Dwa rogami macicy

Dwa rogami macicy

Dwa rogami macicy

Wśród nieprawidłowości macicy antlered najbardziej spełniają, ale w ogóle nie rozpoznaje tylko 0,1-0,5% kobiet. Formacja bicornuate macicy jest związane z zaburzeniami rozwoju płodu. Pathology rozwija w wyniku przyklejenia przewodów Müllera 10-14 tygodni embriogenezy, co prowadzi do oddzielenia jamy macicy na dwie wnęki.

Najczęściej, gdy jest bicornuate szyjki macicy i pochwy jeden, ale jest również możliwe podwojenie szyi obecności niekompletnej pochwy przegrody. Jeden róg bicornuate macicy może być szczątkowe (elementarne). W przypadku mocowania komórki jajowej w szczątkowej ciąży klaksonu jest rodzaj pęknięcia pozamacicznej krwawienia z rogami i jamie brzusznej.

W innych przypadkach, oba rogi są opracowane poprawnie, a każdy z nich może być pełne cykle macicy, ciąża wystąpi dostawa zakończy.

Przyczyny bicornuate macicy

Powstawanie bicornuate macicy samicy płodu może przyczyniać się do działania różnych czynników, w pierwszych miesiącach ciąży ciążą, po ułożeniu i rozwoju narządów dziecka. Te teratogenne czynniki obejmują różnego rodzaju zatrucia (alkohol, nikotyna, narkotyki, leki, środki chemiczne), niedobór witaminy, urazy podczas ciąży, choroby endokrynologiczne (cukrzyca. Nadczynność tarczycy) lub choroby zastawek serca u matki.

Szkodliwy wpływ na płód mają czynniki zakaźne — agentów odrę. różyczki. grypa. toksoplazmoza, kiła itp choroby. Niekorzystnie wpływać na proces organogenezy przewlekłego niedotlenienia płodu. ciąża Zatrucie.

Dwa rogami macicy mogą być łączone z innymi anomaliami, głównie — z braków w układzie moczowym.

Zmiany anatomiczne bicornuate macicy

Dwa rogate jamy macicy charakteryzuje się podziałem na dwie części, które łączą się w niższych ligach na różnych poziomach. W zależności od wielkości podziału ginekologii macicy przydziela kompletne, niekompletne i osiodłać dwa rogaty macicy.

Z pełnej wersji bicornuate sekcji jamy macicy i odprowadzania rogów w różnych kierunkach zaczyna się więzadeł Utero-krzyżowej; przy czym kąt pomiędzy dwoma rogów mogą być inne. Expression of rozdzielania macicy prowadzącej obecności niektórych wnękach, takie jak dwu-rogi macicy, które znajdują się bardzo blisko siebie. Ciąży w tym przypadku może rozwijać się normalnie w niszy jednego z istniejących rogów.

Niekompletny wersja bicornuate macicy charakteryzuje rozszczepienie wnęki w górnej trzeciej i płytkiej szczelinie pomiędzy rogami. Kształt i wymiary obu rogów macicy zwykle identycznych.

Gdy siodło bicornuate macicy w dole jest małe wgłębienie w kształcie siodła. Koncepcja z siodła macicy nie jest wykluczone, ale obecność towarzyszących mogą wystąpić braki spontanicznej aborcji. Dwa rogate siodło macicy w połączeniu z wąskimi miednicy może powodować nieprawidłowe położenie płodu, wyklucza możliwość niezależnego rodzajów.

Objawy bicornuate macicy

Dostępność bicornuate macicy nie może towarzyszyć ciężkich objawów klinicznych. Czasami bicornuate macicy zauważyć algomenorrhea. krwawienie.

Często kobiety z bicornuate macicy obserwowano samoistne poronienia lub niepłodności. Jednakże, możliwe jest, że podczas ciąży i porodu będzie powikłań.

Gdy ciąża bicornuate macicy występuje zazwyczaj w jednym z istniejących rogami, w niektórych przypadkach — jednocześnie w obu rogów. Bicornuate macicy w czasie ciąży jest często związane z przerwaniem ryzyka wymaga starannego nadzoru medycznego. Samorzutne poronienia w bicornuate macicy zwykle występują w trymestrze ze względu wzrost płodu utrudnia niedostatecznym dostarczaniem krwi i małej objętości wewnętrznej tuby jamy macicy.

Ponadto, gdy bicornuate macicy miejsce częstych anomalii łożysko (łożysko przodujące lub niska pozycja), obarczona przedwczesnego oderwania i krwawienia.

Dostępność bicornuate macicy zwiększa prawdopodobieństwo CIN miednicowego płodu. przedwczesny poród oraz naruszenia czynności skurczowej mięśnia macicy, krwotoku poporodowego. Ukośne lub położenie poprzeczne płodu pokazano cesarskiego cięcia.

Diagnoza bicornuate macicy

Dostępność bicornuate macicy można podejrzewać ginekologa w typowych dolegliwości — algodismenoree, nieprawidłowych krwawień, nawracających poronień, niepłodności.

Podczas egzaminu miednicy przeprowadzane wyjaśnienia pacjenta sondowania macicy, co pozwala określić kształt i obecność struktur anatomicznych bicornuate.

Dwa rogami macicy pojawia się podczas USG miednicy pochwy lub czujnika brzusznej; Potwierdzenie diagnozy przyczyniają się do wyników USG hysterosalpingoscopy. Histerosalpingografia, MRI, histeroskopii i laparoskopii.

Na gisterogrammah lub skanów na bicornuate macicy wykazały obecność dwóch ujść jajowodów; fundal różnym stopniu, jak to możliwe grzbietu do jamy macicy.

W badaniu z udziałem pacjentów różnicowania między wewnątrzmacicznego przegrody i bicornuate.

Leczenie bicornuate macicy

Taktyka chirurgiczne w bicornuate macicy jest widoczna tylko w przypadku nawracających poronień (2-3 poronień z rzędu) lub niepłodności. Praca przy bicornuate macicy jest przywrócenie jednej wysokiej jakości jamy macicy. Najczęściej w ośrodku ginekologii operacyjnej do wytępienia podstawowej róg lub usunąć przegrodę rozdzielającą wnękę (operacje Thompson, Strassmanna).

Interwencja średnia z bicornuate macicy działanie Strassmann, która ma laparotomii autopsji macicy przekroju środkowa przegrody wycięcie następnie zeszyto błony macicy.

Ponadto, korekta chirurgiczna z bicornuate macicy można przeprowadzić stosując procedury histeroskopowej. Po szybkiej odbudowy jednej macicy 6-8 miesięcy ustawić Navy.

Rokowanie bicornuate macicy

Gdy wystarczająca zdolność macicy ciąża ciąża może wystąpić bez komplikacji. W ciężkim stopniem podziału macicy zwiększa ryzyko poronienia lub porodu przedwczesnego.

Zarządzanie ciąży u pacjentów z bicornuate macicy wymaga zapobiegania poronieniu, rozwoju CIN krwawienia. Po wystąpieniu zagrożonego aborcją w późniejszych etapach (po 26-28 tygodniach. Ciąży) przeprowadziła cesarskie cięcie, aby uratować płód.

Na pytanie o termin sali porodowej jest rozwiązany z uwzględnieniem różnych czynników (pozycja i prezentacji płodu, ciąży chorób współistniejących, i tak dalej. D).

Po chirurgicznej korekcji bicornuate ryzyka macicy poronienia spada z 90% do 30%.

Share →