Dwunastnicy

Dwunastnicy

Dwunastnicy

Dwunastnicy — Choroba zapalna błony śluzowej dwunastnicy kishiki ściany (KDP). Są ostre i przewlekłe formy. Acute dwunastnicy charakteryzuje ciężkich objawów ostrego zapalenia, które całkowicie ustępują po obróbce i nie pozostawiają widocznych zmian strukturalnych w błonie śluzowej.

Przewlekłe dwunastnicy — długa choroba nawracająca Oczywiście charakteryzuje rozwój ognisk zapalnych w błonie śluzowej, z późniejszym patologicznego reorganizacji jego struktury.

Dwunastnicy — najczęstszą chorobą dwunastnicy. 94% wszystkich procesów zapalnych w KDP stać przewlekły. Przewlekłe dwunastnicy więcej niż dwa razy częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet.

Etiologia i patogeneza dwunastnicy

Głównymi przyczynami dwunastnicy są:

  • zaburzenia jedzenia, jedzenie żywności, które podrażniają błonę śluzową przewodu pokarmowego (kwaśne, wędzone, pikantne, smażone);
  • alkoholu, palenie papierosów, nadmierne kawy;

Mechanizm zapalenia w dwunastnicy śluzówkowe uszkodzenia ściany jelita z soku żołądka giperatsidnym. Kwasowość w połączeniu z obniżonych właściwości barierowe ściany dwunastnicy powoduje podrażnienie i stan zapalny błony śluzowej, a następnie. W przypadku wystąpienia ostrego zapalenia bez objawów wyraźne, rozwija się przewlekły proces staje się cykliczny kurs nawracającym, w ścianie jelita zaczynają procesów zwyrodnieniowych i zanikowe.

Klinicznych przypadków pierwotnego dwunastnicy jest bardziej powszechne niż dwunastnicy wtórnego (opracowanego w wyniku innej choroby).

Przyczyny wtórnego dwunastnicy:

  • Zakażenie Helicobacter Pylori KDP,
  • przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka o różnej etiologii;
  • wrzód dwunastnicy;
  • zaburzenia krążenia dwunastnicy, pogorszenia odżywianie, unerwienia i oddychania tkankowego w ścianie jelit;
  • przewlekłe choroby jelit i narządów trawiennych: wątroba, trzustka (… zapalenie okrężnicy zapalenie wątroby i marskość wątroby ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, różnej etiologii, choroby zapalne tętnienia i inni);

W przypadku wtórnego dwunastnicy głównej patogenetycznego linku choroby jest duodenostasis — konsekwencją zaburzeń czynnościowych układu pokarmowego, brak perystaltyki, zrostów, kompresji przeszkód KDP.

Zapalenie dudenalnogo brodawki, jest zwykle wynikiem procesów patologicznych w dróg żółciowych.

Objawy dwunastnicy

Objawy przewlekłego dwunastnicy jest różny dla różnych postaci klinicznych choroby.

Atsidopepticheskogo dwunastnicy związane z zapaleniem błony śluzowej żołądka często towarzyszy śluzu bakteryjnego wrzód żołądka i dwunastnicy, w wyniku obecności zespołu yazvopodobnogo — ciężką tkliwość w nadbrzuszu na czczo, w nocy lub w ciągu kilku godzin po spożyciu.

Dwunastnicy, w połączeniu z jelit objawia się przede wszystkim objawy dyspepsji, jelita (zespół dyspeptyczne, zaburzenia wchłaniania).

Gdy duodenostasis charakterystyczne silny ból — napadowe, pęknięcie z charakterem i zwrotów akcji, ból w nadbrzuszu lub w prawej części brzucha, uczucie wzdęcia, burczy w brzuchu, odbijanie slajdów, nudności i wymioty żółcią.

Na lokalnym dwunastnicy zakłócony przepływ żółci, w wyniku wystąpienia objawów dyskinezy dróg żółciowych. Ból w rzucie KDP może dać do prawej lub lewej górnej ćwiartce, uzyskać charakter opryszczki. Określony przez rozwój objawów żółtaczka, łagodny zażółcenie skóry (żółtaczki cholestatycznej na charakterystyczny kolor brązowy) i twardówki, świeci białą (pełna obturacja dróg żółciowych), krzesło.

We krwi — hiperbilirubinemia.

Na dłuższą metę przewlekłe dwunastnicy charakteryzuje zaburzenia syntezy Sekretyna, enkefaliny i innych enzymów gastrointerstitsialnih. Wiąże się to ze zmniejszeniem wydzielniczej nabłonka właściwości śluzowych powodu jego degeneracji. Peptydy te są bardzo ważne w działaniu przewodu pokarmowego, ich niedobór nie tylko w głębokim zaburzeń przewodu pokarmowego i innych układów ciała, zaburzenia aż autonomicznego i ośrodkowego układu nerwowego.

Share →