Dwa rogami macicy i ciąża

Dwa rogami macicy i ciąża

Kiedy kobieta niespodziewanie zachodzi w ciążę, dowiaduje się o sobie dużo. Szczególnie o swoje zdrowie: w tym okresie mogą pojawić się takie rany, które nawet nie wiedział istniał. Dlatego najlepiej, ciąża powinna być zaplanowana i starannie przygotowany. Pełne badanie pozwala zidentyfikować i usunąć wiele potencjalnych problemów zdrowotnych.

A jeśli nadal nie może zajść w ciążę, jak się okazuje, jest to tym bardziej konieczne, aby upewnić się, – ankietowanych. Po przyczynę poronienia może być, na przykład dwu-rogi macicy.

Co to jest dwa rogate macicy?

Spośród wszystkich wrodzonych nieprawidłowości macicy antlered – występuje najczęściej. Jednak generalnie występuje tylko 0,1-0,5% kobiet. W takiej sytuacji macicy ma nieregularny kształt. Wnęką jest podzielony na dwie części, w zależności od stopnia rozszczepiania bicornuate odróżniania różnych typów:

    pełna bicornuate jamy macicy dzieli się na dwa komunikacji między małej partycji; niepełne dwa rogate macicy mniej trawione, przepaść między płytkich zagłębieniach; Siodło dwa rogate macicy ma najniższy stopień rozgałęzienia. Ma nieznaczne wgłębienie w górnej części gniazda, powodując nazwę.

Skąd mam wiedzieć, bicornuate?

Często podejrzewa rogaty macicy występuje, gdy kobieta nie może zajść w ciążę lub jest ona stale poronienia: dziecko z bicornuate macicy, to się dzieje, po prostu zrobić. Jeśli do tego dodamy kolejnego silnego krwawienia z macicy, to prawdopodobieństwo, że kobieta ma tej patologii wzrosty. Także opisywany bicornuate macicy może być bolesne miesiączkowanie.

Reveal patologii pozwalają nowoczesne metody badania. To USG. laparoskopia. histeroskopii, Histerosalpingografia.

Share →