Co to jest egzema skóry

Co to jest egzema skóry

Wyprysk: rodzaje chorób skóry i jak manifestować.

Wyprysk – choroby skóry objawia się w postaci różnych pęcherzyków wysypka, świąd i ostrej ciężkiej zapalenia skóry. Małe pęcherze wypełnione płynem, łatwe do otwarcia, na chorobę ma swoją nazwę, sięga starożytnej Grecji «Bańka się»,

Przyczyny wyprysku skóry

Egzema — choroba nieszczęście, w tym osłabionym układem odpornościowym, predyspozycji genetycznych, podatności na alergie, zaburzenia naczyniowo-wegetatywne, zakażenia bakteryjne i wiele różnych czynników, z których każdy może być «cyngiel» do uruchomienia kaskady reakcji immunologicznej skierowanej przeciwko samemu organizmu. Nawrót (nawrót choroby), wyprysk skóry jest możliwe nawet w silnym stresie.

Objawy egzemy

Wśród najbardziej «top» odmiany wyprysku skóry odróżnić prawdziwą lekarzy (pacjentów idiopatyczną, czyli niewiadomego pochodzenia), wyprysk, łojotokowe i drobnoustrojów.

W prawda wyprysk drobne pęcherzyki szybko otworzyć i tworzą wilgotne mikroerozii – powierzchowne uszkodzenia skóry otrzymane przez nazwę Dermatolodzy «surowiczy studni», One wysychają, tworząc strupki lub zacząć się łuszczyć. Jeśli choroba staje się przewlekłe, tlący się etap, na tym terenie może stopniowo wzrastać, ale kieszenie zastępcy więc z zdrowej skóry («archipelag»).

Stała świąd, wrażliwości pacjenta, wzrasta.

Odmiana wyprysku jest jego prawdziwą Formularz disgidroticheskaya. gęsta górne warstwy skóry dłoni i stóp tworzą się pęcherzyki jak ziarenka ryżu. Wysycha pęcherzyki tworzą żółtą skorupę lub erozji. Formularz Disgidroticheskaya różni spójności w wyborze zniszczenia, poważnego świądu i pieczenia.

Czynnikiem sprawczym wyprysk mikrobiologiczna istnieją konkretne mikroorganizmy. Uszkodzenia powstałe na nogach, w fałdach skóry pod włosami na głowie, jak również wokół owrzodzeń troficznych, ran lub przetok (wyprysk). Paratravmaticheskaya Jako jedną z możliwych przyczyn tego typu wyprysk zwany uraz nerwu obwodowego. Na początkowym etapie mikrobiologicznych ogniska wyprysku jasno określone granice trzepaczką złuszczają skórę.

Sączące zmiany chorobowe krwawienia lub podsyhaya, szybko pokryte ropną krwawej skorupy. Jeśli są one prawidłowe zaokrąglony kształt, to opcja ta jest nazywana chorobą monety (nummulyarnaya) wyprysk.

W łojotokowe zapalenie skóry Podlegające skóry pod włosami głowa, częściej –za uszami i na szyi. Po wyschnięciu tworzy się korek z ogniska żółtawy lub brudny szary kolor. Często w tych komórkach jest Pityrosporum ovale – grzyb, który mieszka na normalnej zdrowej skóry, ale zbyt szybkie powielanie prowadzi do łupieżu.

Rozpoznanie wyprysku

Wyprysk tak zróżnicowane jej objawów, istnieje ryzyko pomylenia go z innym, nie mniej tajemnicza choroba – atopowe zapalenie skóry. Inne możliwe objawy choroby o podobnych – dłoniowo-podeszwowa łuszczyca, zespół krostkowa bakteridov (Andrews), niektóre rodzaje grzybicy skóry (choroba grzybowa), takich jak grzybica, rubromikoz itp

Wniosek jest taki sam: do diagnozowania egzemy potrzeby leczenia skóry i dermatologa kontroli przeznaczenia. Być może również wymaga dalszych badań skóry, dla których lekarz weźmie mały szuranie zmiany chorobowej.

Share →