Choroby wątroby oznaki i objawy

Choroby wątroby oznaki i objawy

Pozwolił nam nie doceniać znaczenie inne narządy w ciele ludzkim, ale jednym z najważniejszych jest uważany za wątroby, które jest często porównywana z laboratorium naszego ciała. Rzeczywiście, bardzo wiele ważnych funkcji wykonywanych przez wątrobę, mają wielkie znaczenie dla normalnego życia każdej osoby. Co minutę w wątrobie około 20000000 różnych reakcji chemicznych, to otrzymuje się białek we krwi i kwasu żółciowego gromadzi i rozkłada glukozy. To ciało – Ważne filtr, przez który przechodzi wiele różnych substancji, w tym szkodliwych dla organizmu ludzkiego.

Wątroba pomaga neutralizować te substancje, a jeśli z jakiegoś powodu ta funkcja jest ograniczona, mogą krwioobiegu, zatruwając cały organizm. Choroby wątroby oznaki i objawy tych chorób – Temat jest tak poważna, że ​​powinien przynajmniej powierzchownie badają każdą osobę drogi dla jego zdrowia.

Wiadomo, że choroby wątroby są zróżnicowane i są czasami tak poważne, że mogą stanowić zagrożenie dla życia, ich oznaki i objawy są niekiedy bolesne, a zdarza się, że przez wiele lat ludzie nie są świadomi obecności takich chorób. Choroby wątroby występują z różnych powodów, najczęściej z nich – zakażenie, ale w zależności od objawów podmiotowych i przedmiotowych objawów choroby jest dostępny, można mówić o innych powodów mających wpływ na rozwój choroby. W szczególności, wątroba jest bardzo niekorzystnie wpływa na długotrwałe stosowanie wielu leków, organ może zostać otruty przez długotrwałego narażenia na toksyny.

W wielu przypadkach choroby wątroby są z przyczyn genetycznych.

Wątroby może mieć wpływ różnych pasożytów, które mogą być umieszczane w tkance lub organach spada do krwiobiegu. Tylko w pełni zrealizowane Badanie ustali dokładną diagnozę i lekarza na podstawie jego właściwego leczenia. Ponieważ choroba wątroby może mieć różne przyczyny, że jest mało prawdopodobne są oznaki i objawy sam pozwoli ustalić, czy osoba, miał chorobę, a jeśli tak, to który z nich.

Uważamy to ważne nie kwestia ewentualnych chorób, a mianowicie, ze względu na objawy choroby.

1. Zmęczenie, osłabienie. Objaw ten jest wspólny dla wielu chorób człowieka – Rzeczywiście, niemal każdy chorobą polega brak energii, uczucie zmęczenia, złe samopoczucie. Wysokim zmęczenie i osłabienie jako objawem choroby jest uważana za symptom prywatną. W wielu przypadkach nie jest wskaźnikiem choroby wątroby, a często nie jest powód, aby sądzić, że istnieje pewnego rodzaju patologii. Jednakże, w tym samym czasie, wiele z nich choroby wątroby oznaki i objawy, takie jak zmęczenie, osłabienie, zmęczenie, ogólne złe samopoczucie.

Podobny efekt jest najczęściej związane z zatrucia, takie jak wtedy, gdy jest on zwanych infekcji patogenów lub toksyn, które są tworzone w trakcie jego życia. Choroby wątroby ważną funkcję ciała – deintoxication – naruszone.

2. Ból. Większość chorób wątroby wraz z tym nieprzyjemnego objawu – ból. Zasadniczo, ból jest odczuwalny w prawym podżebrza, dzięki lokalizacji bólu może być podejrzenie, że nie jest to problem bezpośrednio z tego organu i, co do zasady, ze względu na stały ból w tej dziedzinie, a pacjent zwraca się o pomoc do lekarza. Ból w chorobie wątroby nie jest intensywny i charakter tępy czasem czuł ciężar – właściwa dla tych nowotworów wątroby, zapalenie wątroby, marskość fazie.

W przypadkach, gdy skurcze ból, ciężkie, ostre, uzasadnione jest podejrzany patologii dróg żółciowych. Bardzo silny, ostry ból występuje, gdy zapalenie dróg żółciowych, ropne zapalenie pęcherzyka żółciowego, jest wzmocnione przez badania palpacyjnego – jest to poważny powód do szukania awaryjnego lekarskiej.

3. Zmień skórę. Bladość skóry występuje w obecnej długookresowej chronicznych schorzeń wątroby, takie jak zapalenie wątroby, marskość wątroby. Czasami choroba wątroby sprowokować naruszenie plam pigmentacyjnych skóry pojawiają, czasem skóra staje się szare lub brązowe zabarwienie (dłonie, pachy). Charakterystyczną cechą choroby wątroby może stać pajączki (zazwyczaj na policzkach i tył). W przewlekłych zaburzeń krzepnięcia marskości możliwe, naczynia włosowate stają się kruche, nawet przy niskich dotknął możliwe siniaki. Charakterystyczną cechą przewlekłego zapalenia wątroby i marskości wątroby jest symetryczny zaczerwienienie skóry na dłoniach i stopach, bledną, gdy naciśnięty, ale szybko zabrać stary kolor.

W przypadku naruszenia przepływu żółci może być objawem xanthoma – tablice na powiekach, łokci, stóp, kolan, pośladków, wewnątrz skóry żółtym.

4. żółtaczka. Najbardziej specyficzną cechą charakterystyczną dla choroby wątroby. To żółknięcie skóry, błon śluzowych, twardówki powodu nadmiernego nagromadzenia się bilirubiny w organizmie krwi. Żółtaczka wątroby jest spowodowane przez uszkodzenie wątroby jest wiązanie bilirubiny i późniejszej wnioski wraz z żółcią.

Żółtaczka występuje zwykle w marskość wątroby, zapalenie wątroby.

5. Opisuje wszystkie funkcje – najczęstszymi i charakterystyczne objawy choroby wątroby. Oprócz tych chorobach ciała może być wyrażona w następujący sposób:

) Możliwa utrata włosów z powodu naruszenia równowagi hormonalnej.

B) Zaburzenia trawienia (choroba ostra dróg żółciowych i wątroby).

B) Wysoka temperatura, gorączka (choroby ostre ropne – zapalenie dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego).

D) Wzrost brzusznej żył skórnych (zapalenie wątroby, marskość wątroby).

Share →