Co dać dziecku na chrzciny?

Co dać dziecku na chrzciny?

Prezent dla dziecka chrzciny

Małe dziecko w pierwszym roku życia, dać prezenty, zazwyczaj dwa razy – z tytułu urodzenia dziecka i jego chrztu. Dziś możemy powiedzieć o co dać dziecko do chrztu?

Chrzest dziecka – Jednym z najważniejszych uroczystości w życiu i życiu jego rodziców. Chrzest – początek życia duchowego dziecka. Jeśli zadano być matką chrzestną lub ojcem chrzestnym – to jest w porządku, ale tylko wtedy, gdy są świadomi odpowiedzialności, które mogą przenieść chrześniaka. Edukacja duchowe, pomoc i wsparcie w ciągu całego życia – tutaj jest Obowiązki rodziców chrzestnych. Jeśli nigdy nie uczestniczył w obrzędzie chrztu, przed natychmiast rodzi pytania «Co robić?

Jak się zachować? Co dać dziecku na chrzciny?», Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę pewne tradycje kościelne.

Zgodnie ze zwyczajem, że chrzestna kupuje «Rizk» lub «Kryzhma», Kryzhma jest głównym atrybutem zestawów chrztu. Jest to specjalna ściereczka lub ręcznik, w którym dziecko jest owinięte po wyjęciu z czcionki.

Dodatkowo chrzestna daje dziecku koszulkę i czapkę chrztu z koronki i wstążki (Dla dziewczyn – różowy dla chłopców – niebieski). Koszulka chrzcielna utrzymuje się przez całe życie. Po ręcznikiem chrzest nie myć i używać go, gdy dziecko jest chore. Do tej pory, sklepy dla dzieci można znaleźć specjalny zestaw do chrztu.

W zestawach mają skarpety, rękawice, kombinezony, czapki.

Według zwyczaju, chrzestnym tata kupuje krzyż chrzcielne i łańcuch. Will łańcuch z krzyżem srebra, złota lub zwykły krzyż na ciąg zależy od materialnych możliwości i zalet skrzyżowaniu rodziców.

Innym tradycyjnym zwyczaju – dać dziecku na chrzciny srebrna łyżeczka. nazwany jako prezent «na pamięć», Z łyżką, można marzyć: symbolikę chrześcijańską, wygrawerować imię dziecka lub modlitwę.

Tak więc, nie ma ograniczeń w zabawkach. Twarde lub miękkie, nadal będzie przydatna dla dziecka. Nie teraz – więc kiedy ludzie się starzeją.

Ale wokół potrzeby zobaczyć środek: Śledź smak i myślą o bezpieczeństwie. Nie kupić samochód pluszowych zabawek. Niech to będzie jedna, ale uszyte z materiałów wysokiej jakości, przyjemny widok zabawki. Nie zapomnij o zdrowie dziecka. Teraz na rynku wiele podróbek – Zabawki niskiej jakości. Bądź ostrożny, ponieważ zabawki nie powinno zabrać zdrowia dziecka.

Dobry chrzciny prezent dla dziecka byłoby miło pościeli dziecięcej dotykowym lub pięknym stroju.

Dziewczyna chrzciny Można przedstawić dowolną biżuterię, że będzie ona nosić w przyszłości (wisior, broszka, pin).

Jeśli dziecko jest na tyle stary, a następnie zwrócić uwagę na jego gust. Takie dziecko będzie określić pożądany prezent.

I pamiętaj, Chrzest dziecka – nie tylko na wakacje, ale poważna impreza, która daje jasne i nastrój. Idąc do chrztu, złapał nie tylko darem, ale szczególny nastrój i duszę.

Share →