Choroby królików

Choroby królików

Objawy choroby królików

Znaki chorego królika

Pacjent ma depresji gatunek królika nie spieszy się do karmienia, nie reaguje na dźwięki lub próbować dotknąć. Czasami pacjent jest zbyt zainteresowane królik, często zaniedbany włosów, połysk włosów nie. Lub niebieskawe śluzowej ciemno czerwone, pokryte obornika lub wysypka. W niektórych chorobach można zaobserwować w wykonywaniu ropne rabbit z nosa, oczu, pochwy. Nie ma niepokojących objawów ze strony przewodu pokarmowego: biegunka, zaparcia, wzdęcia i inne.

Temperatura ciała w niektórych chorób -41, -42.

Zakaźne i niezakaźne choroby królików

Gdy postać grudek sferoidalnego (węzłów w rozmiarach od nasion prosa do jaj gołębi) tworzą się w różnych częściach ciała: na plecach, uszu, powiek, nosa, nogi, między palcami i wokół pazury łap. 10 … przyrosty 14-dniowych sferoidalnego na miejscu tworzą ogniska martwicy, co w przypadku zwrotu wyleczyć w ciągu 2 …

3 tygodnie. Temperaturę ciała królika o 24 … 48 h przed objawami choroby skóry rośnie do 40 …

41 ° C, a następnie zmniejsza się do normalnego. Gdy sferoidalnego forma zazwyczaj pozostaje w granicach normy.

Myksomatozę u królików może postępować jak zakażenia fibromatosis bez oznak upośledzenia stanu ogólnego, uszkodzeń błon śluzowych i blepharoconjunctivitis; w tym przypadku to tylko małe guzy podskórnej w różnych częściach ciała, w ciągu kilku tygodni regresu. Jednak choroba występuje ostro nowonarodzonych królików i wysoką śmiertelnością.

Share →