Dysplazja stawów biodrowych u dzieci

Dysplazja stawów biodrowych u dzieci

O dysplazja u niemowląt słyszałem wiele, ale nie każdy wie, co to naprawdę jest. Zdarza się również, że nawet lekarze błędnie. Przyjrzyjmy się, jak choroba objawia się leczeniu, a co najważniejsze — co ma swoje konsekwencje.

Dysplazja stawów biodrowych u dzieci — Choroby wrodzone związane z niedorozwojem wspólnych elementów (depresja, głowy kości udowej, mięśni, więzadeł, kapsułki), w rezultacie mają złą wstawienie.

Przyczyny choroby mogą być powikłania ciąży (toksemii silny, antybiotykoterapii, prezentacji zamka), zaawansowany wiek rodziców, złe odżywianie matki, ryzyko zawodowe. E. Co może zakłócić rozwój żywiołom stawu. Choroba występuje częściej u dziewcząt, jak i dzieci, których rodzice są również cierpi z powodu tej choroby w dzieciństwie.

Rodzaje dysplazji u dzieci

Choroba jest sklasyfikowana w następujący sposób:

1. dysplazja panewki (koryta).

 • predvyvih — stan stawu, w którym nakładka jest stożkowe wgłębienia i bliższa kości udowej zwolniony z depresji nieznacznie.
 • podwichnięcia — kości udowej za depresji jest silniejsza niż kiedy predvyviha.
 • dyslokacji — stan stawu, gdy kość udowa jest poza basenu.

2. dysplazja bliższej kości udowej jest zmiana kąta między panewką i głową kości udowej.

3. Brona dysplazja — zmiana położenia głowy kości udowej w odniesieniu do panewki z powodu przekroczenia geometrii w płaszczyźnie poziomej. Nogi dziecka podczas spaceru zwrócili się do wewnątrz, jest kulawy chód.

Dysplazja u noworodków może być jednostronne lub obustronne.

Wczesne objawy dysplazji stawów biodrowych u noworodków

Są to objawy choroby, które mogą ujawnić dziecka własną matkę.

1. Ograniczenie Mobilność biodra, zwiększając z czasem. Sprawdzone znak dziecka leżącego na plecach. Nogi zgięte kolana przypisano na 90 stopniach.

Zwykle powinno być całkowite wycofanie, tj. E prawie na poziomie poziomej powierzchni stołu.

2. Objaw «click» (poślizg). Kliknięcie może czuć rękę w uprowadzeniu nogami w różnych kierunkach. Wynika to z obniżenia dyslokacji.

Ten sam objaw (i nogi dreszcz) występuje wtedy, gdy doprowadzenie nóg do pozycji wyjściowej kosztem ponownego zwichnięcia występuje. Objaw ten może być obserwowany w pierwszych miesiącach życia.

3. asymetria fałdy pośladkowych sprawdzone w pozycji dziecko leży na brzuchu. Wchodzisz w chorym jest większa i głębsza. Ten objaw jest niespecyficzne.

4. Redukcja kończyn w chorym jest testowany w pozycji leżącej.

5. Rotacja zewnętrzna (obrót) stopy obserwuje się w chorym.

Objawy te mogą występować zarówno oddzielnie jak i łącznie. Asymetria nie można pominąć, gdy dwustronne uszkodzenia stawów.

Jeżeli rodzice pojawił najmniejszego podejrzenia naruszenia stawów, należy skonsultować się z lekarzem do dalszej diagnostyki. Najważniejsze — czas do identyfikacji i zacząć leczyć tę chorobę.

Rozpoznanie dysplazji stawów biodrowych u dzieci

Podejrzewa się, że wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego u dzieci z możliwych korzystnych czynników, takich jak duże położenia miednicowego płodu, podczas ciąży, zatrucie krwi, obecność choroby u rodziców. Nawet jeśli nie ma żadnych objawów klinicznych, takich dzieci (dziewczynki) są szczególnie narażone na obecność przemieszczenia stawu biodrowego.

Poza dysplazji u dzieci (naruszenie stawu) może być spowolnienie rozwoju wspólnej (joint niedojrzałości). Ta granica jest również na ryzyko zwichnięcia.

W celu wykrycia wczesnych objawów dysplazji u noworodków. niezbędne umiejętności i doświadczenie w pracy z dziećmi .

Dla rozpoznania choroby, oprócz objawów klinicznych, dodatkowych metod badawczych, takich jak USG i rentgenowskie stawu (w wieku powyżej 3 miesięcy). Są one prowadzone w celu potwierdzenia diagnozy klinicznej. Nie radiologiczna klasyfikacja dysplazji, zgodnie z jej ortopeda może dokładniej diagnoza i odpowiednie leczenie.

Leczenie dysplazji stawów biodrowych u dzieci

Leczenie tej choroby — długotrwały proces musi być przeprowadzane w ortopeda i chiropractor.

