Co ostrzegamy obrzęk stóp?

Co ostrzegamy obrzęk stóp?

Wieczorna strzelać i nota obrzęk kończyn dolnych i kostek. Do rana przechodzi, i lęk znika. Ale po chwili wszystko się powtarza.

Oznacza to, że ciało próbuje ci coś powiedzieć.

Ociężałość, zmęczenie, brzęczenie, ból, a nawet skurcze w nogach, to wszystko jest tak dobrze znane… Ale wcześnie rano w nogi wyglądały tak atrakcyjne. Każda nowoczesna kobieta od czasu do czasu w obliczu podobnych objawów, lekarze zauważyli, gdyby wcześniej charakteryzowały dla pań w dojrzałym wieku, starsze niż 40 lat, ale teraz nadrabia zaległości i młodych kobiet w wieku 20-25 lat i więcej.

Co powoduje obrzęki stóp

Obrzęk – Nie ma nic, ale klastra nadmiaru płynów w tkankach. Jeśli ciało jest zdrowe, to wyświetla własnych, przede wszystkim ze względu na układ żylny. Awarie, oczywiście, nie są, na przykład, nogi mogą puchnąć i zdrowych ludzi – w czasie upałów, podczas długich lotów, podczas noszenia niewygodnego ubrania lub buty. W takich przypadkach, w celu zmniejszenia obrzęku wystarczy położyć, nogi powyżej, czy kąpiele kontrastu i nogi uspokoić. Ale jeśli objawy powracają regularnie i są zainteresowane przez długi czas, to jest czas na alarm: nieprzyjemny stan może być ukrywanie poważnych chorób żylnych.

Spójrz na goleni, jeśli obrzęk, pojawiła się stron ciemniejące nodular żylnych żyły edukacyjnych lub pająka, jest prawdopodobne, że opracowali żylaki lub zakrzepowe zapalenie żył. Czasami słabość naczyń może wskazywać siniaki i krwiaki wynikające z najmniejszego wpływu lub gdy wciśnięty.

W każdym razie, jeśli wystąpią jakiekolwiek zmiany w stopach, należy skonsultować się z lekarzem phlebologist!

Żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, kruchość naczyń krwionośnych jest wynikiem naruszenia odpływ krwi żylnej z kończyn dolnych. Powody, dla których może być masowej. Siedzący tryb życia, zła dieta, nadwaga, złe środowisko, ciąża, stres, noszenie ciężkich, przedłużone siedzącej lub stojącej, co powoduje zatory w naczyniach nóg.

Kluczową rolę dziedziczności i płeć żeńska.

Moskwa lekarze nawet przeprowadziła badania i okazało się, że wiele chorób żył charakteryzuje się 62% pracowników, którzy spędzają cały dzień siedzi w biurze, podczas gdy około 70% stanowią kobiety.

Bardzo często, obrzęk nóg występuje u kobiet w ciąży. Ale nie powinniśmy natychmiast podjąć jej patologii. Na ogół problemy z żyły u kobiet w ciąży (obrzęk, depresja, ból w kończynach dolnych), wynikających z czynników hormonalnych, które powodują zatrzymanie płynów, a także ze względu na zwiększone ciśnienie macicy w miednicy żylnych, co utrudnia wypływu krwi żylnej z dolnych. Kobiety w ciąży muszą trzymać się diety, zrobić kilka ćwiczeń na nogi, wystarczy, aby prowadzić aktywne życie, nie pozwól, aby siedzieć lub stać w jednej pozycji. Wskazane jest, aby okresowo spada na łóżko i położył poduszkę pod nogi, aby pomóc układu żylnego do radzenia sobie z obrzękiem.

W niektórych przypadkach, należy korzystać z lokalnych środków protivovarikoznye, ale wcześniej trzeba skonsultować się z lekarzem!

Jak zachować piękno i zdrowie stóp?

Choroby żył są trudne do leczenia, więc pierwszą rzeczą, jaką należy zapobiegać. Pamiętaj, że w każdej sytuacji stopy powinny być w ruchu: Ładowanie, wchodzenie po schodach, jazda na rowerze, taniec, aerobik w statki wsparcia tonem. Po drugie, należy umieścić w porządku jelita i normalizacji masy ciała, jako zbyt dużym obciążeniem własnego ciała na nogi ma również negatywne konsekwencje.

W niektórych przypadkach lekarz może zalecić specjalne odzieży uciskowej.

Negatywny wpływ i napoje bezalkoholowe, kawa, papierosy, słone jedzenie. Ale orzeźwiająca zielona herbata z cytryną, sok żurawinowy, warzywami i innych zdrowej żywności są podstawą nogi kosmetycznych.

Wszechstronne narzędzie do zwalczania opuchnięcia i zapobiegania chorobom żył są różne maści i żele. Leczyć swoich pacjentów poprzez żyły nie jest to możliwe, ale można znacznie ułatwić stan pacjenta i zapobiec rozwojowi swoich groźnych komplikacji, takich jak zakrzepica. Ponadto, w terapii złożonej z ucisku i operacji o minimalnym stopniu inwazyjności lokalne nośniki mogą być bardzo skuteczne!

Najbardziej skuteczne leki o najbardziej efektywnej zawartości heparyny sodowej. Poprawiają krążenie krwi i aktywują metabolizm tkanki. W związku z tym przyspieszonym procesie resorpcji siniaków, krwiaków i zakrzepów, drożności żył przywróceniu. Maści i żele również dobre do wykorzystania podczas lotu, a podczas pobytu na wakacjach w ciepłych krajach, aby zmniejszyć zmęczenie i obrzęki na długich trasach i wysokich temperaturach.

Ale trzeba wybrać wyjątkowo bezpiecznych i wygodnych produktów. Na przykład, żel Trombless. (1000 szt. Heparyna 1d.) To jest tak bezpieczne, że nadaje się nawet dla kobiet w ciąży.

Trombless szybko łagodzi obrzęki, uczucie ciężkości, ból i łagodny żel na bazie alkoholu daje przyjemne chłodzenie w czasie aplikacji i ma działanie antyseptyczne. Ważne jest, aby pamiętać, że Trombless problemu radzi sobie z siniakami, że dość niestosownie w sezonie kostiumy kąpielowe i minispódniczki!

Chcesz mieć chód latania, piękne nogi bez zasinienie i obrzęk? Następnie rozpocząć profilaktykę teraz.

Share →