Choroby zakaźne świnki - jak i dlaczego nie jest świnią ...

Choroby zakaźne, jak i świnki — dlaczego jest świnia u dzieci?

Świnkę jedną z chorób wieku dziecięcego, a zatem to najczęściej dotykają dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat. Chłopcy są dwa razy częściej dziewczynki chorej świni.

Czynnik śwince jest wirus paramikovirusov rodzinnego, które jest w związku z pokrewnych wirusów grypy. Jednakże, w przeciwieństwie do grypy w środowisku mniej stabilne. Przekazywanie świnki przewożonych przez rozpylonych. Na ogół, zakażenie następuje po kontakcie z pacjentem.

Istnieją przypadki, świnki przez naczynia, zabawki i inne przedmioty.

Zakażenie dotyczy błon śluzowych nosa, nosa i jamy ustnej. Najczęściej występuje pokonaj ślinianek przyusznych.

Zidentyfikować pierwsze oznaki choroby po kontakcie z pacjentem może być około 1319 dniach. Pierwszy znak — gorączka do czterdziestu stopni. Po chwili zaczyna puchnąć obszar uszu, nie ból, ból przy przełykaniu, zwiększenie produkcji śliny.

Ze względu na długi okres inkubacji świnki niebezpieczne. Dziecko, komunikowania się z dziećmi, infekuje je.

Choroba Świnka jest najczęściej z osłabieniem organizmu i braku witamin — wiosną i późną zimą.

Oznaki i objawy świnki u dzieci — zdjęcie wygląda jak choroby świń

Pierwsze objawy choroby pojawia się po dwóch — trzech tygodni.

Objawy świnki obejmują:

 • Poczucie ogólne osłabienie, dreszcze, złe samopoczucie;
 • Dziecko stracił apetyt, staje się kapryśna i ospały;
 • Pojawia się, bóle głowy i bóle mięśni
 • Podwyższona temperatura ciała.

Zapalenie gruczołów ślinowych jest głównym objawem świnki u dzieci. Przede wszystkim dotyczy to w ślinie ślinianek przyusznych. Najczęściej są to na obie strony obrzęk, obrzęk rozciąga się nawet do szyi. Twarz pacjenta w wyniku przyjmuje charakterystyczny kształt, staje się opuchnięte.

Dlatego ludzie nazywają choroby i świnkę.

Niektóre dzieci mogą być trudne do nosicielami choroby. Obrzęk ślinianek przyusznych towarzyszy równoległy obrzęk gruczołów podjęzykowej i podżuchwowej. Obrzęk zakłócić ich dzieci zachorowalności.

Dzieci skarżą się na ból podczas mówienia, jedzenia, ból ucha. Przy braku powikłań zachowanie tych objawów trwać od siedmiu do dziesięciu dni.

Jak niebezpieczne morska dla dziewczynek i chłopców — możliwe konsekwencje choroby świnki

Konsekwencje mogą być straszne świnki. Dlatego, gdy jakiekolwiek oznaki choroby jest bardzo ważne, aby skonsultować się z lekarzem, aby ustalić najbardziej odpowiednie leczenie.

Wśród powikłań, które mogą wynikać z śwince, zwrócić uwagę na następujące:

 • Ostra surowiczy zapalenie opon;
 • Niebezpieczne dla życia i zdrowia zapalenia opon i mózgu;
 • Porażka ucha środkowego, które mogą następnie stać się przyczyną głuchoty;
 • Zapalenie tarczycy;
 • Zakłócenia OUN (ośrodkowego układu nerwowego);
 • Zapalenie trzustki;
 • Zapalenie trzustki.

Szczególnie niebezpieczne świnki dla mężczyzn. Rozważane I te bardziej niebezpieczne skutki niż starszego wieku chorego dziecka. Jest to spowodowane faktem, że około dwadzieścia procent przypadków świnki może wpływać na spermatogenezy nabłonek jądrach.

Może to powodować bezpłodność w przyszłości.

Skomplikowane formy świnki prowadzi do zapalenia jąder. W gonad poczuł ból. Jajko staje się zbyt duży, spuchnięte i czerwone.

Pęcznienia występuje zwykle najpierw w jednym jądrem i następnie w drugim.

Zapalenie jąder, w niektórych przypadkach, może zakończyć atrofii (die funkcję jąder), że jej przyszły mąż jest przyczyną niepłodności dalej.

 • Metodikizbavleniya konkretne świnki nie istnieje. Przeprowadzana zapobieganie rozwojowi powikłań i ułatwienia stanu pacjenta. Chłopiec możliwością jest zastosowanie osobnego pokoju i łóżko resztę.
 • Zapobieganie rozwojowi zapalenia trzustki, dziecko musi dostarczyć właściwej diety. W przypadku wystąpienia choroby bez komplikacji, wyleczyć świń u dziecka może być w 1012 dni.
 • Choroba jest mniej dobrze tolerowane z wiekiem. Jeśli świnki chorobowych, chłopiec nie towarzyszył zapalenie jądra, niepłodność nie może się bać. Świnia jest uważany za bardzo niebezpieczne, gdy zachodzi dojrzewanie.

  Aby uniknąć choroby z poważnymi konsekwencjami, to jest konieczne dla zapobiegania szczepienia w wieku jednego roku i sześciu — siedmiu lat.

Share →