Co zrobić, jeśli masz depresję?

Co zrobić, jeśli masz depresję?

O depresji słyszało wielu, w ostatnich latach to «modne» choroba atakuje nikogo, młodych i starych, pracoholików i bezrobotnych, biednych i bogatych, nie oszczędzając. Depresja jest nazywany emocjonalne, które wyraża się w redukcji psychicznej, fizycznej i intelektualnej aktywności i towarzyszy uczucie smutku i beznadziei.

Nie należy mylić depresji ze smutkiem, ostatni zawsze wynika z konkretnej sytuacji traumatycznej (śmierć, choroba). Depresja może być związane z predyspozycji genetycznych, hormonalnych i chemicznych nierównowagi, skłonność do pesymizmu, konflikty, brak ludzi, którzy mogą zapewnić wsparcie emocjonalne. Jest bardziej wydłużony, nie jest rzadka, która rozciąga się na tydzień.

Aby stał się przygnębiony, «spust» mało, trzeba serię regularnych zastrzyków od świata zewnętrznego. Psyche nie ma czasu na zajmowanie się przeciwności od zbiegłego kawy (czytaj: Uwielbiam kawę, ale nie wiem jak go gotować) na zbiegłego ulubionych (czytaj: Chcę mieć rodzinę, ale nie lubię), zaczyna się chwiać.

Jeśli negatywne emocje gromadzą zaczyna depresja. Nie ma znaczenia to, co nazwano — przez okoliczności zewnętrzne (utrata pracy) lub głęboko ukryte wewnątrz (niezadowolenie z siebie), objawy depresyjne typowe dla wszystkich. Czy to, że:

 • osłabienie fizyczne, dyskomfort, ból
 • zaburzenia apetytu (jego nieobecności lub przejadanie się)
 • utrata zainteresowania seksem,
 • przewaga negatywnych emocji (drażliwość, lęk, smutek) lub obojętności,
 • utrata znaczenia w wykonywaniu wszelkich działań,
 • Odmowa komunikować się z innymi,
 • nuda,
 • zaburzenia snu (bezsenność, senność lub koszmary), i zmęczenie,
 • Świat widział w «szarych kolorach»
 • myśli samobójcze,
 • Pacjent ma trudności z koncentracją, koncentracji, osłabienie koncentracji uwagi.

O depresji można powiedzieć, jeżeli co najmniej dwa Głównym objawem są widoczne, są dwa dodatkowe, a wszystkie z nich są przechowywane przez co najmniej dwa tygodnie.

Jak pomóc swoim bliskim?

Zazwyczaj krewni próbują przekonać pacjenta, by powiedzieć mu, że życie jest piękne «zarazić» swój optymizm, wzywając do działania. Takie działania przekonać tylko osoby, nie rozumiesz, wzmacnia przekonanie, że beznadziejna («Wszyscy są dobrze, a ja jestem nieudacznikiem, który nie radzi sobie z problemami»).

Najpierw zainstaluj jeden lub zaufanie rodziny. On musi myśleć, że to rozumiecie. Zgadzam się ze wszystkim: fakt, że wszystko jest złe, i że sens życia.

Nagana, osoba poczuje ulgę.

Następnie rozpoczyna się najważniejszy etap — powrót sensie. Pomyśl z najważniejszych rzeczy dla niego w tym świecie i dać go. To nie jest tak trudne — spotkanie z przyjacielem, który nie widział od kilku lat, zestaw szczotek do artysty, nieoczekiwane komplementy (nawet regulować) od osób trzecich (nie z rodziny!).

Zgadzam się z głową ukochanej, niech rzucają problem, którego nikt, ale «niezbędne» pracownik nadal nie jest w stanie sobie poradzić.

Masz depresję?

Możesz potrzebować profesjonalnej pomocy, nie bój się do niego zaufania. Aby przezwyciężyć ten stan może być tylko wtedy, gdy naprawdę tego chcesz. Radzenia sobie z depresją w następujący sposób.

 • Terapia światłem. Malować ściany białe lub jasno tapet na nich kupić i zainstalować światło fluorescencyjne, iść do solarium.
 • Używki — nie! Unikaj kofeiny, alkoholu, papierosów i ze swojego życia.
 • Regulacja snu. Weź melatoninę pod nadzorem lekarza, wymyślić snem rytuał, który powtarza się codziennie, iść do łóżka w tym samym czasie, zrobić kilka jogi, relaksacji.
 • Uważaj na jedzenie. Regularnie jeść chleb z mąki pszennej, indyka i wołowiny z gorącej papryki, bananów, owoców cytrusowych, czekolady (gorzkiej lepiej), pić więcej wody.
 • Ćwiczenia fizyczne. Więc nie chcesz, rozumiem.

  Ale nikt nie zmusza Cię do przekazania regulacje zrobić kilka stoków i przysiadów codziennie rano. I nadal nie chce? Obiecaj sobie niewielką nagrodę, takie jak kawałek czekolady, praktyki z ulubionej muzyki, chcesz — wykonać ćwiczenia bez wstanie z łóżka (ups ręce-nogi) lub po prostu spacer na świeżym powietrzu. Chwalcie się dla każdego małego zwycięstwa.

Reszta: zobacz komedia, niech głupcy, karmienie gołębi, zmiana scenerii.

Jeśli to wszystko nie działa, należy skontaktować się z psychologiem lub psychoterapeuty. Nie bój się zarejestrować nie jest ustawiona, o swoich trudnościach, nikt nie wie. Najbardziej «straszne», który może przepisać leki przeciwdepresyjne — specjalisty i psychoterapią. Nie wierzę, że tabletki zostały utworzone zależność. Przed leku można wydał, przechodzi liczne badania. Leki przeciwdepresyjne najnowszej generacji są całkowicie bezpieczne, są w stanie zmniejszyć nasilenie depresji, aby przetrwać trudny okres.

Ale leki będą stabilne efekt tylko w połączeniu z psychoterapią. To nie jest straszne. Specjalista pomoże ustalić przyczyny depresji, nauczyć się kontrolować emocje i skutecznie radzić sobie z traumatyczną sytuacją. Pamiętaj, że aby pozbyć się depresji może być, jeśli naprawdę chcesz!

I w końcu, weź moje życie, to co to jest, przestać czekać przez jej stałą przyjemności i spełnienia swoich pragnień. Nikt nie może żyć dwa razy, a co się z tobą — nie projekt, który może być przepisany. Wszystko w Twoich rękach!

Share →