Etiologia choroby przyzębia, objawy, leczenie

Etiologia choroby przyzębia, objawy, leczenie

Alveolysis – dystroficznych tkanek przyzębia to, w wyniku zmian zanikowych występują. Choroba ta jest wyjątkowo rzadko (8,1%) i zasadniczo nie różni się przepływ turbulentny, ale jeśli nie zostaną podjęte kroki w terminie, paradontoza, może spowodować utratę zębów.

Etiologia (przyczyny) przyzębia

Przyczyną chorób przyzębia jest znany. Jednakże, istnieje wiele czynników przyczynia się do dyspozycji swego wyższego. Takie czynniki są cukrzyca, choroby krwi, układu krążenia, zaburzenia endokrynologiczne, itd Istotną rolę w rozwoju choroby przyzębia i sztuk predyspozycje genetyczne.

Objawy choroby przyzębia

Jak wspomniano wcześniej, choroby przyzębia choroby dystroficzne z zmian zanikowych w przyzębia. Zanikiem wpływa zarówno miękkich tkanek i kości.

Wystąpieniu wynikiem zmian zanikowych tkanek miękkich odsłanianie szyjek zębowych. co może prowadzić do nadwrażliwości wszystkie bodźce (na zimno, gorąco, kwaśny, słodki, etc.). Oprócz zjawiska zanikowe powodują objawy, takie jak swędzenie i pieczenie w dziąseł.

Od rodzaju kursu (anemiczny blady) i przylega do zębów. Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do przyzębia. nie ma kieszonki dziąsłowe patologiczne wyładowania ropnej.

W tym samym zanik kości zjawiska powodują poziomy rozwoju kości wyrostka zębodołowego, co wyjaśnia wygląd mobilności zębów i strat.

Leczenie paradontozy

Obecnie nie ma jednego leczenie chorób przyzębia, ale istnieje sporo skutecznych środków, które pozwalają zatrzymać proces. Środki te obejmują:

  • Eliminacja lokalnych czynników drażniących (Na przykład, kamienia nazębnego);
  • Poprawiają krążenie krwi do tkanek przyzębia. które najczęściej osiągnąć interwencji fizjoterapii (elektroforezy, fuf leczenie ultradźwiękowe);
  • Leczenie ortopedyczne (Jeśli to konieczne);
  • Preparaty witaminowe i hormonów ;

W wyniku takiego leczenia, ryzyko utraty zębów związanego z chorobą przyzębia są zminimalizowane.

Share →