Dieta dla chorych na cukrzycę typu 2

Dieta dla chorych na cukrzycę typu 2

U ludzi cierpiących na cukrzycę, zaburzenia metabolicznego. Przede wszystkim wpływ metabolizm węglowodanów wynikające z niedostatecznego wydzielania hormonu trzustki — insuliną. Prowadzi to do hiperglikemii, to znaczy wysokiego stężenia cukru we krwi.

Cukrzyca zwiększa ryzyko wystąpienia innych chorób. Diabetes mellitus występuje w dwóch postaciach: typu 1 i typu 2.

Leczyć cukrzycę typu 1 (cukrzyca insulino-zależna) nie jest możliwe, ale można skutecznie powstrzymać postępu choroby insuliną i terapii odżywczej. Cukrzyca typu 2 (nie insulinozależną) skutecznie leczone przestrzegania pewnych zasad w diecie, trybie i odpowiednie leki.

Dieta dla cukrzycy typu 2 znacznie ogranicza menu pacjenta. Ale przedmiotem zaleceń w diecie, można przygotować różnorodne zdrowych dań, których stosowanie nie tylko nie zaszkodzi, ale także przynieść znaczne korzyści dla zdrowia i przyspieszyć proces gojenia.

Karmienie nawyków w cukrzycy typu 2.

Dieta jest niezbędna do drastycznego zmniejszenia żywności bogatej w cukier i węglowodany. Staram się nie jeść cukru, dżem, słodycze, ciastka, ciasteczka, białe pieczywo i makarony. Staraj się jeść więcej warzyw, rośliny strączkowe, orzechy. Przydatne owies, gryka i jęczmienia ziarna.

Z owoców i jagód najlepiej jeść jagody, śliwki, wiśnie, śliwki, borówki, maliny, żurawiny i cytryny.

Należy pamiętać, że żywność należy podjąć powoli, co najmniej 4-5 razy dziennie. Ważne jest, że produkty spożywcze zawierają węglowodany (płatki zbożowe, pieczywo, owoce i jagody) jest rozprowadzany przez cały dzień, w równych częściach. Taka dieta promuje lepsze wchłanianie węglowodanów, w związku z którym poziom glukozy we krwi nie wzrasta.

Tygodnik dieta w cukrzycy typu 2 powinny być oparte, stosując się do następujących wskazówek:

1. Unikaj tłustych i smażonych mięsa i sosy. Staraj się jeść więcej ryb i drobiu.

2. Jedz nie więcej niż 2 jajka na tydzień, jak w żółtka zawierają duże ilości cholesterolu.

3. Mleko napoje o niskiej zawartości tłuszczu, nie więcej niż 1%. Śmietana i jogurt kupić beztłuszczowe.

4. Nie należy jeść masło, sery topione i tłuszczu zwierzęcego, czekolada. Tłuszczu, dać pierwszeństwo oleju roślinnego.

5. Jedz owoce i warzywa, fasola, groch i produktów sojowych.

Postępuj zgodnie z zaleceniami specjalisty endokrynologa. Po glyukozosnizhayuschih leków, diety i diety dla chorych na cukrzycę typu 2, a także w leczeniu powinien sam ustalić tylko przez lekarza.

A kiedy już zdecydujesz się na to, co powinno być dieta dla chorych na cukrzycę typu 2 i jakie leczenie należy pamiętać, że lekarz zalecił, aby angażować się w realnym ćwiczeń.

Niech was Bóg błogosławi!

— Proszę zostawić swój komentarz poniżej! Ważne jest, aby poznać Twoją opinię! Thank U!

Share →