Cherry cake "Czarny Las" przepis

Cherry cake "Czarny Las" przepis

Tort «Czarny Las» lub, jak to nazywa, Czarny Las wiśni ciasto (to. Schwarzwalder Kirschtorte) pojawił się w Niemczech na początku 1930 roku, a teraz otrzymała uznanie na całym świecie.

Ciasto jest ciasto czekoladowe z bitą śmietaną i wiśni. Według niemieckiego tort tradycja impregnowanego Kirsch (cherry brandy), i tylko ciasto, według twórców słynnego deseru, mają prawo być o nazwie «Czarny Las». Jednak w USA, aby to ciasto bez alkoholu.

Kirsch, co Niemcy nazywają jeden z głównych składników ciasta «Czarny Las» — jest zasadniczo cherry brandy, bezbarwny czysty destylat z wiśni. Uważany jest za specjalny napój, różni się od innych owoców brandy. Zasadniczo to jest w Alzacji i Franche-Comté we wschodniej Francji, gdzie, nie ma wątpliwości, winiarze są dobrze zorientowani w swojej dziedzinie. Bardzo osobliwe Kirsch jest również w Schwarzwaldzie, w zachodnich Niemczech — domu słynnego deseru «Czarny Las». Stąd Niemiecka nazwa napoju — Kirsch, co oznacza «wiśnia». Przy soku wiśniowego przygotowane do fermentacji, pestki wiśni miele i dodaje się do soku.

To daje napojowi charakterystyczny, lekko gorzki smak i niewielki i dość nieszkodliwe ilości cyjanku. Kirsch trwa zwykle krótki okres starzenia się, ale nie w beczki i kadzie, wykopane w ziemi, więc pozostaje bezbarwny. Ten Kirsch jest wykonany z czarnej wiśni «Morello». Dzisiaj jednak, częściej baza napój jest cherry czerwone odmiany.

Kirsch jest również w Szwajcarii i Austrii.

Share →