Dlaczego zwierzęta tworzą skomplikowany układ oddechowy?

Dlaczego zwierzęta tworzą skomplikowany układ oddechowy?

24 października 2012 / Biologia

Dlaczego zwierzęta tworzą skomplikowany układ oddechowy?

  • Ludzki układ oddechowy — zbiór jednostek prowadzących w ludzkim oddychania zewnętrznego lub wymiany gazów pomiędzy krwią a środowiskiem zewnętrznym i wielu innych funkcjach.

Wymiana gazowa jest łatwy do wykonania i jest normalnie kierowane do absorpcji tlenu z wdychanego powietrza i izolowanie środowiska zewnętrznego w organizmie utworzonego dwutlenku węgla. Ponadto, układ oddechowy jest zaangażowane w ważnych funkcji, takich jak termoregulacji fonacji, zapach, nawilżania wdychanego powietrza. Tkanka płuc odgrywa ważną rolę w procesach takich jak syntezy hormonów, wodą i solą i metabolizm lipidów.

W bogato rozwiniętej naczyń płucnych występuje osadzanie krwi. Układ oddechowy dostarcza również mechaniczną i immunologiczną ochronę przed czynnikami środowiskowymi.

Główne narządy układu oddechowego są płuca. Płuca znajdują się w jamie piersiowej otoczeniu kości, mięśnie klatki piersiowej. Płuca dostarczenie tlenu do organizmu i usunąć go z gazowego produktu odpadowego — dwutlenek węgla. Powietrze otoczenia wchodzi do płuc i którego wyjście, poprzez system rurek, nazywany dróg oddechowych.

Pojedyncze górne i dolne drogi oddechowe. Przemieszczania górnej do dolnych dróg oddechowych przeprowadzono na przecięciu oddechowych i przewodu pokarmowego systemów, w górnej części krtani. Górnych dróg oddechowych zawiera nos nosowej gardła i części ustnej gardła, a częściowo w ustach, ponieważ mogą być również wykorzystywane do oddychania.

System składa się z dolnych dróg moczowych z krtani, tchawicy, oskrzeli, oskrzelików, pęcherzyków płucnych.

[Edytuj] Struktura

Schemat układu oddechowego człowieka

[Potrzebne źródło] Airway

górnych dróg oddechowych

* Jamy nosowej, łac. cavum nasi

* Dziób gardło (nosogardzieli), Lat. Pars nasalis pharyngis

* Ustnej gardła (gardło), Lat. Pars oralis pharyngis

dolnych dróg oddechowych

* Tchawicy, łac. tchawica

* Oskrzela, łac. oskrzela

Napisz opowiadanie na temat "Moje płuca"opisać… Proszę napisać historię na ten temat "Moje płuca"(Opisz, co, jak, gdzie i dlaczego) aparaty oddechowe lub oddychaniu u ludzi składa się z dwóch dróg oddechowych i układu oddechowego — płuc. Oddechowy…

Rekord w formie tabelarycznej główne etapy rekordu oddychania w tabeli główne etapy oddychania Główną część układu oddechowego ludzkich płuc, które wykonują podstawowe funkcje oddychania — wymiany tlenu i dwutlenku węgla między organizmem a środowiskiem…

Numer zadania dołączyć te propozycje. Proces… Zadanie №1.

Dołącz predlozheniya.1 danych. Proces wymiany gazowej pomiędzy organizmu i środowiska -. 2. jamy nosa, gardła, krtani, tchawicy i oskrzeli aż … 3. Największa chrząstki krtani -. 4. Rurka…

Share →