Dlaczego dziecko temperatury 37 ° C

Dlaczego dziecko temperatury 37 ° C

Pewnie nie takie matki, która nie będzie się w sytuacji, w której dziecko przez długi czas utrzymywała temperaturę 37.2-37.5 ° C. Opcjonalnie, te granice, ale w każdym razie nie wróci do normalnej temperatury i nie przekracza znak 38 ° C i Stan ten utrzymuje się przez więcej niż 10 dni lub nawet dwa tygodnie. Oczywiście nie bez uczuć i podwyżek dla lekarzy. Ale przyjrzyjmy się, czy jest to powód do poważnego niepokoju.

Dlaczego temperatura 37 ° C, dla dzieci

Na pytanie «Dlaczego dziecko temperatury 37 ° C «Lekarze wyjaśnić, że nie jest to choroba, lecz jedynie funkcję systemu termoregulacji, która zmniejsza przenoszenie ciepła. W tym stanie, jest nawet specjalny termin — długotrwałe stany podgorączkowe. Zastanówmy się, dlaczego tak się dzieje.

Po dziecko porusza się SARS, grypy lub zapalenia płuc, któremu towarzyszy gorączka, często pojawia się tzw thermoneurosis. Został natychmiast postrzegane jako okruchy, że wygląda bardzo zmęczona, blada i chora. Ale jeśli spojrzeć, rzeczy są nieco źle.

Więc dziecko temperatury 37 ° C, ale nie jest chory, tylko trzeba trochę czasu, tak że ciało jest w pełni sprawny. I Twoim zadaniem — aby pomóc mu w tym.

Jak pomóc dziecku, jeśli od dawna utrzymywała temperaturę 37 ° C

1. Przede wszystkim staram się szanować dzień dziecka. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebne spokojny sen i długie spacery na świeżym powietrzu.

2. Opracuj. Zaskoczony? I nic dziwnego — jednolita ćwiczenia dobry system pociąg termoregulacja, więc pomyślmy o basenie, a zimą na sankach lub nartach.

3. Sukienka prawidłowo. Mówiliśmy już, że w żadnym przypadku nie może rozpieszczać dziecko, ale trzeba także te same rzeczy, aby wybrać prawidłowo. Jeśli są one wykonane z tworzyw sztucznych, złamanym ciepła i transfer wilgoci, zgodnie z dzieckiem lub przegrzanie lub zamrozić, co doprowadzi do jeszcze większej naruszeniem termoregulacji.

4. Powiedz, bez stresu! Teraz dziewczynka potrzebuje twojej miłości i opieki, ale nie czytać oznaczenia, krzyki grozy opowieści.

To wszystkie zalecenia. Jak widać im trochę, a jeśli nie wszystko w porządku, nic się martwić. I pytanie, dlaczego dziecko temperatury 37 ° C, i co zrobić w takiej sytuacji, przestanie budzić obawy.

PS A w tym artykule można przeczytać, co temperatura trzeba zbić dziecko, jeżeli będzie on nagle wzrosnąć.

Share →