Dlaczego rumienić ...

Dlaczego rumienić …

Czy zauważyłeś, że podczas rozmowy twarzą swojego kumpla nagle zaczyna być pokryte gęstym rumieńcem lub nieregularne czerwone plamy. W medycynie, zjawisko to nazywa erytrophobia (dosłownie — «Strach przed czerwonym»). Osoby cierpiące na erytrophobia często mają problemy w pracy z powodu strachu przed komunikacji z obcymi lub wystąpień publicznych.

Nie da się ukryć emocje tworzy przeszkód dla sukcesu firmy, jak wszyscy, jak to się mówi, « napisane na jego twarzy»,

Czasami przyczyną nadmiernej skromności staje erytrophobia (nieśmiałość), który dla tego czy innego powodu rozwija się w dzieciństwie. Rodzice i rówieśnicy, co do zasady, nie zwracają uwagi na to, że dziecko często się rumieni. Dla niektórych osób, przechodzi z wiekiem, ale dla niektórych pozostaje problemem zwiększana czasu. Ten typ erytrophobia jest bardzo podobny do typu konfliktu fobii społecznej.

Pacjenci z tej grupy występują poważne problemy w komunikacji, które ostatecznie prowadzi do izolacji od społeczeństwa i rozwoju różnych rodzajów kompleksów. Jak również nadpotliwości (nadmierne pocenie się) erytrophobia może doprowadzić do rozwoju nerwic i depresji.

Przyczyny erytrophobia nieodkryte nadal, choć mechanizm tego zjawiska patologiczne Studiował na tyle dobrze. Human brain wiadomo, że jest sterowany przez jednostkę za pomocą somatycznych i autonomicznego układu nerwowego. Działalność pierwszy — to jest inna historia, ale układ wegetatywny steruje pracą narządów wewnętrznych.

Odbierania sygnałów ze świata zewnętrznego, mózg przetwarza je i ocenia sytuację «wydawania instrukcji» narządy wewnętrzne przez autonomiczny układ nerwowy.

Lekarze uważają, że główną przyczyną jest to, że erytrophobia human autonomicznego układu nerwowego odpowiedni reaguje na działanie czynników środowiskowych, w wyniku czego jego powierzchni zaczął rumienią na najmniejsze podniecenia. Gdy obciążenie wzrasta zapotrzebowanie tlenu i składników odżywczych. Informacje są przesyłane do mózgu, a następnie impulsy dostarczane do autonomicznego układu nerwowego, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. W efekcie zwiększa przepływ krwi — i człowiek zaczyna się rumienić.

Dlaczego autonomiczny układ nerwowy powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w erytrophobia, jest nadal nieznany. Jednak nie oznacza to, że erytrophobia nie można wyleczyć, chociaż zakres możliwości leczenia jest bardzo ograniczona. Do tej pory, stosuje się kilka podstawowych metod leczenia: terapeuta sesje, leków i chirurgii.

Jak zabiegi psychoterapeutyczne zwykle nie prowadzi do trwałych rezultatów. Trzeba tylko «przedrzeć się» powstała psychologicznej obrony, ponieważ choroba zaczyna się od nowa. W tym samym czasie często objawy choroby gorszej. Stosowanie leków do użytku wewnętrznego daje również efekt trwały, a ponadto mogą powodować szereg skutków ubocznych.

Zastosowanie różnych leków do stosowania zewnętrznego i jest bardzo popularny, ponieważ skóra twarzy w większości przypadków odpowiada podrażnienia i reakcje alergiczne na leki. Jako środek paliatywnej można uznać stosowanie kosmetyków i makijażu, ale ta metoda nie jest bardzo odpowiednia dla mężczyzn.

Na segodyashny dzień tylko skuteczne leczenie jest erytrophobia endoskopowe sympatektomia. Po operacji 95–98 procent ludzi, którzy cierpią z powodu nadmiernego pocenia i erytrophobia, pozbawieni są ich choroby.

Zabieg chirurgiczny przeprowadza się pod znieczuleniem ogólnym. Po snu pacjenta, nakłucie następuje w klatce piersiowej, który wprowadzony w rurkę, która znajduje się na końcu przez źródło światła i kamery wideo. Obraz dostarczany na duży ekran, który jest w polu widzenia chirurga, który znajduje się piękny beczkę i klip nakłada na określonym obszarze lub przecina pnia współczulnego na pożądanym poziomie. Następnie skórę nałożony pojedynczych szwów.

Po tej operacji, pacjent może być odprowadzany z góry tego samego dnia. I powtarzające się operacje zwykle nie jest wymagane.

Ten artykuł został przygotowany w oparciu o stronie Ladoni.ru

Artykuł opublikowany na Chukotka TFOMS

Share →