Fiołki pielęgnacji

Fiołki pielęgnacji

Codzienna pielęgnacja fiołków nie jest szczególnie trudne, w przeciwnym razie nie miałby takich populyaronosti.

Dla pomyślnego uprawy fiołków neobhozhimo sprzyjające warunki, a mianowicie: optymalny stosunek powietrza, wody i światła reżimów.

Optymalna temperatura senpoliy zawartości od 18 do 25 ° C Jeżeli temperatura spada poniżej — możliwe ryzyko zakażenia przez infekcje grzybicze i bakteryjne, zwłaszcza jeśli fiolet podmokłych w zimie i stoi na parapecie. Dorośli kwitnienia roślin w temperaturze 20 ° C w sposób ciągły w rozkwicie, kwiaty nie znikają na długi czas, stały się duże i bogate w kolory. Temperatura powyżej 27C fiołków może przetrwać tylko kilka dni, w czasie których oni cierpią, ale obfitego kwitnienia nie wchodzi w rachubę.

Bardzo ważne dla senpoliy oświetlenia. Uważany za najbardziej optymalny 10 — 12:00 oświetlenie, z dnia długości pąków Fioletowy kwiat. Fiołki się powie, czy mają wystarczająco dużo światła. Jeśli liście spadają i jak przyjmować pulę, to jest za dużo światła.

Jeśli liście są podniesione — nie wystarczająco dużo światła. W tym i w innym przypadku, piękne kwitnienia nie należy czekać.

Gdy zawartość swoich fiołków parapecie kwitną wiosną i jesienią, kiedy zawartość półek i regałów — jeśli dasz im światła 10 — 12:00. Gdy zawartość fiołków na okna strumienia świetlnego nie jest najlepsze, a na półkach, a po stronie i fiołków do niego powrócić. Do fiołków nieutworzone jednostronny, konieczne jest okresowe obracanie naczyniu C 45 wokół swojej osi.

Brak światła nie zastąpi naturalnego światła, aby uzyskać piękne kwiaty zabarwienie.

Jak podlewać fiolet? Często jeszcze sadzić podlewać napowietrznych. Podlewanie jest korzystnie przeprowadzane regularnie ciepłą wodą. Woda nie powinna dostać się do punktu wzrostu — centrum roślin, z których młode liście rozwinąć.

Starsze rośliny należy podlewać, gdy wierzchnia warstwa gleby jest sucha.

Share →