Curly roślin doniczkowych

Curly roślin doniczkowych

Curly roślin domowych przeznaczone do dekoracji pokoju. Kolory te pomagają stworzyć niepowtarzalny projekt salonem lub biura. Często winorośli zdobią powierzchni pionowych. Szczególnie udana hodowla kolorów w małych pomieszczeniach z niedostatecznego oświetlenia.

Są one w stanie ożywić sytuację, sprawiają, że pokój przestronny i komfortowy. Kosztem długich kręconych pędy z wąsami lub korzeniami, winorośl może wspinać na duże wysokości. Rozwijaj roślin pnących w wiszących koszy, garnki i donice. Dekoracje takie rośliny może być pokój dzienny i sypialnia, pokój dziecinny, kuchnia i nawet korytarz.

Spójrz piękne kompozycje składa się z różnych, w sposób podobny treści, kręcone kolory.

Rodzaje roślin doniczkowych wspinaczkowych

Istnieje wiele rodzajów wewnętrznych kwiatów wspinaczkowych, które pod względem ich treści można podzielić na ampelnye i liany. Można je rozróżnić i charakteru wzrostu: ampelnye gatunki rosną na wzgórzach i schodzimy w dół swoje długie elastyczne pędy i liany uprawy we wszystkich kierunkach, przywiązanie do wszystkiego, co przychodzi ich droga. Znamiennym przykładem jest alsobiya ampelnyh roślin doniczkowych — instalacja do wiszących doniczkach.

W winorośl pokojowe obejmują, na przykład, Epipremnum — bezpretensjonalny szybko rosnących Houseplant z mięsistych liści.

Wśród najbardziej popularnych roślin doniczkowych innych wspinaczki pamiętać, że:

  • Hoya lub woskowej bluszcz;
  • Allamanda;
  • Chlorophytum;
  • Ranna sława;
  • Wspinaczka Philodendron;
  • dipladeniya;
  • stefanotisu;
  • starzec gerreyna.

Dbanie o wewnętrznych roślin pnących

Prawie wszystkie pokoje pnącza są w cieniu miłości i bezpretensjonalny w rodzaju pielęgnacji kwiatów. Rośliny te są najlepiej instalowane tak, że ich liście nie kolidują ze sobą. Uwielbiają częstego regularnego podlewania i opryskiwania, że ​​rosnące wysoko nad podłogą, a więc Ziemia w doniczkach wysycha szybciej.

Jednak ich podlewanie — nie dość prosta procedura, jak prawie wszystkie kryte winorośli wspinaczkowe znajdują się wysoko nad podłogą. Dlatego przed puli podlewania lub kosz kwiatów doniczkowych kręcone muszą nosić czepek kąpielowy lub plastikową torbę i godziny ostrożnie wyjąć z wody zgromadzonej tam.

W przypadku, gdy kwiaty doniczkowe wiszące ścianka wspinaczkowa, na ziemi wokół kwiatu może umieścić kawałek lodu. Jak lód topnieje woda będzie płynąć do ziemi, ale podłoga nie będzie wylewać. Rozpylanie jest bardzo przydatne dla roślin pnących: ich liście wyschnie, zmieni kolor na zielony i sprężysta.

Aby stworzyć piękne kompozycje z roślin pnących kryte użyć innego stanowiska kraty lub tylko sznur. Kwiat pędy muszą być przywiązane do tego urządzenia, więc przemierzali ścianie lub oknie. Na przykład, liana bluszczu — doskonałe biuro dekoracji. Może być hodowany za pomocą środków łożyskowych i umożliwienia swobodnego wzrostu.

Oprócz regularnego podlewania wymagają okresowe przycinanie wynika regenerować.

Pokój umieścić winorośli cieniu tolerancyjny powinny być w miejscach, które są chronione przed działaniem promieni słonecznych. Ale nie są to rośliny, które, przeciwnie, takie jak światło słoneczne. Na przykład, woskowej bluszcz lub Hoya — kwitnienia houseplant włącza mięsistych ogonkach, które znajdują się pachnące różowe kwiaty wosku.

Jeśli odbywa się w słonecznym miejscu, kwitną będzie coroczna impreza. Może być uprawiana w koszach wiszących, związana oddziałów do kraty.

Kręcone Thunberg kwitnie piękny niebieski, biały, fioletowy, żółty kwiaty, zebrane w zaroślach. Roślin swiatlolubny, uwielbia dużo wody i wilgotne powietrze.

Przy prawidłowej konserwacji i pielęgnacji roślin pnących mogą być uprawiane w ich własnym pokoju lub w biurze piękne kryty pionowy ogród, które nie tylko oczyszczają powietrze w pomieszczeniu, ale także stworzyć dobry nastrój wszystkich jego mieszkańców.

Share →