Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego leczenia

Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego leczenia

Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego (gonarthrosis) — przewlekła choroba, która dotyka chrząstki stawu kolanowego z występowaniem zapalenia błony maziowej (), i ból, pogarsza pieszo.

W tej chwili na świecie nie opracował jeszcze leku, który byłby całkowicie wyleczyć zapalenia stawu kolanowego.

Ale są zabiegi, które mogą znacznie spowolnić podział na postęp choroby i zmniejszyć bolesne objawy.

Przygotowania

W walce z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego skutecznych leków z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Należą piroksykam, diklofenak, ketoprofen, fenylobutazon, indometatsiya, Celebrex, meloksykam, NIMULID i ich pochodne. Niesteroidowe leki stosuje które eliminuje ból oraz stan zapalny stawów reakcji.

Dopiero po usunięciu bólu, można rozpocząć kolejne etapy leczenia (gimnastyka, masaż, fizjoterapia, itp).

Wyżej wymienione leki nie można podawać przez dłuższy okres czasu. Lubią «kamuflaż» choroba. Odnosi się wrażenie, że wszystko jest dobrze, nie ma dyskomfortu… Ogromny błąd.

NLPZ – dopiero początek walki. Ponadto długotrwałe stosowanie, mogą mieć szkodliwy. Niehormonalnych leki zakłócają syntezę proteoglikanów (substancją odpowiedzialną za przepływ wody w chrząstce).

Worthy NLPZ zastępcze mogą być czynniki selektywne (np Movalis). Mają prawie żadnych skutków ubocznych i nie mają wpływu na syntezę proteoglikanów. Czynniki selektywne można stosować przez kilka tygodni, a czasem od lat (tylko pod nadzorem lekarza).

Wielu ekspertów zaleca się użycie hondroprotektory (chondroityny i glukozaminy). Takie preparaty do podawania chrząstki jest również zredukowane. Główna różnica pomiędzy nimi polega na skutek NLPZ «korzeń» choroba.

Chondropatią przyczyniają się do rozwoju płynu stawowego, który zapobiega tarcia. Wynik – ochrona przed mikropęknięć (główny powód gonarthrosis).

Apteki mogą zobaczyć takich leków z tej serii: «Terafleks», «Artretyzm», «Elbona», «Chondrolon», Wystarczy spożywać 1000 mg glukozaminy i siarczan chondroityny dziennie. Preparaty te nadają się idealnie w leczeniu wczesnego etapu.

Maści

Pomimo pewnego sceptycyzmu co do metody tradycyjnej medycynie ludowej, w wielu przypadkach, mogą być bardzo skuteczne. I jeśli to pytanie, jak do leczenia zapalenia kości i stawów kolana, wiele z użyciem maści i nalewki ziół i inne wyroby dają dobry efekt. Na przykład, dobry wynik daje pocierając bolące miejsce, z pomocą oleju kamfora lub stosując okład z octu jabłkowego i miodu.

Lek

Do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, istnieją trzy główne grupy leków.

Środki przeciwzapalne są podzielone na hormonalne i niehormonalnych. Leki te łagodzi obrzęk, wysięk wyeliminować, pomóc złagodzić ból.

Dowolne leki przeciwzapalne nie należy stosować w sposób ciągły, ponieważ ich podczas ostrej choroby. Długotrwałe stosowanie takich środków może zaszkodzić chrząstki stawowej i zmniejszenie odporności na stres.

Najpopularniejsze w tym względzie cieszy znany aspirynę. Ale często jako środka przeciwbólowego, przeciwzapalnego, a gdy dotknięte stawy przepisać ibuprofen, fenylobutazon, piroksykam, diklofenak, indometacyna.

Jest również możliwe zastosowanie leków przeciwzapalnych w postaci maści, kremów, przykładając je do uszkodzenia stawów. Maść typu finalgon, Espoli i im podobni mogące znacznie ułatwić stan pacjenta. Uzyskuje się to przez działanie na receptory skóry maści i efekt nagrzewania.

Używaj ich lepiej w nocy.

W przypadku braku alergii może okłady z Dimexidum, bischofite medycznej lub żółci.

Chondropatią. Ich działanie ma na celu poprawę, aktywacji procesów metabolicznych w tkankach stawu i przywrócenie łącznej i chrząstek stawowych. Narzędzia te obejmują glukozaminy, siarczan chondroityny.

Laser

Ta metoda fizycznych skutków terapii — laseroterapia — zwykle stosuje się w chorobie zwyrodnieniowej stawów różnych części kręgosłupa, zwłaszcza w części szyjki i lędźwiowego. Effect of laser podczerwieni zmniejsza wrażliwość korzeni nerwowych (a zatem zmniejsza ból pleców, ból w dole pleców i karku), poprawia krążenie krwi w obszarze kręgosłupa i rdzenia korzeni nerwowych i ma łagodzący wpływ na pacjenta, co zmniejsza poziom stresu spowodowanego przewlekłym bólu.

Takie sesje leczenia są przeprowadzane codziennie przez 8-10 minut, w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Zazwyczaj każdy region objęty kręg (dokładniej, na obszarze od niego przykręgowego) wpływ na 2 min. Moc lasera jest ustawiony na inny w zależności od kręgosłupa — od 30 mW do macicy do 100 mW — w odcinku lędźwiowym.

W trakcie procedury przeprowadzono 15 lasera podczerwonego.

Dieta

Lepiej jest uwzględnić w diecie i jak jeść?

Wystarczająca ilość białek mleka: ser, twaróg, produkty mleczne.

Chude mięso (kurczak, królik, indyk), i ryby.

Świeże owoce, warzywa, soja, fasola.

Gotowane na parze warzywa w dużych ilościach.

Orzechy: migdały, sosna, orzech.

Pij dużo płynów: soki, wodę mineralną bez gazu, soku, soku rozcieńczonego wodą.

Wskazane jest, aby stosować się do zasad mocy ułamkowej: mało i często. Możesz jeść każdy 03:00.

Który jest lepiej wykluczyć z diety?

Tłustych mięs: jagnięcina, wieprzowina, wołowina.

Dowolnego typu alkoholu, to pożądane jest ograniczenie palenia.

Czy nie jeść po 19 godzin.

Podczas zaostrzenia

Jeżeli okresy zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów z wykorzystaniem hormonalnej kortykosteroidy – hydrokortyzon lub kenalog diprospan wewnątrz. Dodatkowo, czasami używać lokalnego kapsatsiin – alkaloidów ostra papryka – w postaci plastra, maści lub nalewek alkoholowych.

Share →