Fagocytów - komórek pochłania bakterie, obce cząstki ...

Fagocyt — komórka wchłania mikroorganizmy obce cząstki i inne komórki; fagocyty są podzielone na dwie grupy: makrofagi i makrofagi.

Laryngolog, otolaryngologii (ENT) — lekarzy zajmujących się chorobami ucha, nosa i gardła.

Cephalohematoma — krwawienie do przestrzeni między kości czaszki (zwykle między kości ciemieniowej) oraz tkanek miękkich. Najczęściej występuje u noworodków, które w trakcie porodu usuwane pęsetą lub.

Bradykardia — zmniejszenie częstości akcji serca do poziomu 40-60 uderzeń na minutę. / Min. W rezultacie organizm bradykardia nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu i substancji odżywczych potrzebnych do pełna.

Niedokrwistość — Choroba charakteryzuje się spadkiem stężenia hemoglobiny we krwi. Hemoglobiny zawarty w erytrocytach (czerwone krwinki), i jest substancją, która łatwo łączy się.

Szkarlatyna — ostra choroba zakaźna, cechy charakterystyczne, które są punctulate fioletowo-czerwona wysypka, ból gardła, wysoka gorączka. Są one często towarzyszą nudności i wymioty. Choroba.

Tężec — ostra choroba zakaźna charakteryzuje się sporadyczne skurcze mięśni szkieletowych. Zarazki znajdują się w ziemi, błota (ulicy), pył odchodach ludzi i zwierząt. Ze względu na małe.

Haemophilus influenzae — powszechne zakażenie bakteryjne. Ścieżka — w powietrzu, ślina, a kontakt. Bezobjawowe przewóz Haemophilus influenzae jest do 95% populacji. Infekcji.

Ciemiączko — Działka z tkanki łącznej, która znajduje się między kośćmi czaszki noworodka. Odróżnić małe ciemiączko (zamyka się przy urodzeniu lub w ciągu 3 miesięcy) i przednią ciemiączko.

Zad fałszywe — ostre zapalenie krtani (zapalenia krtani i tchawicy). Zazwyczaj, przeziębienie lub grypa, powikłania związane. Coraz bardziej zaniepokojony dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat.

Share →