Buraki dieta: korzyści, przepisy, menu

Buraki dieta: korzyści, przepisy, menu

To jest powszechne i bardzo popularne warzywo diety. który trwa 10 dni i skutecznie pozbędziesz się około 4 kilogramów nadwagi.

Podobnie jak wiele innych programów żywieniowych, w oparciu o owoce i warzywa, buraka kalorii w diecie, a — w jednej średniej buraków bulwy zawiera tylko 74 kalorii.

Ale skąpe dieta Dieta jest dość łatwo przenoszone.

Buraki w sieciach handlowych dostępnych przez cały rok, mimo że przez większość czasu jej rachunki wzrostu i zbierania za okres od czerwca do października. Chociaż jej głęboki, bogaty kolor czerwony jest najczęściej, gdy niektóre odmiany są również złoty, biały lub inne kolory.

Bulwach buraków zawiera wiele substancji odżywczych, takich jak kwas foliowy, witaminy C, tryptofan, żelazo, mangan, potas, miedź i fosfor. Buraki powinny być przechowywane w lodówce do 4 tygodni.

Zielone szczyty mają większą wartość odżywczą niż ciemnoczerwonych korzeni. Jest bogatym źródłem witamin, minerałów, karotenoidów, ryboflawina (witamina B2), potas, wapń i żelazo. Smakuje jak szpinak i można je wytwarzać w postaci pary i stosowane w postaci surowej w kompozycji surówką.

Aby to zrobić, zielenie buraków powinny być cięte i przechowywane niemytym w plastikowej torbie, zużyć w ciągu 4 dni.

Korzyści z diety buraków do odchudzania

Istotnym aspektem w celu zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym jest obecność określonego elementu betainy bulwach buraków cukrowych, co zmniejsza ilość homocysteiny we krwi.

Homocysteiny jest toksyczne cząsteczki, która jest zdolna do uszkodzenia integralności tętnic. Zmniejszenie poziomu pomoże uniknąć rozwoju różnych chorób serca i zmniejszają ryzyko miażdżycy (zmniejszenie przepuszczalności naczyń).

Ponadto, badania wykazały, że przy soku buraczanego pozwala ustabilizować ciśnienie krwi, obniżenia stężenia cholesterolu całkowitego o 40%, a ilość triglicerydów we krwi.

Buraki dieta stymuluje aktywność enzymów antyoksydacyjnych, które usprawniają proces detoksykacji wątroby i chronią komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki.

Większość jego rolę w profilaktyce raka, dzięki betatsiany — czerwony barwnik, który jest również silnym środkiem przeciwnowotworowym.

Wysoka zawartość błonnika pomaga w walce z rakiem jelita grubego, obecność błonnika zwiększa liczbę specjalnych składników odpornościowych w jelitach, które znaleźć i zniszczyć nieprawidłowych komórek.

Obecności betainy, a ponadto zmniejszają specyficzne cząsteczki w organizmie, które są wskaźnikiem obecności przewlekłego zapalenia. Można je znaleźć w różnych chorobach, takich jak cukrzyca typu II, cukrzyca, choroba Alzheimer’a, osteoporoza, choroby sercowo-naczyniowej.

Podstawowe zasady diety buraków

Zasada działania tego programu jest dość prosta — dla wszystkich 10 dni, jak jemy tylko świeże lub gotowane buraki i marchew. Myślę, że każda kobieta znana z gotowanymi buraczkami można przygotować w łatwy i pyszne sałatki.

Wszystko, co potrzebne jest, aby zetrzeć buraki na drobnej tarce i wypełnić roślinnego (oliwa), olej — i wspaniała sałatka jest gotowa! Do smaku w sałatce, można dodać 1-2 ząbki czosnku.

Buraki i marchew mogą być spożywane bez ograniczeń, jak również potrzeby można ponownie zdefiniować rozmiar swoich części. Ciecz w diecie, można użyć czystej wody źródlanej, herbata bez cukru, a niekoniecznie, buraków i soku z marchwi (może być mieszane).

W trakcie diety marchew — przed jedzeniem marchewki (surowe lub gotowane), zjeść łyżkę śmietany do składników odżywczych z jest lepiej wchłaniane w przewodzie pokarmowym.

Buraki dania dietetyczne jako przykład jednego dnia

Śniadanie. Surowa marchew (starta) + łyżka kwaśnej śmietany, gotowane buraki i herbaty ziołowe.

Lunch Time. Sałatka z gotowanych buraków z posiekanego oleju (opcjonalnie ząbek czosnku), zupa, szklanką czystej wody.

Jest południe. 250 ml. buraki (marchewka) sok.

Kolacja. Sałatka z gotowanych buraków i marchwi, 250 ml. marchew (burak) sok.

Buraki dieta jest całkowicie bezpieczny i może przynieść szkody dla organizmu, więc jej stosowanie jest dozwolone bez uprzedniej konsultacji z dietetykiem. Powodzenia!

Share →