Czy istnieje lekarstwo na migrenę?

Czy istnieje lekarstwo na migrenę?

Ludzie z migreną spotkał na długo przed narodzeniem Chrystusa. Zachowane starożytne egipskie papirusy opisujące migreny i jak do zwalczania tej choroby.

Starożytne ludzie przygotować bulion z ziół, mikstur i były nawet związana młodego krokodyla skóry na głowie pacjenta. Nowoczesne — wydają miliony dolarów na syntezę i produkcji nowych leków Protivomigrenoznoe. Tak, kilka tysięcy lat poszukiwań.

Jak to się wyprowadzili?

Przyczyny migreny

Dopiero w latach 90. XX wieku stało się jasne charakter migreny: choroby dziedziczne. Odkryto kilka genów odpowiedzialnych za dziedzicznego przekazywania tej choroby. Niestety, współczesna medycyna nie wie, jak długo w leczeniu chorób genetycznych. Mimo, że istnieje bardzo niewiele, którzy z powodzeniem sklonowano owcę Dolly, aby ratować.

Dziś, z żalem możemy powiedzieć, że migreny – nieuleczalna choroba. Jednak, migrena nie jest zdanie: długość życia osób cierpiących na tę chorobę, nie mniej niż zdrowe, rzadko powoduje poważne choroby powikłania.

Raczej dolegliwość?

Pocieszeniem osoba cierpi na tę chorobę, może służyć «firma» w które wpadł. Wiadomo, że wiele wybitnych osób cierpiących z powodu ataków migreny: Gajusz Juliusz Cezar, Queen Mary Tudor, Blaise Pascal, Karola Linneusza, Lewis Carroll, Thomas Jefferson, Friedrich Nietzsche, Immanuel Kant, Edgar Allan Poe, Fryderyka Chopina, Karola Marksa, Piotra Czajkowskiego, Antoni Czechow, Zygmunt Freud i wielu innych.

Lista ta nie jest zaskoczeniem, ponieważ większość ludzi cierpi z powodu migreny, charakterystycznym determinacji, ambicji, odpowiedzialności i niepokoju. Niektórzy nawet uważają, że bóle głowy u osób – Oryginalny płatności na sukces, która pomaga im w życiu. Jednak to jeszcze nie znaczy, że obecność migreny atakuje osoba jest oznaką geniuszu.

Odsetek choroby wśród utalentowanych i zwykłych ludzi samych.

Niebezpieczeństwa migreny

Migrena nie jest śmiertelna, ale jakość życia może bardzo cierpieć. Wszystko może wywołać atak, nawet tych związanych z satelitów współczesnego życia, jak komputer, telewizor, transportu (szczególnie transportu lotniczego), dyskoteka, imprezy do rana, a nawet jeden kieliszek dobrego czerwonego wina. W efekcie choroba może stać się przeszkodą w relacjach z przyjaciółmi, życia rodzinnego, a nawet sprzątanie zapobiec.

Wzrost i powiedzieć, że nie — Kierownik prawdopodobnie pamiętam przepuszcza się przez dni powszednie migreny i zwiększenie kogoś innego.

Migrena jest różne od zwykłych bólów głowy. Praktycznie zdrowy człowiek nagle zaczyna odczuwać ból głowy. Intensywność, która szybko rośnie, charakter pulsujący ból, czasami jest w porównaniu z uderzeń młotkiem w głowę.

Jeśli czas nie pomaga, a następnie Atak może trwać godziny lub nawet więcej. On sprawia, że ​​odłożyć wszystkie sprawy, emeryturę, iść do łóżka (najlepiej w cichym ciemnym pokoju), a także światła, dźwięków, zapachów, najmniejsze obciążenia fizycznego lub psychicznego tylko zwiększyć ból.

Najbardziej nieprzyjemne podczas ataku są nudności, wymioty często zamienia się. Godziny przebieg (a czasem kilka dni) i ból zaczyna się cofać. Człowiek wraca do normalnego życia, ale…tylko do następnego ataku.

Co robić?

Zaakceptować i tolerować ból? Medycyna nie może wyleczyć migreny całkowicie, ale w celu łagodzenia bólu, aby nauczyć człowieka, który odziedziczył chorobę, żyć pełnią życia z migreną – wykonalne zadanie.

Przede wszystkim, pacjent powinien się do specjalisty. Statystyki pokazują, że tylko jedna szósta pacjentów z migreną zaapelował o pomoc do lekarza. Wszystko inne kierunek Zarządu przyjaciółmi, osobistych doświadczeń i samoleczenia.

Z biegiem lat, co prowadzi do przekształcenia przewlekłego ból, nadużywanie leków przeciwbólowych i innych zaburzeń związanych z niewykwalifikowany leczenia (lub jego braku).

Na całym świecie istnieją specjalistyczne ośrodki leczenia bólu głowy, obsadzone przez zespół specjalistów. Doświadczenie kliniczne lekarzy i specjalnych metod badań neurofizjologicznych bólu pomaga człowiekowi w wyborze optymalnego leczenia. Jeden z tych ośrodków więcej niż jedenaście lat pracy w Moskwie.

Klinika Wayne jest nie tylko terapeutyczne, ale także instytucji naukowych, w ścisłej współpracy z Wydziałem Nerwowo Chorych pierwszego państwa Uniwersytetu Medycznego w Moskwie, personel kliniki stale prowadzić badania naukowe, których wyniki były wielokrotnie zgłaszane na rosyjskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących zagadnień bóle głowy.

Świat bóle głowy doświadczenia rozwiązywania problemów nieustannie badali lekarze w klinice. Tysiące pacjentów już odwołał się do kliniki głowy akademik Aleksandra Wayne i nadal prowadzić aktywne i satysfakcjonującego życia, jak nauczyć się kontrolować bóle głowy.

Powinny być traktowane migrenę? Po ataku prędzej czy później się skończy i zapobiec jego medycyny nie może jednak.

Pytanie to jest dyskutowane wśród uczonych. W porównaniu z brakiem leczenia lub nieskutecznego leczenia w neuronach ośrodkowego układu nerwowego są zmiany, które zbierają i bolesne komórki zaczynają wytwarzać swoje własne bodźce bólowe oraz epizodyczny ból staje przewlekły. Więc odpowiedź na pytanie «leczyć czy nie leczyć» wyjątkowy – należy traktować każdy atak i zaczyna wcześniej leczenie, jest skuteczniejszy.

Leki do leczenia migreny, stosowane najczęściej. Konwencjonalne leki przeciwbólowe są zazwyczaj nieskuteczne, więc używać specjalnych narzędzi Protivomigrenoznoe. Te leki w pierwszych godzinach złagodzić ból, zmniejszyć towarzyszące nudności, światło i Fonofobia prawie 70 proc przypadków.

Szybkość działania, skuteczności i bezpieczeństwa – to główne kryteria takich leków.

Migrena – chorobą nieuleczalną, ale środkiem do leczenia bólu już istnieją.

Share →