Cyklamen. Cyklamen opieki. Powielanie Cyklamen. Cyklamen zdjęcia ...

Cyklamen. Cyklamen opieki. Powielanie Cyklamen.

Cyklamen zdjęcia. Cyklamen przeszczepu. Szkodniki Cyklamen

Myślę, że wszyscy jesteście zaznajomieni z tej rośliny kwitnącej, to jest bardzo popularne w pomieszczeniach. Cyklamen (. Łac Cyclamen) — rodzaj, który obejmuje 20 gatunków i gatunków Cyclamen ma wiele różnych odmian, które rosną z powodzeniem w wielu mieszkaniach. Sama nazwa ma swoje korzenie w greckim słowie kyklas oznacza, że ​​rundę. Wynika to z faktu, że wiele gatunków tuber kołowy, i który jest zasadniczo propagowane roślin. W dzikich cyklamenu rośnie w Afryce i Hiszpanii, Iranu.

Cyklamen zazwyczaj rośnie na dziko w lesie, polanach, zajmujących duże obszary, a cieszy oko z kwitnienia wczesną wiosną (marzec-kwiecień). Nic dziwnego, że nawet to cyklamen i Primulaceae. W klasach cyklamen piękne nie tylko kwiaty, które mają wyrafinowane czułości, ale liście, które mają różne zróżnicowanej barwie.

Cyklamen TEMPERATURY

Ponieważ rośliny cyklamen leśnych, nie podoba mi się ciepło i palące promienie słońca. Zatem czuje się dobrze w temperaturze 20-25 stopni więcej. W związku z tym, że warunki powinny zwrócić uwagę na czynnik, który w lecie jest to konieczne do monitorowania równowagi temperaturach.

Cyklamen LIGHTING

Pomyśl o rozproszonej i nieco przytłumionym świetle w lesie. Dokładnie takie ubezpieczenie jest konieczne dla dobra cyklamenach wegetacji. Trzeba ukryć i chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem cyklamen — jest czynnikiem destrukcyjnym.

NAWADNIANIE Cyklamen

Należy pamiętać, że w czasie kwitnienia cyklamen, które wczesną wiosną, rośliny są regularnie i obficie podlewane, w razie potrzeby. Po Cyclamen bud, ograniczyć podlewanie, a latem, gdy roślina spada liście i jest zminimalizowane. Ponieważ tylko bulwy.

Cyklamen wilgotności

Konieczne, aby utrzymać wilgoć w sposób sztuczny w domu. Do tego pasuje rozpylanie cyklamen. Ale tylko do momentu, w okresie kwitnienia.

Paki nie tolerują wilgoci i mogą gnić, a to prowadzi do braku kwitnienia sezonu.

Nawożenie cyklamen

Najlepszy czas do karmienia — w lutym tego roku, począwszy od marca. Oznacza to, że do momentu kwitnienia cyklamen. Jest to ważne, ponieważ w tym czasie, wzrost masy liści roślin.

Cyklamen można podawać zbilansowane nawozy. Należy to zrobić na 2 tygodnie.

Cyklamen TRANSFER

Cyklamen transplantacji przeprowadza się po roślin ma pączek, a następnie zresetować liści. Następnie pojawiają się młode liście cyclamens — korzystny okres dla przeszczepu. Koniec lipca lub sierpnia miesiącu, raz w czasie, gdy cyklamen można przeszczepionego do nowej puli. Lepiej wziąć gotową mieszankę gleby, ponieważ nie jest już wystarczająca ilość piasku i torfu. Należy pamiętać, że pogłębienie bulwy w ziemi całkowicie niemożliwe.

Część powinna pozostać na powierzchni.

Cyklamen reprodukcji

Propagowanie cyklamen bulwy łatwe do przyrządzenia. Aby to zrobić, po prostu podzielić roślin bulwiastych i uzyskanie wymaganej liczby nowych cyklamenu. Może być propagowane i nasiona, ale to długi proces, a kwiat cyklamen wyhodowana z nasion tylko 1,5 roku.

Dlatego większość w domu pomnożyć przez podzielenie cyklamen bulwę.

Szkodniki Cyklamen

Cyklamowy roztocza lub mszyce — jest szkodnikiem, który atakuje młodych liści fiołka alpejskiego. Dlatego też, jeżeli liście zaczęły się odkształcać i uschnie muszą podjąć niezbędne środki. Aby to zrobić, możesz umyć liście z dużą ilością wody.

Dla kontroli chemicznej roztoczy odpowiednie insektycydy.

Niektóre subtelności

Należy pamiętać, że w okresie kwitnienia cyklamen nie należy obficie podlewać — ma to negatywny wpływ na kwitnienie i na stan samej rośliny.

Cyklamen również chronić, z dala od promieni słonecznych na każdym etapie sezonu wegetacyjnego.

Share →