Choroba reumatyczna serca, rozwój i przebieg choroby reumatycznej

Choroba reumatyczna serca, rozwój i przebieg choroby reumatycznej

Jak można przepływa chorób serca w gorączka reumatyczna? Manifestacje, znaki form serca reumatyzmu?

Reumatyczne zapalenie wsierdzia i reumatyczne zapalenie mięśnia sercowego, a także niszczenie stawów, reumatyzm, często rozwija się po angina. Pacjenci zaniepokojeni serca wynikające nawet w spoczynku, ból w kłucia serca i bóle, duszności przy niewielkim napięciu; Istnieją również ogólne osłabienie, zmęczenie, częste — bóle i zawroty głowy.

Równocześnie z pojawieniem się osłabienie, omdlenia, kołatanie serca i ból w notach serca i niskim wzroście temperatury ciała (do 37,2-37,5 ° C) w godzinach popołudniowych i wieczornych w normalnej temperaturze jest zwykle w godzinach porannych.

Wraz z reumatycznym zapaleniem zapalenia wsierdzia mogą wystąpić w destrukcji stawów, ale nie zawsze jest to często obserwuje się «bessustavnoe» dla choroby reumatycznej.

Główne objawy sercowe formy reumatyzmu są określane przez badanie lekarskie pacjenta. Lekarz wykonuje perkusji i osłuchiwanie serca (z choroby reumatycznej serca, siła i charakter tonów serca z jego pracy, zmianę rozmiaru serca), bada puls, ciśnienie krwi, temperaturę ciała pacjenta. W celu ustalenia rozpoznania reumatyczne zapalenie mięśnia sercowego i wsierdzia reumatycznych pomoc i laboratoryjnych danych, w szczególności badania krwi i moczu.

W sercu kształt reumatyzm wyraźne objawy choroby (gorączka, dolegliwości ze strony serca, zmiany składu krwi, itp) nadal typowo 1 2 miesiące; do końca tego okresu, większość pacjentów z wszystkimi bolesnymi skutkami zniknąć. Należy jednak mieć na uwadze, że mimo pozornej dobre zdrowie i «odzysk» tych ludzi w procesie reumatycznej serca cichu nadal. Po objawów klinicznych reumatycznego zapalenia mięśnia sercowego, zapalenia wsierdzia lub pacjenta musi w ciągu kilku miesięcy, aby być pod kontrolą lekarza, wystrzegać się chłodzenie, przeziębienia i infekcje górnych dróg oddechowych (ból gardła, grypa, katar górnych dróg oddechowych i inne.), Które mogą łatwo spowodować ponownie zaostrzeniu tylko ustąpi, lecz nie jest jeszcze zakończona choroby.

W niektórych przypadkach, reumatyczne zapalenie mięśnia sercowego i wsierdzia pracuje ciężko: ma ciężką duszność, nawet kompletny spokój zakłócony pacjenta silny ból w sercu, czasami w postaci poważnych ataków, przychodzi wyraźne osłabienie, temperatura wzrasta do 38-39 °. Takie przypadki mogą (zwłaszcza dzieci i młodzież) doprowadzić do śmierci pacjenta.

Jednak bardzo często reumatyczne zapalenie mięśnia sercowego i wsierdzia jest łagodny, niemal niezauważalnie. Zapalenie w sercu oddaje trochę mały, ograniczony obszar, pacjenci zauważyć zmęczenie pod koniec dnia, a czasem — lekki ból w sercu i sercu, i pomiaru temperatury ciała pokazuje im jej niewielki wzrost, głównie w godzinach wieczornych. Kiedy do lekarza i badania uznane przez choroby reumatycznej serca, reumatyczne zapalenie mięśnia sercowego i wsierdzia, a przeprowadzone niezbędnego leczenia. Często jest to łatwe, «ukryte» w formularzach serca reumatyzmu pozostaje zupełnie niezauważona przez pacjentów, i jest uważany za «zmęczenia» lub «na grypę».

Choroby przenoszone jest na nogach, do lekarza pacjenta nie wykracza nie można wyleczyć, ale może prowadzić do szeregu poważnych konsekwencji, w szczególności powstawanie wad serca.

Share →