Co to jest torbiel?

Co to jest torbiel?

Torbiel — patologicznych jamy tkanek lub narządów mających ściany i zawartość.

Wielkość torbieli, treści i struktury ścian są różne w zależności od mechanizmu i ograniczenia edukacji, miejsca i tak dalej D odróżnić prawdziwych i fałszywych torbieli. Prawda pokryte nabłonkiem, fałszywe specjalne okładziny nie mają. Torbiele są wrodzone i nabyte, tj. E powstają, gdy błędne tworzenie tkanek i narządów. Na mechanizm powstawania torbieli odróżnić zachowania, pasożytnicze, traumatyczne, dizontogeneticheskie, guz.

Torbiele retencyjne są zazwyczaj nabyte, występują w różnych gruczołów narządów wydzielniczych. Wynikają one z powodu trudności lub całkowitego zaprzestania wydzielania wypływu z gruczołów, w wyniku zatkania przewodu kamienia mikroskopowej pyłkiem i innymi zanieczyszczeniami mikroskopowe jak i wkład z zagęszczonych wydzielinami kompresji kanał nowotworowych lub blizny. Sekret gromadzą się w przewodzie lub gruczołowych zrazików, rozciąga je, tworząc zagłębienie stopniowo zwiększa się z tłustymi, slimy, wodnisty i innych treści.

Takie torbiele łojowe, ślinianek, gruczołów sutkowych, torbiele pęcherzykowe, jajnika, trzustki i prostaty i inne. Ściana wyłożona jest spłaszczony nabłonka torbieli gruczołu przechowywania lub kanałem. Gdy płodowe przewodowego atrezji wrodzonych torbieli gruczołów retencyjne.

Ramolitsionnie torbiele (Z zmiękczania) są utworzone w zwartej tkanki ogniskowej martwicy jej (krwotok, zapalenie, ataku serca), a następnie mięknienia, temperatury topnienia i resorpcji martwej tkanki. Ściana torbieli powstałych tkanek organizmu, w którym jest on umieszczony, ale w przyszłości może zastąpić tkanki łącznej. Torbiele Ramolitsionnie znajdują się w mózgu i rdzeniu kręgowym nowotworów.

Te torbiele jajników są torbiele ciałka żółtego, ząb, torbiele kostne z osteoblastoma, włóknisty ostite.

Cysty pasożytnicze larwy tasiemców (bubble Echinococcus, cysticerci).

Traumatyczne Torbiele powstają z nabłonka przemieszczenia tkanki. Należą urazowe nabłonkowych torbieli palców i dłoni na skutek wprowadzenia do tkanki nabłonka podstawowego i następnie gromadzenia się wydzielin w otrzymanym worka. Tego samego pochodzenia traumatyczne nabłonka torbieli tęczówki, trzustki.

Torbiele Dizontogeneticheskie często wrodzona. Czasami są one przechowywane torbielowaty przekształcić embrionalnych kanały i szczeliny lub przesunięcie występuje w tkankach w tworzeniu zarodka. W dizontogeneticheskie to torbiele szczeliny skrzelowe, ocalałe torbiel z resztkami witeliny udaru jelit; torbiel gruczołu krokowego, wynikające z naruszenia formacji paranefroticheskih kanałów; siringotsistadenomy i siringoepiteliomy — wady potowych, torbiele paraovarialnye, trzonu macicy, torbiele jajników, cysty, torbiele dermoid stwardnienie nerek, trzustki, wątroby, płuc i ośrodkowego układu nerwowego.

Torbiele nowotworowe powstają w tych przypadkach, gdzie rosnący guz tkanki wskutek zaburzeniami metabolizmu kancerogenezy i procesu rozwoju, tworzy jeden lub multi wnękę. Takie torbiele są często tworzone w narządach gruczołowych (cystic gruczolaka gruczołów ślinowych, cystic lymphangioma, cystic Szkliwiak).

Objawy i leczenie

Kliniczne objawy torbieli zależy od rodzaju, lokalizacji, wielkości i rodzaju powikłań wschodzących (ropienie, szczelina, złośliwości). Małe torbiele mogą zapobiec objawy. W przypadkach, gdy torbiel jest niewygodne, powoduje ból, łamie funkcję organu lub grozi żadnych komplikacji, dokonał samodzielnie usunięcie torbieli lub razem z ciała (część ciała).

Share →