Głóg - właściwości i zastosowania leczenia

Głóg — właściwości i zastosowania leczenia

Utworzono 20.12.2013

Głóg — roślin, które często można znaleźć w lasach liściastych, skraju lasu, na terenach zalewowych. Głóg rośnie w postaci krzewu lub wysokiej niewielkie drzewo. Rośliny Oddział czerwono-fioletowe, z dużymi kolcami. Liście — okrągłe, grubo się jasne pomarańczowe jesień-czerwone barwy. Hawthorn kwitnie w maju i czerwcu z białymi lub różowymi kwiatami, które są zebrane w kwiatostany.

Późnym latem i wczesną jesienią dojrzewają małe jabłko-owoce.

Różne gatunki owoców głogu ma swój kolor: czerwony, czarny, żółty, pomarańczowy lub brązowy.

W przyrodzie występuje około 300 gatunków głogu, ale niektórzy badacze uważają, że liczba gatunków tej rośliny powinna być znacznie większa, ponieważ tuleja posiada zdolność do tworzenia hybryd z zapyleniem.

Głóg — uzdrowiciel roślin

Przydatne do właściwości organizmu głogu znane od wieków. Głóg jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania chorobom serca, naczyń krwionośnych i układu nerwowego.

Ekstrakt z głogu ma unikalne właściwości rozszerzają naczynia krwionośne, jest stosowany jako środek obniżenie ciśnienia krwi, obniżenie poziomu cholesterolu we krwi powoduje łagodne działanie moczopędne, jest stosowany przed atakami stenokardicheskie, pomaga szybko odzyskać na poważną chorobę.

Jest aktywny stosowany w leczeniu pewnych chorób, mianowicie wady serca, nadciśnienia tętniczego, w początkowym etapie, słabość mięśni serca, angioneurosis, nadczynność tarczycy, zawał serca, tachykardia i bezsenność.

Jako część głogu mają substancję zdolną do poprawy funkcjonowania układu nerwowego i zmniejszenia pobudliwości, a oni mają wpływ wzmacniający na mięśnie serca, poprawiają krążenie krwi w naczyniach krwionośnych, przyczyniając się do stabilizacji kurczliwość serca. Głóg, w małych dawkach, jest uważany za jeden z najlepszych środków do zaburzeń rytmu i arytmii (stopa strat).

Tradycyjna medycyna zaleca stosowanie głogu jako leki obkurczające błonę śluzową i przeciwreumatyczne. Głogu pomaga również bóle głowy, padaczka i alergie, zaburzenia gruczołu tarczowego. Ma wpływ żółciopędny i przyczynia się do poprawy funkcji wątroby.

Diabetycy docenią głóg, użyteczne właściwości, które pomagają ustabilizować poziom cukru we krwi. Korzystanie z głogu pomaga aktywować metabolizm i poprawić pracę wątroby i jelit, co prowadzi do oczyszczenia ciała i utrata masy ciała.

Głóg, właściwości lecznicze, które mogą pomóc w bezsenności, zawiera witaminy B, E i K, substancje biologicznie czynne i kwasy organiczne.

Które części głogu mają właściwości lecznicze?

Może być stosowany do leczenia różnych części rośliny: owoce, kwiaty i kora. Wszystkie te części są złożone z substancji biologicznie czynnej. Owoców i innych części roślin, są przygotowane herbaty, ekstrakty, herbat i nalewek.

Przydatne właściwości kwiatów głogu

Hawthorn kwiaty, właściwości lecznicze, które pomogą z zawrotami głowy, choroby serca i wczesnej menopauzy, zbierane w okresie suszy jest słonecznie i sucho w cieniu.

Olejki eteryczne, które są zawarte w kwiatach głogu, dobrą pomoc na bezsenność, wzmacnia serce i zapewniają regenerujący efekt po ataku serca i dużych obciążeń fizycznych. Kwiat głogu rozpowszechnioną formą zażywania narkotyków jest uważane infuzji.

