Dieta dla kobiet w ciąży

Dieta dla kobiet w ciąży

Dieta dla kobiet w ciąży — zbilansowana dieta kobiet w ciąży. która promuje łatwiej z dzieckiem, prawo przyrost masy ciała, prawidłowy rozwój płodu. Prawidłowe odżywianie analogiczny okres ciąży, nie tylko pomóc, aby uniknąć niepożądanych skutków ciąży (waga po porodzie, stan skóry i włosów), ale również w celu uniknięcia niektórych objawów charakterystycznych dla trymestrze ciąży (nudności, zgaga).

Dieta dla kobiet w ciąży: Co to jest niebezpieczne w czasie ciąży nadwagi

Optymalny przyrost wagi podczas ciąży jest bardzo indywidualne i w większości zależy od początkowej wagi przed ciążą. Przy underweight BMI (mniej niż 18) ryzyko nadwagi jest znacznie wyższa niż w normalnym BMI lub niewielki nadmiar masy. Gdy masa ciąża zdobyć wielokrotnego kilka.

Normalnie, kobieta w ciąży z zyskuje 7 do 14 kg. Dieta dla kobiet w ciąży jest nieco inna od tradycyjnej diety dla utraty wagi. W tym okresie wiele bardziej ważne, aby zrównoważyć ilość białka, tłuszczu i węglowodanów, a także witamin, mikro i makro.

Dieta w ciąży umożliwia korelację normalnego przyrostu masy ciała matki oczekującej. Dziecko i jego prawidłowego rozwoju wewnątrzmacicznego.

Jeden z pierwszych objawów ciąży uważa się za stałe uczucie głodu. Po diety dla kobiet w ciąży, nawet wtedy, gdy niepotwierdzonych ciąży, kobieta, z łatwością pozwala uniknąć wielu problemów, z którymi boryka się większość kobiet w ciąży, na różnych etapach.

Zagrożenia dla kobiet w ciąży związanych z niedożywienia:

 • Nadwaga i jej konsekwencje;
 • Obrzęk;
 • Zaparcia;
 • Alergie;
 • Zatrucie krwi;
 • Zgaga;
 • Uczucie ciężkości w żołądku;
 • Zaburzenia.

Konsekwencje nadwagi w czasie ciąży:

 • Rozwój dużych płodu;
 • Przedwczesny poród;
 • Ryzyko stanu przedrzucawkowego;
 • Upośledzenie wzrostu płodu;
 • Urazy porodowe;
 • Niedotlenienie płodu;
 • Żylaki;

Główną przyczyną nadwagi w czasie ciąży jest banalne i szybkie nasycenie przejadanie w węglowodany. Dieta dla kobiet w ciąży, aby zrównoważyć dietę, aby zatrzymać głodny między posiłkami. Diety w czasie ciąży wiele kobiet udaje się utrzymać figurę, aby uniknąć rozstępów, łatwo jest doprowadzić organizm wraca do normy po porodzie.

Dieta w czasie ciąży: wskazań do zgodności

Dieta w ciąży pokazuje absolutnie dla wszystkich kobiet, ale dieta i rodzaj żywności będą w istotny sposób różnić się od ciężaru kobiet przed ciążą, rodzinną historią chorób przewlekłych. Diet diety podczas ciąży będzie się zmieniać w zależności od dynamiki przyrostu wagi.

Uważa się, że w czasie ciąży kobieta nie powinna ograniczać się do jedzenia, jak chęć do jedzenia tego lub innego produktu nie jest podyktowane ciała w ciąży i rozwijającego się dziecka. W rzeczywistości, uczucie głodu podczas ciąży w związku ze zmianami hormonalnymi (wzrost poziomów estrogenu). Często kobiety w okresie przed miesiączką, kiedy poziom hormonów zmienia się dramatycznie, ponieważ bez głodu.

Dlatego też, nie należy poddawać się nim. Od pierwszych tygodni zaleca się postępować całkowitej diety. Indywidualna dieta będzie dostosowana do ginekologa, obserwując ciąży, oparte na ogólnej kondycji kobiety, wyniki analiz i wagi wydajności aplikacji.

