Gałęzie nerwu kulszowego

Gałęzie nerwu kulszowego

Nerw kulszowy daje oddziały:

 1. do m. Internus Obturatorius;
 • w mm. Gemelli i łąkowy femoris;

 • w mm. I półbłoniasty półścięgnistego do głowy długiej m. Mięsień dwugłowy uda i m. Magnus przywodziciela.

  N. kulszowym branch daje kapsułki stawu biodrowego.

 • Pod dolną krawędzią nerwu pośladkowy wielki umieszczony pomiędzy mięśnia przywodziciela uda i głowy długiej m. Mięsień dwugłowy uda. Dalej w dół nerwu sięga głębiej i średnich tyłu mięśni ud znajdujących się pod zginanie. W górnym rogu podkolanowych fossa nerwu kulszowego jest zwykle podzielony na przyśrodkowej grubsze beczki, n tibialis i bocznej cieńsze tułowia, N. Strzałkowego communis.

  Jednak miejsce podziału nerwu kulszowego mogą się różnić.

  Według PR Tiyvel, podział nerwu kulszowego znajduje się na różnych poziomach. Dzięki wysokiej alokacji przy powstawanie głównych gałęzi nerwu następuje w obszarze splotu krzyżowego, przez otwór infrapiriforme z n. Piszczelowego, ale przez otwór suprapiriforme — n. Strzałkowego communis. Przy dużej dystrybucji n. Ischiadicus swoich mięśni oddziałów mają również wysoką start.

  W niektórych przypadkach, całkowity epineural powłoki może ukryć wysokiej separacji n. Ischiadicus i tylko wtedy, gdy jest to możliwe do określenia poziomu naruszenie podziału nerwu. W innych przypadkach, Splot krzyżowy przechodzi jakby w pniu nerwu kulszowego, który wychodzi przez otwór infrapiriforme i uda często dzieli się na górnym kąta dole podkolanowym. Mięśni gałęzie w tym przypadku tworzą się stopniowo wzdłuż nerwu kulszowego.

  Różnice w konstrukcji nerwu kulszowego praktycznego znaczenia. Po uszkodzeniu hip na tym samym poziomie, w niektórych przypadkach może być przebita tylko jedną część nerwu kulszowego, innymi — Cały tułów. W zależności od tego, będzie inny obraz kliniczny.

  «Chirurgicznego anatomii dolnych»VV Kovanov

  Share →