Dokonywanie kwiat łóżko

Dokonywanie kwiat łóżko

Ogród bez kwiatów nie dzieje. Zwykle, że uchylenie honorowe miejsce przed właściciela i jego gości. Kwiaty wypełnić wszystkie rodzaje łóżek, z zastrzeżeniem kapryśnej fantazji ogrodnika — główny dyrektor kwiat działania.

Czym one są, i to, co jest dla Ciebie?

Krawężniki

To jest — kwiat łóżko w postaci wąskiego paska o szerokości nie więcej niż połowę. Krawężniki są powszechnie stosowane do ramy łóżka, rabatok do ozdabiania ścieżek, trawników i trawniki. Aby ją stworzyć używając niewymiarowe rosnących roślin gładko, gęstych krzewów. Krawężniki może być wiosna, lato i trwałe. Na wiosnę drzewa nadające się chłopców, stokrotki, Forget-me.

Na lato — wszystkich niskich jednoroczne: Impatiens, werbeny, Gazania, dimorfoteka, Pozłotka. Bardziej złożone granice mogą być dwóch lub trzech gatunków.

Rabatki

Inny rodzaj przedłużonego ogród kwiatowy. To jest szerszy i bardziej kolorowe obramowanie, kwiaty w niej tworzą wzór. Szerokość grzbietów w zakresie od 40-50 cm do 150 cm. Długość obu kanałów. Grzbiety są jednostronne i dwustronne. W jednostronnym rabatkah niskie rośliny są na pierwszym planie, a wysoko w plecy. Mogą być umieszczone wzdłuż ścian domów wzdłuż ogrodzenia lub utworów.

Grzbiety dwustronne są zazwyczaj umieszczane w których mogą być oceniane na wszystkich stronach. Wysokie rośliny sadzone są w centrum i na brzegach niewymiarowe. Konstrukcja wykorzystuje najwięcej rabatok kwiaty jednoroczne i — głównie biennale ją, ale nie mogą być byliny.

Mixborder

Jest to kompleks wielopoziomowego ogród kwiatowy. Mixborder może zawierać jednoroczne i wieloletnie kwiaty można dodać do niej i krzewy kwitnące. Mixborders długość od 1,5 do 4 m, a długość — do kilkudziesięciu metrów. Kwiaty w mixborders wysokość od najtańszej i pełzanie, do połowy, a wysoko w tle.

To pomaga dokonać płynnego przejścia z pozycji poziomej do pionowej powierzchni i na tej samej wystawie czasowej w całej swej okazałości, każdego zakładu. Mieszane granica jest bardzo kolorowy, więc potrzebuje spokoju i neutralne tło — ścianę domu, fragmentowanego żywopłotów lub gęsty obszar ogrodzenia. Główną trudnością przy wyborze roślin do mixborders — kombinacja wzrostu, koloru i kwitnienia.

Ważne jest to, że po kwitnieniu rośliny nie psują ogólny wygląd, a nawet lepiej byłoby ładne liście lub owoce. Nie należy również zapominać o jeszcze jedną ważną kwestię: rośliny w mixborders powinny mieć ogólne wymogi dotyczące warunków uprawy. W przeciwnym razie, wszystkie przedsiębiorstwa grozi kolei upadek: nie można połączyć, na przykład, odporna na suszę i wilgoć miłości roślin i zapewnienie im różnych warunkach uprawy.

Kwietnik

Najbardziej znany rodzaj klombu. Generalnie ma kształt geometryczny — okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne. Co do zasady, w kwietnik sadzenia roczne kwiaty i rośliny okrywowe, byliny używane znacznie rzadziej.

Rośliny próbuje wylądować w formie złożonej geometrycznym ornamentem. Jednak, bez względu na rodzaj ornamentu, wysokie rośliny lepiej w centrum i blisko krawędzi — średniego i niskiego rośnie. Ponadto, zaleca się siedziba Centrum klomby kwiatów luźniej, na krawędziach — gęściej.

Ten sposób sadzenia łóżko da wyraźny formularz, dyscypliną i przyczynia się do lepszego rozwoju i bardziej obfitych roślin kwiatowych.

Share →