Czkawka u noworodków

Czkawka u noworodków

Czkawka u noworodków  częste, z jej twarzy wszystkich rodziców. I, co do zasady, w zeszłym czkawką martwi znacznie więcej niż same dzieci. Czkawka spowodowane spazmatyczny skurcz mięśni przepony (mięśniowej przegrody oddzielającej klatki piersiowej i jamy brzusznej), a towarzyszy charakterystyczny dźwięk, który powstaje z powodu silnego zwarcia inspiracji przeciwko zamkniętej głośni. Czkawka w większości przypadków jest to zjawisko fizjologiczne (czyli normalny) i przyjazny, w bardzo rzadkich przypadkach może działać jako objaw choroby.

W ciągu pierwszych miesięcy życia czkawka u niemowląt  pojawiają się dość regularnie, zwłaszcza po posiłku lub w momencie podniecenia.

Dziecko zaczyna czkawki jeszcze w macicy. badania wykazały, że istnieje już czkawki 6 tygodni od poczęcia. Wiele kobiet czuje czkawkę w ich okruchy w czasie ciąży, jest on postrzegany jako rytmiczne skurcze. Dyskomfortu dla płodu nie powoduje hiccups i nie wpływa na rozwój dziecka.

W niektórych dzieci czkawka częściej w innych, mniej prawdopodobne. Dla niektórych dzieci, to trwa kilka minut, podczas gdy inne mogą czkawka przez około godzinę. Dokładne wyjaśnienie, z naukowego punktu widzenia nie jest to. Częste występowanie czkawki u dzieci wiąże się z względną niedojrzałość układów pokarmowego i nerwowego. Wraz ze wzrostem i rozwojem częstotliwości i intensywności czkawką będzie się zmniejszać.

Z reguły ma dyskomfortu podczas dziecko nie doświadcza hiccups.

Przyczyny czkawki u noworodków są:

 • Przejadanie;
 • Spożycie powietrza w żołądku;
 • Hipotermia;
 • Nerwowego podniecenia;
 • Wzdęcia;
 • Pragnienie.

Najczęściej czkawka u niemowląt pojawia się po karmieniu. W tym przypadku przyczyną czkawki leży w niedojrzałości układu pokarmowego. Ponadto, może połknąć dziecko powietrza podczas karmienia lub po prostu przejeść. Co do zasady, przejadanie się uruchamia mechanizm obronny — mitralnej. Mitralnej u niemowląt i częstym zjawiskiem w normie mogą wystąpić po każdym karmieniu.

Czytaj więcej na temat tego zjawiska, patrz artykuł «Zriguvannya u niemowląt -. Przyczyny i leczenie»

Inną częstą przyczyną czkawki u noworodków jest hipotermia. W normalnym nos, ręce, uszy powinny być ciepłe w dotyku. Jeśli dziecko się ochłodzić, żetony powinny ubierać się ciepło.

Czkawka u noworodków może pojawić się na podstawie nadmiernego pobudzenia. Układ nerwowy dziecka nadal niedoskonały, i dostać dość łatwo przewzbudzony. Dziecko może dobrze reagują na hałas, zmiany sytuacji, zmiana reżimu.

Aby pomóc dziecku radzić sobie z czkawką na tyle, aby go uspokoić, wyeliminować źródła dźwięku, naciśnij go do siebie lub do piersi.

Jak zapisać dziecko od czkawki?

Niestety, wiele środków, aby zatrzymać czkawkę dziecko nie jest zbyt wiele i nie są one bardzo skuteczne. W każdym razie, być cierpliwym, spróbuj się uspokoić i odwrócić uwagę dziecka. Pamiętaj, że czkawka są bardziej zainteresowani rodziców niż dziecka.

Jeśli czkawka u noworodków powstały w okresie karmienia, należy przestać jeść i poczekać do jego zakończenia.

Działania na rzecz zapobiegania czkawka u noworodków:

 • Utrzymanie dziecka w pozycji pionowej (nie zapomnieć, aby trzymać głowę), naciśnij go na brzuch;
 • Karmienie piersią, należy zwrócić uwagę na to, jak dziecko ma piersi. Zazwyczaj dziecko powinno chwycić otoczkę, a nie tylko sutek. Okruchy usta w tym samym czasie powinny być szeroko otwarte;
 • W przypadku karmienia butelką dziecko, a następnie przejść do właściwego wyboru butelki ze smoczka. Otwory w smoczka nie musi być bardzo duża, mleko nie powinien płynąć jet z butelki. Zbyt silny strumień mleka w czasie karmienia promuje skurcze przepony;
 • Śledź reżimu temperatury dla dziecka, nosić go w temperaturze w pomieszczeniu (lub na ulicy);
 • Unikać tworzenia nerwów nadmiernej stymulacji dziecka, starają się przestrzegać reżimu karmienia i snu.

Gdy czkawka w niemowląt może być objawem choroby?

Musisz być ostrożny, jeśli dziecko ma czkawka występują bardzo często. i zapobiega dziecko do jedzenia, snu i powoduje widoczną troskę. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli czkawka w tartej trwa ponad godzinę i powoduje zadyszkę.

Rzadko przyczyną czkawki u niemowląt może być choroba. Często choroby układu nerwowego może spowodować częste drobnymi u niemowląt w taki przypadku wymaga kontroli i wykonanie neurolog nejrosonografii po leczeniu. Hic pathology mogą występować w przewodzie pokarmowym (na przykład, choroby trzustki, wątroby). W literaturze uważa się, że zakażenie worm może powodować hiccups, ale obecność tej patologii u noworodków jest mało prawdopodobne.

W każdym razie, jeśli dziecko przynosi czkawka dyskomfort wymagają badania lekarskie.

Share →