Dwanaście powodów bólu brzucha

Dwanaście powodów bólu brzucha

Ból brzucha – Jedną z najbardziej powszechnych dolegliwości. Często nie zwracamy uwagi na to, pić znieczulenia i zapomnieć o tym, co może być zapowiedzią poważnych chorób. Po tym wszystkim, nie ma bólu, nie ma miejsca, po prostu dlatego,… Dziś pokażemy, co może powodować wiele bólu brzucha.

Określa, że ​​boli

Przede wszystkim, należy poprawnie określić, co boli. Aby to zrobić, należy położyć się na plecach z palcami i delikatnie naciskając na brzuch, aby znaleźć miejsce, w którym czujesz się jak najwięcej bólu.

Określ, jak ból

Ból może być nudne, ściskanie, pęknięcie, nudne, ostre i sztylet. To może być gorsze podczas zginania, kaszel, a towarzyszą inne objawy. Najbardziej niebezpieczne – Ból sztylet – bardzo ostry, jakby każdego czasu przebicia niczego.

Może to być przejawem ostrego zapalenia. Z tego bólu jest pilnie skontaktować się z lekarzem. A przed przyjazdem można umieścić plastikową torbę z lodem.

Przyczyny bólu brzucha

1. Ostre zapalenie wyrostka robaczkowego: najpierw w górnej części żołądka i ból okolicy pępka, po czym pokrywa się całą ból żołądka, i po kilku godzinach może być zlokalizowana po prawej dolnej części brzucha. Ból jest stały, bóle w przyrodzie. Z jego rozpadu, nie relaks – Ta luka może być rak.

Co zrobić: Niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza

2. Ostre zapalenie trzustki (zapalenie trzustki): silny ból w górnej części brzucha, mogą być podane w łopatkami lub mają charakter opryszczki. Mogą być nudności, wymioty, towarzyszy również suchej i nieprzyjemny smak w ustach.

Co zrobić: pilne wezwanie "Opieka w nagłych wypadkach",

3. Zapalenie błony śluzowej żołądka (zapalenie żołądka): ból w dole brzucha, uczucie ciężkości po jedzeniu mogą być nudności, wymioty, utrata apetytu i odbijanie.

Co zrobić: udać się do recepcji do gastroenterologa.

Kolka jelitowa 4.: ostry, kurcze, silny ból w okolicy pępka. Mogą towarzyszyć osłabienie i dreszcze.

Co zrobić: pić tablet z skurcze i zajął pozycję leżącą. Nie nadużywać kawy, czekolady, ostrych przypraw, a nie przejadać.

5. Zapalenie nerek silny ból towarzyszy gorączka.

Co zrobić: Niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

6. Przejście kamieni nerkowych: ostre bóle w dolnej części pleców mogą być podane w kroczu i towarzyszy częste oddawanie moczu.

Co zrobić: wziąć pigułkę od skurcze, wziąć gorącą kąpiel. Jeśli nie było krwi w moczu – wezwać karetkę.

7. Choroby żołądka i dwunastnicy: Ból nawracające, bóle to silny, zwykle w pępku i «Żołądek», Może nastąpić po posiłku i towarzyszy uczucie pełności, ciężkości w górnej części żołądka, odbijanie.

Co zrobić: przyjmowanie leku pomaga w trawieniu i przejść do kontroli do gastroenterologa.

8. wrzodowa: ból występuje na czczo, ale po jedzeniu ustępują. Zwykle towarzyszy zgaga i zarzucania gorzkiego smaku w jamie ustnej. Czy wymioty, zwłaszcza w godzinach porannych. Filc nieświeży oddech, język pokryty białym rozkwicie.

Skłonność do zaparć i gazu formacji w żołądku.

Co zrobić: jeśli nie ma wymioty, biegunka, gorączka, zadzwoń lekarz w domu nie trzeba. Obowiązkowe konsultacje z gastroenterologa. Wcześniej wykluczyć paloną i wegetariańskie jedzenie, grubej żadnych ostrych przypraw, kremy tłuszczowe, ciastka, konserwy, wędzone, kwaśny jagód i owoców, kawy i czekolady.

9. Zapalenie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego) (: ból w górnej części brzucha, więcej w prawej podżebrza. Towarzyszy drażliwość, odbijanie, uczucie suchości i gorycz w ustach, nudności. Czas może być wymioty. Apetyt zazwyczaj zmniejszona.

Ból powtarzane okresowo, mogą być silne i dać prawe ramię. Są: biegunka, zaparcia, lub odwrotnie.

Co zrobić: podjąć żółciopędnie, pić wodę mineralną i należy skonsultować się gastroenterologa.

10. Psychogenne ból brzucha: powstają, gdy psychiczny. Jak pravilro ten ogromny potencjał, skręcając ból w całym obszarze brzucha.

Mogą być nudności, zmęczenie, albo gorączka odwrotnie.

Co zrobić: podjąć środki uspokajające, wyeliminować kawę.

11. Damskie choroby ginekologiczne: ciągnąć, niestały nadłonowy ból w środku, z prawej lub lewej strony. Wydzieliny i mogą towarzyszyć zintensyfikowane podczas chodzenia, po pikantne jedzenie, hipotermii lub silnego stresu.

Co zrobić: idź do ginekologa.

12. Torbiel jajnika lub ciąża pozamaciczna: ostry i bardzo silny ból z prawej lub z lewej strony powyżej kości łonowej może dać odbytu. Gdy ból kości występuje po stosunku, podczas gdy ciąża pozamaciczna po 1-2 tygodniach opóźnienia miesiączki.

Co zrobić: wezwać karetkę.

Share →