puli tuż powyżej lub poniżej celu dystrybucji drewna opałowego, tak aby pobulkival gulasz, ale nie gotuje się zbyt mocno (inaczej mięso będzie twarde). Gotować na wolnym ogniu, starając się trzymać ogień stabilna, około 1 godziny.

5) Dodać marchew i papryka.

Ponownie przykryć i gotować przez około 20 minut, aż marchew przetargowych.

6) Dodać ziemniaki, przykryć i gotować do miękkości ziemniaków gulasz.

7) Gdy ziemniaki będą miękkie, dodać pomidory i wino. Przykryć i gotować na wolnym ogniu przez kolejne 20 minut, aż pomidory są lekko wrzeć.

8) Dodaj posiekany czosnek. Wymieszać i gotować bez przykrycia przez kolejne 5 minut.

Gulasz jest gotowy!

Share →