Ciasto "Napoleon"

Ciasto «Napoleon»

Myślę, że na następnym posiedzeniu Nowego Roku nie jest konieczna zmiana tradycji i nie tylko spróbować nowych receptur, ale nie zapomnij o ich ulubione przetestowane. Te stare, tradycyjne Nowy Rok rozpoczął się w naszej rodzinnych receptur ciasta «Napoleon», ciasta miodu. oraz z dań głównych do gorącej — pieczonego kurczaka na butelce piwa, gęś, wieprzowina, oraz, oczywiście, sałatki (grecki z serem. «polany grzyb » etc.).

Pamiętam z dzieciństwa w nasz stół Nowy Rok urlop był zawsze piękny, wielki klasyczny tort «Napoleon» z ciasta francuskiego z kremem. Chociaż nie w sprzedaży gotowego ciasta francuskiego, a moja mama miała zagnieść się. Teraz wszystko jest znacznie uproszczony, i kupił ciasto francuskie (bez drożdży lub drożdży) w sklepie może być wystarczająco szybki, aby gotować znaczny rozmiar leniwy tort «Napoleon».

Ale ja zawsze wierzyłem, i myślę, że wielu się ze mną zgodzi, że najlepiej domowe ciasto ciasta, wykonany własnymi rękami. Ale jak zrobić prawdziwe (przekąski), nie ciasto «, Napoleon» recepty ciasta francuskiego makaron i chciałbym się z wami podzielić.

Składniki na przepis na ciasto «Napoleon»:

  • mąka pszenna — 2,5 sztuki;
  • masła — 1 szt;
  • jaja kurze — 1 szt;
  • mleka — pół szklanki;
  • Wódka (dowolny) — 50 ml;
  • Posiekane orzechy — jądra 0.5; artykuł
  • sól.

Tort przepis «Napoleon»:

  • gotowane mleko skondensowane (lub niegotowane) — 1 bank;
  • masło (nie ziołowych suplementów) masła — 1 szt;
  • Vanilla — 1 opakowanie.

Przepis na ciasto «Napoleon»:

1. Mąkę przesiać przez sito do dużej miski.

2. wcierać gruboziarnistego masła tarki (zmiękczonego nieco, ale niewiele, i nie będą trzeć) bezpośrednio do mąki. Wszystko dokładnie wymieszać.

3. Uzyskaną mieszaninę ma pogłębienie.

4. Następnie wlać mleko z powrotem (z lodówką), ubite jajko ze szczyptą soli, wódki. Zagnieść, aż masa aż przestanie trzymać się rękami.

5. przesunięcie w opakowaniu z folii spożywczej i umieścić w lodówce przez około 3-4 godzin.

6. Następnie podziału ciasta na porcje w równych ilościach (w zależności od wielkości placka przyszłości «Napoleon»).

7. Rozprzestrzenianie na papierze tabeli pieczenia i rozwałkować bezpośrednio na nim bardzo dokładnie każdy kawałek ciasta na osobnej kartce papieru.

8. Wytnij kwadratowy tort (dołączyć, na przykład, okładka karton) lub okrągłe (z pomocą płytki) i pozostawić je na papierze.

9. Zwolnić trochę skrawki ciasta do dekoracji tortu.

10. Cała powierzchnia każdego przebić ciasto widelcem (aby uniknąć obrzęk).

11. Następnie wziąć ciasto na końcach papieru i przesuń go do miski.

12. Miejsce blachy do pieczenia w rozgrzanym piekarniku 200 ° C i piec, aż lekko zbrązowieje. Piec w taki sam sposób, jak wszystkie inne ciasta. Przycinanie piec osobno.

13. Wykonywanie śmietany. Masło w temperaturze pokojowej i pokroić na kawałki leżały w misce. Dodaj skondensowane mleko, wanilię i śmigać mieszaniny w blenderze lub mikserze.

14. Umieszczenie ciasto «Napoleon», Promazyvayut każde ciasto z kremem i płasko ułożone jeden na drugim.

15. Boca obejmują również krem, posypać całe skrawki ciasta z kruszy i górne nakrętki.

Gotowe ciasto «Napoleon» umieszczone w chłodziarce przynajmniej 12:00 do impregnacji — jeśli polewy, a jeżeli mleko skondensowane, najlepiej w ciągu dnia. Wierzch ciasta «Napoleon» Można nawet udekorować owocami lub plasterki owoców w galaretce lub syropu.

Na stronie znajdziesz tort kremem «Napoleon», jeśli z jakichkolwiek powodów sugerowanych w przepisie nie zostały spełnione.

Share →