Ciąża i poród u kotów

Ciąża i poród u kotów

Początku, że mówimy o koty problemu — w sensie porodzie.

Wąskie miednicy, duża różnica w wielkości między przyszłego papieża-cat i samego kota, pierwszym porodzie, doświadczeniem trudnym porodzie w historii. Koty EKSH samego typu. Nie ekstremalnych, z małym ułamku chów wsobny w rodowodzie — innymi słowy, koty, koty — często rodzą siebie i od gospodarza wystarczy wsparcie moralne, a nie zawsze jest: Przyjdź i kocięta są dostępne, lizał, suche, pupovinku perekushu razie potrzeby wszystkie ssać się pielęgniarki i smutek, nie wiem. Ale tu jest Persów, ekstremalne. Siam nowy typ skrajnych wschodnich. Rex w taki sam szkielet światła. Krótko mówiąc, w tych ras, że natura nie jest jeszcze w stanie przetrwać — nie ma problemu.

Innym jednym z trudnościami powinny być, o których mowa Wielowodzie (zbyt duży brzuch — kot jest podobny do lewatywy z nogami) i stabilnego długoterminowego ciąży (w wielu Persów — nawet ponad 70 dni — w tempie 60-65). Kocięta następnie pobiera więcej mają własne kota prawie nie można zrobić — Potrzebujesz pomocy.

Ciąża i poród u kotów

Najczęściej kot (szczególnie biorąc pod urodzenia), jak byłoby głupie "na całe życie" nie było czegoś takiego jak ciąża problemem, że czuje się dobrze. Zazwyczaj oznacza to, że kot rodzić bez właściciel nie chce, tylko czekają na niego "może rozpocząć się"A kiedy jest w domu, nie zostawiaj jeden krok w ostatnich godzinach przed narodzinami i początek skurczów zdecydowanie wzywa go do złącza — narodzi. (Często sam czyn, a najczęściej, bardzo zdrowy kot, a ogólny "mentalność" Dom jest zbudowany prawidłowo i kot czuje się w kotka i sytuacje podstawowego przyjmującego — mama).

Niemniej jednak nie jest to konieczne, aby wiedzieć (regularnie nagrywać) warunki foldery i więzadła być gotowy (co najmniej od drugiej urodzenia) na dzień, kiedy "Są" odbędzie się: nie zostawiaj kota długo, aby uwolnić te dni za najważniejsze — aby zostawić lub zwolnienia lekarskie. Skip "to" obarczona cokolwiek aż do. (

Jeśli nie "nieodebranych" Moment poczęcia, dzień, w którym odbywać się będą rodzić — staranne monitorowanie bestii — nie można pominąć wszystkich. Umieścić pole dla gniazdo z góry, łóżka tam celowo niewygodne dla szmatę kot w jednej warstwie — to było trudne. Wtedy można zauważyć. że jest bardziej prawdopodobne, aby spędzić czas w polu, niż gdziekolwiek indziej — jest to pierwszy znak. I, oczywiście, powinny być zamknięte szafy ubrania i inne "wygodny" Rodzina urządzenie gniazdo miasto.

Tydzień przed kotem urodzenia najlepiej zacząć karmić mniej niż chce — co dwa lata. Następnie kocięta urodzą się kilka mniejszych (ułatwiając sobie poród, ale nie wpływa na ostateczną wielkość kociąt podanych genetycznie). Dzień lub dwa przed porodem — (. Żółtka, trochę kurczaka) tylko bardzo lekkie potrawy.

Zaliczka powinna być — kilka strzykawek insulinowych, ampułki z oksytocyną "człowiek" apteka, stos gazet lub higroskopijne dużych serwetek, alkoholu, bawełny, ostrymi nożyczkami, jasne światła i, co najważniejsze, dużo cierpliwości i nie uncji obrzydzenia. Jeśli ten jest wciąż trudne do osiągnięcia, można być trochę nieprzyjemne narodzić się na dobre. Jednak prawdziwa miłość bestii wszystkie odrzucone, i, co do zasady, kochający właściciel radzi sobie doskonale, jakby nie był przeczulony.

No, chyba, że ​​trudno jest przekonać go, aby prawdziwy oddech "usta-usta" noworodka kotek.

Wiele kotów zacząć wycofać wody na kilka godzin przed pierwszym zderzeniem. (. Żółty, płyn gnoepodobnaya spod ogona), ale zdarza się, że — prawie natychmiast przed urodzeniem. W każdym razie, jeśli chodzi po mieszkaniu, są wnioski, jasne oczy, obserwując otoczenie — jeszcze w czasie porodu. Przed narodzinami jej się, "ładniejsza" — Zaczyna się w sposób ciągły "grzechotka" jego piosenka wpada do gniazda — lub spacer swój cień i przyjemnie miauczy.

Skurcze zaczęły. Wyłącz telefon! Bezlitośnie zastrzelić wszystkich obcych na terenie domu.

Umyć, co może i powinien posprzątać wokół gniazda — w tym ręce. Weź książkę (radio, telewizja, radio), zorganizować bliżej do gniazda, włącz jasnych świateł i przygotowania, aby być blisko urodzeniu Ćwierci — najczęściej jest to najważniejsza rzecz, i to wystarczy. Jeśli masz kota, przyjazny — co najmniej — związek (nie mówiąc już o szacunku dla Ciebie jako matki), kot czuje się komfortowo i pewnie, a to — trzy czwarte sukcesu. Jak najwięcej mówić do niej, delikatnie i powoli, prasować na brzuchu z gardła iw dół. (Jeśli "czuje qi" — Rzuć tam pod brodawki — i chi też. Jeśli są tak wyjątkowe, że różnią się znak — Pościg czystego yin). Gdy poczujesz, że jest już wysiłku kanał rodny i zaczął się rozwijać — substytut pod jego tylnej nogi — przystanek dłonią, na przykład, że może przeszkadzać — leżąc na boku lub z tyłu, a nawet siedząc "przycupnięty" — Jak mówi instynkt.

Trzymaj pod ręką chusteczki lub papier toaletowy. Jeśli kot jest trochę bzdura czyjeś spodnie — nie, to w porządku, spokojnie wytrzeć i nie pozwól z gniazda.

Nie było bańki. Jeśli jest widzialną głową kotka — to jest złe, to prawdopodobnie oznacza, że ​​pomoc będzie wymagana jest minimalna. Ale nawet jeśli nie ma ogona — nie martw się, mamy wszystko na wyciągnięcie ręki.

Jestem pewien, że w przypadku braku ciężkiej choroby może pomóc urodzić żadnego kota — bez kesareniya. Precedensy dostępne.

Share →