Dlaczego zdrętwiałe kciuki na nogach i co robić?

Dlaczego zdrętwiałe kciuki na nogach i co robić?

Drętwienie duże palce — objaw nieświeżego oddechu. Jak należy się zachowywać, gdy nagle pojawia się? Czy jest to oznaką poważnej choroby lub wypadku i nie wymagają leczenia?

Powiedzmy sobie.

Proste przyczyny

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zdrętwiały duży palec, patrzeć uważnie na swoje buty. Oczywiście, nie mówimy o przytulne kapcie w ich palce czują się komfortowo. Ale wąskie stylowe buty lub buty na wysokich obcasach może również wywrzeć nacisk na duży palec u nogi, więc podczas spaceru lub stojącej długo to trwa zdrętwiałe.

Warunek ten towarzyszy mrowienie lub swędzenie podczas usuwania buty i wrażliwość na palcu tyłu. Podobnie może znieczulić duży palec, jeśli twoje stopy są zimne lub mokre. Wyjście z sytuacji opisanych proste — wystarczy pozbyć niewygodnych butów, ciepłych, masaż stóp.

Jeśli z racji swoich obowiązków zawodowych można spędzić wiele czasu na nogach, mieć wybór butów szczególną uwagę. Nadmierna miłość do piękna w ciągu kilku lat może prowadzić do różnych chorób stóp — i nie jest już chory i zdrętwiałe nie tylko kciuki.

Gdy się martwić

Tak, z niewygodnych butów i przyczyn temperatury, zorientowaliśmy się, co zrobić, jeśli twoje palce drętwieją bez wyraźnego powodu, na przykład, w nocy? Prawdopodobnie wynika z objawów choroby poddawanej leczeniu.

Radzić sobie z tym problemem dokładniej będziesz neurologa. Jeżeli zdrętwiały kciuk lewej stopy i takie same objawy występują na prawą nogę, najprawdopodobniej nie jest to problem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Kciuki unerwienia nerwów kończyn dolnych odbywa początek które znajdują się w 4 — 5 kręgów lędźwiowych. Jeśli te kręgi zdumiony osteochondroza, przepuklina występuje lub występ krążka, kciuk jest zdrętwiałe dość często.

Bez leków, w tym przypadku nie będzie robić, ale powinni oni wybrać tylko specjalista.

Zapalenie palucha dny

Innym neurologiczna patologia, która powoduje drętwienie w palcach — polineuropatia. Jest złożoną chorobą, w obwodowym układzie nerwowym, który jest trudny do leczenia i może być spowodowane przez różne choroby metabolizmu albo zatruciu, oraz alkoholikiem. Powoduje to polineuropatia drętwienie przewodu pomiędzy dalszą częścią dolnych.

W tej chorobie, a nie tylko drętwienie dużego palca, ale inne części stopy. Opracowanie typowe zaburzenia chodu, które mogą być zachowane na zawsze, nawet przy odpowiednim leczeniu.

Inna sytuacja: kciuk jego prawej nogi w pierwszym zdrętwiałe, a następnie czerwony i obolały. Najczęściej te oznaczenia wskazują na fakt, iż występuje dna — choroby związane z odkładaniem kwasu moczowego w styku z kciukiem. Występuje częściej u mężczyzn z jedzeniem białka otyłość, nadużywanie.

Najczęściej, sposób jest zlokalizowana na prawo, ale niekiedy może uśmierzyć i lewy palec i palców. Leczenie dny jest reumatologa.

Polecamy:

Przywieźliśmy niektóre z najczęstszych przyczyn drętwienie dużych palców. Ale to nie wszystko patologia. Oto lista chorób, w których pacjent może skarżyć się, że kciuk po prawej lub lewej nogi zdrętwiały okresowo:

  • Cukrzyca;
  • Żylaki i różne endarteritis;
  • Alkoholizm;
  • Niedobór witaminy;
  • Zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów;
  • Przerzuty raka lub nowotworu znajduje się w rdzeniu kręgowym.

Jak widać, ten pozornie niegroźne objawy mogą być spowodowane przez tyle poważnych zmian w stanie zdrowia. Dlatego też, jeżeli duży palec zdrętwiałe często bez wyraźnego powodu, należy skonsultować się z lekarzem.

Zapobieganie i leczenie

Komfortowego obuwia i przesuwają często zatrzymują wspomnieliśmy powyżej. Że statki nogi zdrowe, codziennie zaangażowany w gimnastyce — jest to najlepszy sposób zapobiegania zaburzenia krążenia kończyn dolnych. Rzucić palenie i żywności, które są szkodliwe dla naczyń krwionośnych — kawy, mocnej herbaty i alkoholu.

Monitorować swoją wagę i zdrowie kręgosłupa. Gdy jakakolwiek choroba, w czasie skonsultować się z lekarzem.

Kąpiele kontrastowe do nóg mają również wpływ wzmacniający na naczyniach krwionośnych kończyn. Co do leczenia odrętwienia — to odebrać przez lekarza. I prawdopodobnie, będzie leczyć choroby podstawowej.

Share →