Depresja i leki przeciwdepresyjne

Depresja i leki przeciwdepresyjne

Uwaga: ten artykuł — częścią bardziej ogólnego artykułu: Depresja . w MDM jest używany.

Depresja — plaga 20 wieku — tzw mediów depresji i porównania z strasznej choroby średniowiecza nie był przypadkowy: według prognoz do 2020 roku depresja będzie na pierwszym miejscu wśród innych chorób, przed dzisiejszych przywódców — chorób zakaźnych i układu krążenia; w dwudziestym pierwszym wieku, będzie to depresja morderca №1. Nawet dziś, ponad 50% wszystkich samobójstw na świecie są ludzie, którzy są w depresji. (Zob. Statistics)

"Moja depresja" — Jak często mówimy te słowa bez myślenia o ich omów treści. A co to jest depresja naprawdę?

Objawy diagnostyczne depresji

— Obniżenie nastroju, które nie zależy od okoliczności;

— Zmniejszenie aktywności intelektualnej;

— Anhedonia — utrata zainteresowania lub przyjemności w działaniach wcześniej przyjemne;

— Ciężkie zmęczenie, «podział».

Dodatkowe objawy:

— Pesymizm;

— Poczucie winy, bezwartościowości, lęku i (lub) lęku;

— Niska samoocena;

— Niezdolność do koncentracji i podejmowania decyzji;

— Myśli o śmierci i (lub) samobójstwa;

— Niestabilna apetytu, znaczący spadek lub przyrost masy ciała;

— Zaburzenia snu, bezsenność, lub obecność ciśnieniem.

Somatyczne objawy depresji

— Wygląd: mimika nie tylko smutne, ale zamarł, zwiększona ekspresja żalu krotnie Veragutta; dla przygarbiony, chodzenie stopę przeciąganie; cichy głos, stłumiony ze słabymi modulacji lub nie modulowanych.

— Utrata apetytu i spadek wagi. Pacjentów depresyjnych ciężkie, z wyjątkiem funkcji odchudzającej "głodny zapach" Oddech, powlekane języka i gardła. Stała i czasem bardzo nieprzyjemne i bolesne dla pacjentów z objawami somatycznymi depresji są zaparcia.

— Zaburzenia seksualne: zmniejszenie libido, kobiet oziębłość i czasowego zaprzestania menstruacji, mężczyźni — zmniejszona potencji.

— Mniej stale obserwuje się w depresji, jakiś ból, zaburzenia neurologiczne i mięśni.

— Liczba przykrych i bolesnych doznań wynikających z depresji związanej z zaburzeniami gładkiej i mięśniach szkieletowych. Naruszenia te obejmują: nieprzyjemny, dokuczliwy ból w szyi i karku. Takie uczucia czasem występują między łopatkami, w obręczy barkowej, kończyn dolnych, kolana, łydki.

Nie rzadko spastyczne zjawiska: jak kurcze mięśni łydek, zmniejsza często w nocy, do tego stopnia, że ​​w godzinach porannych, pacjenci nadal silny ból, stwardnienie łydki. Z depresją często występują ataki krzyżowo-lędźwiowej korzonków nerwowych.

— Nie mają bóle głowy, ściskając jego głowy, skronie, czoło i dać szyi, ból przypominający migrenę i ból, neuralgia nerwu twarzy podobny. Gdy podciśnienie czasami określa zespół algic, najwyraźniej w wyniku zmniejszenia progu bólu.

— Znaczna część zaburzeń somatycznych bardziej popularnych na początku ataku depresji lub poprzedzających go, a także obserwowane w kłopoty (zwłaszcza w odniesieniu do bólu mięśni i objawy).

Rodzaje depresji

Psychogenne (bierna) depresja — Psychogenne zawsze występuje po ciężkie dla doświadczeń pacjentów cięższych psychicznej traumy. Chociaż uważa się, że nasilenie depresji w tych przypadkach jest mniejsza niż w przypadku depresji endogennej ryzyko samobójstwa w tych warunkach jest wystarczająco duża. Oprócz typowych objawów depresji, dla typowego jasnego pochodzenia psychogenne depresji połączenia, oczywiście i pełnego ataku z Psycho Czech "uraz",

Zachowanie i wypowiedzi pacjentów jest zwykle związane ze stanem faktycznym, często wyolbrzymia pacjenta rzeczywistych trudności życiowe. Inną cechą psychogenne depresji jest wysoka jasność, wyrażenie, ekspresyjne, czasem demonstracyjne wyświetlacze emocjonalne. Charakteryzują się także w zależności od ciężkości zaburzeń układu autonomicznego. Może prowadzić do depresji różni się w sytuacjach stresowych — od najcięższych do codziennych drobiazgach.

Śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, konflikty z bliskimi, samotności, niespełnionych marzeń. Oczywiście, utrata bliskiej osoby tęsknoty i smutku są naturalne, ale czasami ich głębokość i czas trwania tak wielki, że trzeba uciekać się do opieki medycznej. Wydarzenia drobne, również konsekwencje dla naszej zwariowanej ki — stopniowo gromadzą się, że funt człowiek w depresji klatki.