Dieta w czasie ciąży jest obowiązkowe, ale to nie oznacza, że ​​kobieta nie może sobie pozwolić na dodatkowy kęs. Główne zakazy odnoszące się do «złych» żywności: fast food fast food) (produktów zawierających konserwanty, wędzone, solone i pikantne przyprawy w dużych ilościach, mocnej herbaty i kawy.

Dieta dla kobiet w ciąży: menu trymestr

Dlaczego w diecie dla menu ciąży rozbić na trymestrze? Ta zmiana w diecie jest w całości ze względu na rozwój płodu. W życiu płodowym większości wymaganej skali mikro i makro dziecko otrzymuje od matki, a tym samym niszczenia jej ciało.

Dieta dla kobiet w ciąży jest zbilansowana dieta, która pozwala na wypełnienie brakujących elementów i unikać beri-beri. Dieta dla kobiet w ciąży, których składa Menu trymestr, jest najlepsze i łatwy do wykonania.

Dieta w czasie ciąży sprzyja właściwej trymestrze przyrost wagi. W pierwszym trymestrze wystarczająco, aby zwiększyć spożycie kalorii o 200 kobiety (w ciążach mnogich do 300) w drugim i trzecim trymestrze i 300 kalorii (400 w ciąży mnogiej). W diecie w czasie ciąży na czczo dni i na czczo.

Dieta dla kobiet w ciąży: 1 trymestrze

Kobiety powinny zacząć trzymać się diety dla ciężarnych 1 trymestrze ciąży, co dziwne, nawet przed ciążą, co pozwala organizmowi łatwiej dostosować się do nowego stanu. W tym czasie, konieczne jest zwiększenie dawki kwasu foliowego (sałata, kukurydza). Należy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania: wyeliminować tłuste i smażone, jedzenie, jeść pokarmy bogate w witaminy owoce, sery (produkty mleczne),.

Dieta w ciąży 1 trymestrze ciąży wiąże się jedzenie żywności z dużą zawartością wapnia. produkty mleczne, zioła, zboża, brokuły. Źródłem cynku i manganu we wczesnej ciąży jest mięso (w tym drobiu), orzechy, jaja, rodzynki, płatki owsiane. W 1. trymestrze ciąży zaleca się wykluczenie produktów, które przyczyniają się do produkcji gazu (kapusta w dowolnej formie).

W tym okresie diety dla kobiet w ciąży powinny być wspierane przez kompleks witaminowy.

Dieta w czasie ciąży: 2 trymestr

Dieta dla 2 kategoriach muszą promowanie aktywnego wzrostu dziecka. Dieta wzbogacona jest w ciąży. Jednak zwiększenie spożywanych kalorii nie powinna być przeprowadzana w ilościowa zmiana w spożyciu żywności i jakości.

W tym czasie ciało dziecka wymaga witaminy A i beta-karoten, który wypełni równowagę w pomocy matki kapusta, marchew, papryka żółta.

Dieta dla kobiet w ciąży: 3 trymestrze

Dieta w ciąży 3 kategoriach pomoże pozbyć się zgagi kobiety i dyskomfort żołądka. W tym okresie, lekarze zalecają mocy ułamkowej. Menu przyszła mama powinna być bogata w wapń, kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do rozwoju mózgu i centralnego układu nerwowego dziecka, w żelazo, która umożliwia dziecku, aby uniknąć anemii w okresie poporodowym.

Dieta w ciąży 3 kategoriach musi zawierać tłuste ryby, czerwone mięso, orzechy, warzywa, ciemny zielony, jogurt, owoce.

W ostatnich tygodniach ciąży ciało kobiety wymaga węglowodany złożone (pełnoziarniste pieczywo, płatki zbożowe, warzywa surowe i gotowane na parze).

Dieta dla kobiet w ciąży oferuje zdrowe menu. Ilość żywności spożywane każda kobieta określa dla siebie indywidualnie. Jednak warto pamiętać, że w ciąży — nie jest powodem do przejadania się.

Nadmierne spożycie żywności będzie tylko skomplikować ciąży.

Share →