Opinii ekspertów jest, aby upewnić się, że choroba jest znaleźć w szpitalu i leczenie powinno rozpoczynać się w pierwszych dniach życia. Ale częściej stawiana jest diagnoza w pierwszym miesiącu życia.

Objętość procedur medycznych w zależności od stopnia choroby stawów i obejmuje:

 • Szeroki pieluszki. Opony porywacza strzemiona, poduszki Frejka w zależności od stopnia przemieszczenia
 • Masaż
 • LFK
 • Fizjoterapia

Gdy podwichnięcia można zrobić bez autobusu obejścia lub strzemion. Masaż jest przypisany do obszaru pośladków, bioder i kręgosłupa lędźwiowego. Elektroforezy w 1% roztworze chlorku wapnia i 24% roztworu aminofilina. Do czasu całkowitego wyzdrowienia mianowany fizjoterapii pięć razy dziennie (5 minut). Wstać na nogi dziecka nie może rok. Dodać można stwierdzić dopiero po zdjęciu rentgenowskim wspólnej stabilności.

Nie można też używać spacerowiczów i skoczków.

Dysplazja stawów biodrowych u noworodków z wrodzonym zwichnięcia stawu biodrowego leczonych wyłącznie z wykorzystaniem bocznego autobusu, który rejestruje nogi w stanie rozcieńczonym. Wymaga ciągłego noszenia, oraz może być usunięta tylko w kąpieli. W poważnych i zaawansowanych przypadkach dyslokacji hip termin skarpetki autobusem osiągnie 10-12 miesięcy. Jeśli po 3 miesiącach noszenia opony na x-ray dodatniej dynamiki (poprawa stawu), usuwa opona jest zastąpiony innym (autobus zaradczych) przez 1 miesiąc z dodatkowych procedur, fizykoterapii, masażu i fizjoterapii.

Aby zapobiec powikłaniom dyslokacji takiej terapii odbywa się dwa razy w roku do 18 lat.

Do tej pory nie ma urządzenie blokujące nogi dziecka w pozycji odwodzenia. Nazywa poduszka Frejka i jest używany głównie nawichnięcie. Użyj go, aby spuścić stopniowo.

1 jest noszony do 9 miesięcy.

Konsekwencje nieleczonej dysplazji stawów biodrowych u noworodków

Nierozpoznana i czas nie wyleczył wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego może prowadzić do poważnych konsekwencji.

W wieku od lat z jednostronnym zwichnięcia stawu biodrowego występuje:

 • kulejąc (łagodne lub ciężkie)

 • niewspółosiowość miednicy
 • umiarkowane ograniczenie odwodzenia biodra
 • bóle stawów biodrowych i kolanowych
 • umiarkowany zanik mięśni kończyny dolnej

W wieku po rok zwichnięcia stawu biodrowego występuje dwustronnej:

 • Kaczka chodu

 • hyperlordosis odcinka lędźwiowego kręgosłupa

 • zmniejszenie zakresu ruchów w stawie biodrowym
 • ból w biodrze i dolnej części pleców

 • Zanik mięśni nóg

 • pogorszenie funkcji miednicy

W starszym wieku, dysplazja nieleczona prowadzi do koksoartroz displastichenskogo rozwoju. Choroba rozwija się w wieku 25 do 55 lat w czasie ciąży zmiany hormonalne, aktywność fizyczną i pogorszenia mięśni złącza. Choroba zaczyna się dyskomfort i ból w stawach i kończy jego posiadłości.

Leczenie polega sztucznego stawu (artroplastyka).

Rzadko obserwowaliśmy neoartroza formujący (zrostu) w miejscu, w którym opiera się na kości udowej miednicy. Nowe połączenie jest czasami ma głęboką wnękę, w której kości udowej i jest stały. Można to uznać za samoleczenia, ale hip anatomicznie i funkcjonalnie skróceniu.

Zapobieganie dysplazji stawów biodrowych u dzieci

Do zapobiegania zwichnięcie stawu biodrowego nie jest polecany szczelnie owinięty noworodka. Lepiej używać pieluch jednorazowych. Na przykład w Gruzji dysplazja jest bardzo powszechne, nie jest powszechne stosowanie ścisłej pieluszki.

Podczas gdy w Chinach i Indiach Patologia ta nie jest z uwagi na fakt, że dzieci do przewijania.

Od czasów starożytnych, to wiadomo, że pracy w polu, kobiety w tych krajach dzieci zabezpieczonych na plecach z szalikiem (podobny do nowoczesnego procy) z bok nogi i nigdy nie miałem zwichnięcie stawu biodrowego. Więc niosąc dziecko w chuście może być również sposobem, aby zapobiec zwichnięcie stawu biodrowego.

Starsze dzieci (zwłaszcza ze strefy ryzyka) zaleca się kąpiel w basenie, ćwiczenia na wzmocnienie mięśni nóg, jazda na rowerze. Konieczne, aby uniknąć obrażeń i ciężkich ładunków na stawach, zwłaszcza w okresie dojrzewania, okres intensywnego wzrostu.

Strona Victoria Koreshkova Active mamą

Share →