Czy mogę zajść w ciążę przed miesiączką?

Czy mogę zajść w ciążę przed miesiączką?

Na pytanie, czy możliwe jest zajście w ciążę przed miesiączką wiele kobiet interesuje. Powszechnie uważa się, że ciąży na 2-3 dni przed miesiączką, w trakcie miesiączki lub tuż po ich zakończeniu możliwe. Jednakże lekarz w zależności od ich własnej praktyce ostrzega, że ​​w każdym z tych dni ciąży nie jest wykluczone.

Spróbujmy zrozumieć, co spowodowało tę malouteshitelen wniosku.

Przede wszystkim, jeśli używasz metody kalendarz ciąży należy pamiętać, że sperma dostanie się do dróg rodnych u kobiet, rentowności do trzech dni. Niebezpieczne pod względem dni zapłodnienia oblicza się na podstawie faktu, że nawożenie może nastąpić w ciągu dwóch dni po owulacji. Szacowany owulacji — 13-14 dni w 28-dniowym cyklu i 15-16 dni w 30-dni. Dodaj dwa dni przed i po tym okresie i wydany, że niebezpieczne dni w cyklu 28-dniowym — jedenastego do szesnastego, na 30-dniowy — XIII do XVIII i tak dalej.

Okazuje się, że seks na kilka dni przed lub po miesiącach ciąży nie jest zagrożone. Jednak nie wszystko jest takie proste. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • Po pierwsze, plemniki mogą żyć i pozostają aktywne, cierpliwie «czeka» jajko w ciągu tygodnia po uderzeniu w żeńskich narządów płciowych.
  • Po drugie, jeden cykl menstruacyjny może dojrzewać kilka jaj, co zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się czasu ciąży.
  • Po trzecie, nie każdy organizm kobiety działa jak zegar. Nawet całkowicie zdrowe kobiety owulacji może nastąpić dokładnie w środku cyklu, a także z pewnym przemieszczeniem. Dlatego zakres «niebezpiecznych dni» jest co najmniej 5 dni przed i po owulacji. Nieregularny cykl u młodych dziewcząt może prowadzić do zmian w okresie owulacji. Okres dojrzałych kobiet owulacja może przesuwać się z powodu zaburzeń hormonalnych spowodowanych stresem.

    Nawet jeśli dodać jeszcze kilka dni na każdej stronie «bezpiecznym zakresie», metoda kalendarz ciąży jest nadal niestabilna.

Możliwe ciąży w pierwszych dniach miesięczna bardzo niskie z uwagi na tworzenie niekorzystnego środowiska dla spermy i wydaniem krwi. Chociaż możliwość zajścia w ciążę w ciągu ostatnich dni miesięcznie, a także zaraz po miesiączce, to nie jest wykluczone, zwłaszcza jeśli cykl jest nieregularny, ponieważ żywotność plemników w tych dniach pozostaje na wysokim poziomie.

Więc choć brzmi to bardzo pocieszające, ale odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest zajście w ciążę przed miesiączką i po menstruacji, jest pozytywny. Tak więc liczyć na niezawodność metody kalendarzowego antykoncepcji nie jest konieczne. To sprawia, że ​​więcej sensu, aby skonsultować się z ginekologiem, który dobierze odpowiedni dla Ciebie jest bardzo skuteczną metodę antykoncepcji.

Share →