Gdzie jest tętnicy szyjnej?

Gdzie jest tętnicy szyjnej?

Tętnice — statki, które są niezbędne dla osób, które do transportu krwi z serca do wszystkich narządów i różnych tkankach ludzkich. Nie należy mylić ich z żył, jak krew płynie w żyłach sprzecznych z serca. Istnieje koncepcja "tętnicy szyjnej wspólnej"A poza tym, jak mówią więcej o lewej i prawej tętnicy szyjnej wspólnej, zewnętrznej i wewnętrznej. Tak więc, aby zrozumieć, gdzie tętnicy szyjnej, konieczne jest zrozumienie tych pojęć.

Gdzie tętnicy szyjnej

Tętnicy szyjnej wspólnej jest łaźnia parowa i pochodzi aorty brzusznej w w klatce piersiowej. Oznacza to, że rozciąga się od szyjki do serca. Funkcja tętnicy szyjnej, — dostarczanie krwi do mózgu, a także narządu wzroku, a większość z głowy. To tam, że może pojawić się tablica nazywana jest miażdżyca. Okazuje się, że zwężenie lub niedrożność naczyń krwionośnych jej może prowadzić do zaburzenia krążenia, a nawet udaru mózgu. Tętnicy szyjnej dzieli się na dwie części.

Prawa tętnica szyjna biegnie od pnia ramienno. Tętnicy szyjnej rozpoczyna się od łuku aorty. Wyjaśnia to, że po lewej nogi dłużej niż w prawo o około 20-25 mm.

Co to jest zewnętrzny i wewnętrzny tętnicy szyjnej? Gdzie górna krawędź chrząstki tarczycy (grdyki), tętnicy szyjnej dzieli się na wewnętrznej i zewnętrznej. Zewnętrzna jest odpowiedzialny za dostarczenie osobie krwi.

I wewnętrzne zaopatrzenie mózgu, przechodząc przez mięśnie szyi, wprowadzając czaszki w okolicy skroniowej.

Tętnicy szyjnej nazwie szyjnych, ponieważ bardzo prawym przyciskiem myszy na niego człowiek może stracić przytomność, a nawet śmierci. Jeśli jego receptory postrzegają depresję jak wysokie ciśnienie krwi, zaczynają go zmniejszyć, serce pracuje wolniej, a osoba traci przytomność. Biedni ludzie w know wierzą, że jeśli klikniesz na tętnicy szyjnej, śpi.

To nie jest, w rzeczywistości, utrata świadomości i snu — to dwie różne rzeczy.

Tętnicy szyjnej — gdzie i jak znaleźć

Wszystkie powyższe na tętnicy szyjnej, gdzie w człowieku — anatomia i zwykłych ludzi nie rozumie, gdzie znaleźć tętnicy szyjnej, na przykład, aby sprawdzić puls pokrzywdzonego. Aby go znaleźć, poprawne:

  1. Umieść palce wskazujący i środkowy na chrząstki tarczycy (jabłko Adama, tak nazywa).
  2. Przesuń palcami od jabłko Adama, w którym czujesz się łagodnej depresji.
  3. Teraz możesz sprawdzić, czy dana osoba ma puls, lub zmierzyć własne tętno.

W przypadku, gdy nie może znaleźć impuls, spójrz na zdjęcie, gdzie tętnicy szyjnej u ludzi.

Share →