Herbata z głogu kwiatów — znakomite narzędzie do leczenia stwardnienia naczyń. Napary z kwiatów pomoże w zaburzeniach snu, skurcz naczyń i wad serca.

Przydatne właściwości owoców głogu

W owoców głogu — jagody pomarańczowo-czerwony, jasny czerwony lub prawie czarnym kolorze zawiera dużo witaminy, flawonoidy, kwasy, garbniki, saponiny, glikozydy i innych składników aktywnych. Niektóre składniki zawarte w owocach, rzadkie w przyrodzie, a więc bardzo cenne dla organizmu. Należą do nich kwas ursolowy, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwbakteryjny i efekt sercowo.

Kwas ten łączy się kolagenu skóry i wywołuje efekt odmładzający.

Głóg, lecznicze właściwości owoców, która jest określona przez zawartość substancji czynnych, rozszerza naczynia krwionośne, obniża ciśnienie krwi i eliminuje arytmii.

Suszonych owoców głogu się różne leki w postaci nalewki, wyciągi, wywary. Nalewka z owoców głogu tej rośliny, dobrze łagodzi napięcia i uspokaja i normalizuje serce. Odmierzona stosowanie nalewki z owoców głogu pomaga lepiej wchłonąć mięśnia sercowego tlenu i normalizacji rytmu serca.

Dojrzałe owoce głogu można jeść. Pektyny, znajduje się w głogu, wyświetla ciała metali ciężkich i obniża poziom cholesterolu we krwi. Owoce zawierają również fruktozy, dzięki czemu mogą być stosowane nawet u pacjentów z cukrzycą. Są one również stosowane w kuchni.

Dojrzałe jagody głogu podziekowań korzystnych właściwości były stosowane w kosmetologii. Maski owoców głogu tonu skóry i przywrócić jej elastyczność.

Jednakże zastosowanie głogu musi ostrożnie.

UWAGA

Nie możesz jeść więcej niż szklanka świeżych owoców dziennie, gdyż może to zakłócić rytm pracy serca i znacznie zmniejszyć ciśnienie.

Głóg Czarny — właściwości użytkowe

W zależności od koloru jagody, rośliny mają różne właściwości lecznicze. Głóg z żółtym owocowych dobre wyświetla soli metali ciężkich z organizmu. Osób cierpiących na miażdżycę i choroby nowotworowe muszą głogu z czarnych owoców.

Czarne głóg bogate antocyjany, które sprzeciwiają się wolnych rodników. Owoców głogu z jasnym czerwonym przydatnych rdzenia.

Przydatne właściwości miodu z głogu

Nie każdy wie, że głóg jest wielki roślina miododajna i wszystkie jego unikalnych właściwościach podań miodu. Oprócz znanych zalet naturalnych miodu, produkt ten ma dodatkowe korzystne właściwości. Miód z głogu wzmacnia naczynia włosowate i naczynia krwionośne, obniża ciśnienie krwi, normalizuje krążenie krwi i poprawia mięsień sercowy.

Przydatne właściwości miodu z głogu daje możliwość wykorzystania go u pacjentów z chorobami układu krążenia, cierpiących na duszności, bóle głowy i zaburzenia tarczycy. Miód jest przydatna dla nerwowość, bezsenność, po operacjach.

Głóg — właściwości użytkowe i przeciwwskazania

Hawthorn właściwości lecznicze, które pomagają znacząco poprawić zdrowie, jeśli nie są odpowiednio wykorzystane mogą prowadzić do odwrotnego skutku.

WAŻNE!

Gdy stosuje głóg w celu uniknięcia niepożądanych konsekwencji. uwagę na prawidłowe dawkowanie.

Głóg, mimo właściwości użytkowych jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży i karmiących oraz osób z niskim ciśnieniem krwi.

Nalewki i wywary głóg nie można przyjmować na pusty żołądek.

Share →