Reakcje depresyjne mogą być różnych rodzajów:

— alarmujące

— hipochondryk

— melancholijny

Depresja endogenna — W pewien procent ludzi depresję bez przyczyn zewnętrznych na tle pełnego dobrobytu. Jest to przewlekła choroba, takie same jak gruźlica lub nadciśnienia, jest nie tylko powoduje cierpienia fizyczne i psychiczne. Przyczyny depresji endogennej są określane przez dziedzicznych lub wymiany mediatorów wyposażony centralny układ nerwowy, odpowiedzialny za emocjonalnej reakcji (powodów fizjologicznych).

Egzogenne depresji lub Somatogenetic — występuje ze względu na zewnętrznym w odniesieniu do mózgu powoduje. To depresja poważnych chorób somatycznych, w, zakaźnych i endokrynologicznych. Główną przyczyną depresji — nieprawidłowości w narządach wewnętrznych, przewlekłe zatrucie długotrwałego zakażenia lub jakichkolwiek wydzielania funkcji organizmu, zmiany hormonalne. Inne przyczyny — ograniczenia choroby samego na osobę (niska mobilność, pobyt w szpitalu).

Depresja maskowana — Wielu nie zdaje sobie sprawy, że mają depresję, ponieważ często w przebraniu choroby fizycznej, i całe życie człowieka, skarżąc serca lub żołądka, a powód jest zupełnie inny. Nazywane są one zamaskowane depresji. Depresji często chorób towarzyszących takich jak cukrzyca i rak.

Distimnaya depresja — nie jest to rodzaj depresji nazywa dystymia. Kiedy objawy dystymii depresji są wyrażone nie tak jasne, a ludzie żyją tak, jakby siłą bezwładności, w latach varyas smaku bulionu codziennie. Żyje bez radości, jak automat, stopniowo przyzwyczaić się do tego stanu, biorąc pod uwagę to normą.

W rzeczywistości, ten warunek również depresję, z której można się pozbyć.

Cykliczna depresja — wymawiane cykliczny depresji, w zależności od pory roku, fazy księżyca, pory dnia itp Zazwyczaj w depresji rano jest silniejsza. Zima jest bardzo często przyczyną ostrego stanu depresyjnego. To ze względu na krótszy czas światła, a tym samym pogorszenia nastroju.

Dlatego w południowej szerokości geograficznej depresji są znacznie mniej powszechne niż, powiedzmy, w Europie czy w Rosji.

Inne rodzaje depresji:

Gdy wzburzony depresja jest zdominowany przez lęk i niepokój: pacjenci są podarte, jęczeć, znaleźć miejsca.

Gdy Adynamiczna depresji do głosu ospałość, bezruch, brak sensu.

Zdjęcie hipochondria depresji jest zdefiniowany niepokojące obawy i przekonanie o poważnej chorobie.

Depresja występuje z asteniczny przewagą osłabienie, zmęczenie fizyczne i psychiczne, zaburzenia koncentracji, przeczulica.

Gdy przeważają histeryczne depresja zaburzenia afektywne histerycznie malowane zjawiskiem przesadzone rozpaczy szloch, drgawki, konwersji astasia-Abaza, drżenie, Athos i amnezję dysocjacyjną, halucynacje objawy histeryczne.

Depresja Alkohol — silna powściągliwość reakcji, u niektórych pacjentów uzależnionych od alkoholu; przejawia się w psychicznej dezorientacji, zawroty głowy i halucynacje wzrokowe straszne. Zwany również alkoholem wycofania delirium. Dalej

Psychopharmacotherapy

Farmakoterapia depresji są głównie leki przeciwdepresyjne. Leki przeciwdepresyjne — grupa leków psychotropowych, używanych głównie w leczeniu depresji. U pacjentów z depresją, poprawiają nastrój, zmniejszyć lub łagodzenia depresji, senność, apatia, niepokój i stres, wzrost aktywności psychicznej, normalizuje strukturę fazy i czas trwania snu, apetytu.

Leki przeciwdepresyjne głównie stymulowanie efekt wykorzystany do leczenia pacjentów z depresją, która towarzyszy ospałość, apatia i melancholii. W leczeniu depresji lub melancholii apatyczny przedstawia Anafranil, imipramina, tsipramil, Paxil, Prozac; kiedy subpsihoticheskih depresja lepiej Petiliya, pirazidol, które mogą pozytywnie wpłynąć na niepokojący element depresji.

Leki przeciwdepresyjne są przede wszystkim wskazany sedacji lęk depresja, niepokój, drażliwość nikim ponury. Gdy wyrażona niespokojny depresji (zwłaszcza w myśli samobójcze i intencje) ukarany amitriptilinę; z płytką z elementami depresji lękowej wyznaczyć ludiomil, azafen gdy słaba tolerancja leków przeciwdepresyjnych i wysokiego ciśnienia krwi preferencyjnego koaksil.

W łagodnych przypadkach używać leki ziołowe: hiperycyny, dziurawiec.

Ostre psychicznej i emocjonalne zaburzenia wymiany magnezu — magnez jest szybko usuwany z organizmu przez nerki, a tymczasem Magnez jest niezbędny do produkcji kortyzolu w nadnerczach. Dodatkowo magnez ma udział w syntezie znanych neuropeptydów i zapewnia aktywację glicyny. Pokazano, że w połączeniu z magnezem wapnia działa jako naturalny środek uspokajający, przy naprężenia psychoemocjonalnym.

Share →