Co zrobić, pryszcze na twarzy: mapa trądziku i chorób

Co zrobić, pryszcze na twarzy: mapa trądziku i chorób

Co możemy powiedzieć trądzik na twarzy? Bardzo często pryshchiki gromadzić w niektórych częściach twarzy, takich jak czoło, policzki, skronie i na brodzie. Inne części twarzy więc zawsze pozostają czyste. W medycynie Wschodniej, to uważa się, że jakieś krosty na skórze — konsekwencją problemów z narządów wewnętrznych, różnych chorób.

Wiele Estheticians domowym również zgadzam się z medycyny wschodniej. Przeczytaj o artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się powiedzieć, że trądzik na twarzy, jak czytać mapy trądzik na twarzy, na pracy każdy z was powinien zwrócić uwagę.

Więc, jakie niezdrowe ciała można określić, w jaki sposób część osoby skakać trądzik

Co zrobić, pryszcze na twarzy: trądzik na czole

Na czole jest kilka obszarów odpowiedzialnych za pracę:

  • Pryszcze na linii włosów ujawniają naruszenia w pęcherzyku żółciowym
  • Trądzik środka czoła mówić o niskiej wydajności z jelita. Obfita wysypka na czole może być również spowodowane przez złą dietę, picie dużych ilości tłustych i słodkich, a także leki i hormony. Górna część na czole jest odpowiedzialny za jelita grubego, w dolnej części — w cienkie
  • Trądzik nad brwiami mówią o problemach z sercem i jelit
  • Również na czole istnieją strefy, które są odpowiedzialne za pracę pęcherza

Pryszcze na czole może wskazywać nadmierne żużla ciała, złe odżywianie, ciągłym stresie.

Przy tłustej skóry na czole powinna ponownie rozważyć swoją dietę na bardziej zdrowy, jeść mniej słodkie, mąki, smażone, tłuste, wędzone mocno solone potrawy, pić więcej wody.

Co zrobić, pryszcze na twarzy: trądzik na skroniach

Trądzik na skroniach trąbić problemów z pęcherzyka żółciowego i śledziony

Co zrobić, pryszcze na twarzy jego pryszcze na nosie, między brwiami

Trądzik w obszarze między brwiami (nosa) może wskazywać na problemy z wątrobą. To może być przeciążony alkoholu, szkodliwych tłustych, leków. W rezultacie złe oczyszczania krwi i powodować wyprysków na nos.

Ponadto, może być problem z trzustki. Nawiasem mówiąc, ukryte emocje, takie jak gniew, też mogą wyjść na zewnątrz w postaci trądziku.

Co zrobić, pryszcze na twarzy jego pryszcze na nosie

Krosty na nosie spowodowane:

  • Problemy z trzustki oraz żołądka (górna część plamki nosa)
  • wadliwe działanie układu sercowo-naczyniowego (często pryszcze na czubku nosa). Skóra cierpi z powodu złego krążenia i może powodować zaczerwienienie kuperoz nos. Czerwony czubek nosa może wskazywać arytmię, a nos czerwony — zwiększone ciśnienie. Utrzymania zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, jeść żywności z witamin z grupy B
  • Choroby oskrzeli (krosty i zaczerwienienie na skrzydłach nosa i nozdrzy)

Co zrobić, pryszcze na twarzy: trądzik wokół oczu, pod oczami (powyżej kości policzkowych)

Najczęściej trądzik wokół oczu porozmawiać o problemach z nerek i nadnerczy. Oceń swoją dietę, mniej nerwowy, uzyskać dużo odpoczynku i dbać o zdrowy sen.

Co zrobić, pryszcze na twarzy: trądzik na policzkach

Trądzik jest w górnej części policzków (poniżej linii policzków) wskazuje problemy z żołądka. Staraj się jeść właściwie rozdzielone, nie pić wody w trakcie i po posiłku, ograniczyć korzystanie z tłuszczu i innych fast foodów i mleka

Pryszcze na policzkach w ich środkowej i dolnej części, a także na klatce piersiowej i pleców między łopatkami może być spowodowane nieprawidłowym działaniem płuc. Prawy policzek odpowiada płuca prawego i lewego — pozostawił. Choroby płuc mogą być wyrażone w czerwonym problemów spot z naczyń włosowatych.

Chińscy naukowcy uważają, że mają one miejsce, gdy nie ma radości, ćwiczenia, świeże powietrze, jak również z powodu palenia. Ciężki i niezrównoważona energia gromadzona jest i tworzą trądzik.

Często spotkać można również w tych miejscach trądzik u młodzieży, jak również ze względu na reakcje alergiczne.

Trądzik policzków w dnie (wzdłuż powierzchni) mogą być spowodowane przez choroby jamy ustnej, zębów i dziąseł.

Co zrobić, pryszcze na twarzy: trądzik na brodzie

Pryszcze na brodzie, jak również niechcianych włosów u kobiet może być spowodowane przez brak równowagi hormonalnej, zwiększony poziom męskich hormonów (androgenów). Kolejny powód — problemy i stagnacji w obszarze miednicy. U kobiet, może być związana z chorób ginekologicznych i hormonalny, mężczyźni — z rozwojem zapalenia gruczołu krokowego. Powinien udać się do ginekologa, aby sprawdzić jajniki i przydatki do ludzi — do urologa.

W endokrynologa sprawdzić hormony.

Również pryszcze na brodzie mogą być spowodowane przez stres, brak snu, alkohol i kawa.

Co zrobić, pryszcze na twarzy: wysypka wokół ust

Plamki na bokach ustach i ramiona mogą być spowodowane przez problemy układu pokarmowego, większość z okrężnicy. Mogą towarzyszyć zaparcia, kolki jelitowej, niestrawność. Chińscy naukowcy uważają, że te miejsca są bardziej powszechne u osób szczególnie wrażliwych i delikatnych, tych, którzy biorą wszystko do serca.

Jest to niezbędne, aby ograniczyć alkohol, kawę, herbatę i fast foodów. Regularnie jeść zdrową żywność, i mniej nerwowy.

Pryszcze na ustach może dać sygnał o problemach układu sercowo-naczyniowego.

Wyprysków na rogach jamy ustnej i górnych krawędzi mogą być problemy z dwunastnicy, w środkowej części dolnej wargi — jelito cienkie w dolnej wargi na krawędzi — okrężnicy.

Co zrobić, pryszcze na szyi

Pryszcze na szyi może wskazywać na problemy w endokrynnych lub układu pokarmowego. Może być również spowodowane przez przeziębienia lub infekcji. Czerwone plamy i wysypka na szyi może być również wynikiem alergii.

Co zrobić, pryszcze na twarzy: Wnioski

Share →