Ciekawe hobby - numizmatyka

Ciekawe hobby — numizmatyka

Zainteresowania numizmatyka zacząłem od dzieciństwa. Jako dziecko z pięciu lat, ostrożnie uchylił znalazł mnie monety czasów radzieckich (to był koniec lat osiemdziesiątych) w papierowej torbie, a co wieczór przeszli «chah nad złotem.» Z biegiem lat, nie było reformy monetarnej, kolekcja rozrosła się szerszy.

Z biegiem czasu, dodano miedziane monety, monety cesarskie ZSRR, a niektóre wczesne zagranicznych. Dopiero na początku dwóch tysięcy i wreszcie spakowali i nadal usystematyzował swoją kolekcję. Wybrał tylko dwa kierunki, w zbieraniu monet — dziesiątki miedzianych Mikołaja I i sowieckiej pogodovku. Tak zaczęła się dla mnie numizmatyki. Jestem pewien, że wiele osób miało podobną drogą — od ogółu do szczegółu hobby. Wielu moich przyjaciół numizmatyków powiedzieć, że jest to praktycznie niemożliwe do naśladowania przez całe życie w wybranych obszarach zbieranie monet.

Prędzej czy później przychodzi czas, gdy chcesz pozbyć się niektórych monet (dla mnie to była rocznica sowieckich rubli), lub odwrotnie, aby rozpocząć nowy kierunek w swojej kolekcji.

Celem tworzenia tej strony jest dom prezentuje informacje na temat monet prosty formularz, w którym rozumiem to sam (mam nadzieję, że żadnych błędów). Zasadniczo, to nie jest przeznaczone dla kolekcjonerów, ponieważ wszystkie artykuły jest początkowy poziom Numizmatyki i dla zwykłych obywateli, którzy są zainteresowani, aby dowiedzieć się koszty i brak dostępnych monet znają zasad sprzedaży i zakupu zbierania materiału, poszerzyć swoje horyzonty w dziedzinie numizmatyki.

Możliwe jest, że po przeczytaniu kilku artykułów, spojrzeć na drugą stronę medalu, a są one wspólnych kręgach metalowych, będzie to specjalny przedmiotem do nauki i zbierania. Może na początku, kolekcja składa się z pamiątkowych bimetalicznych monet, ale to prawdopodobnie uzależniony pogodovku, i nie jest daleko do imperium, a (nie wiem dlaczego, ale to jest moneta z powodu rosyjskiego imperium I przyciągnąć więcej niż niż, na przykład, Nowoczesny hodyachka).

Struktura w tym miejscu jest bardzo prosta. Menu zawiera podstawowe kategorie (czysto arbitralnych) w każdym z nich znajdziesz felietony pisane przez mnie. Mam nadzieję, że przedłożonego materiału.

Share →